PIRMĀ REIZE

Datums : 15.08.2022

EHR jauniešu šovā “PIRMĀ REIZE” runāsim par visām tām pirmajām reizēm, kas sirdij liek pukstēt straujāk, padusēm iesvīsts un elpai aizsisties. Par tām pirmajām reizēm, ko atceramies visu dzīvi, jo pirmā reize taču ir pirmā reize. Iespējams skaistākais dzīves notikums, bet varbūt tāda izgāšanās, stress vai risks, ko labāk nevienam nepiedzīvot. 

Raidījums skan EHR ēterā plkst. 11:15, 16:15 un 19:15 katru otro piektdienu un svētdienu no 2022. gada augusta līdz 2023. gada martam.

Ja vēlies atsūtīt mums savas pirmās mīlestības stāstu vai uzdod neērtu jautājumu, lai iedvesmotu citus jauniešus vai palīdzētu viņiem izvairīties no negatīvas pieredzes, raksti šeit: shorturl.at/iwDFQ

Anonimitāte garantēta! 

Ja vēlies pieteikties uz filmēšanosEHR studijā, lai dalītos ar savu stāstu klātienē, sūti DM uz EHR IG kontu vai EHR TikTok kontu.
 
Raidījumu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Pirmā reize” saturu atbild EHR.
 
*Ja Tu vēl neesi sasniedzis 18 gadu vecumu, lūgums, Taviem vecākiem sazināties ar mums par Tavu dalību šovā.

#16 Pirmā Reize

Iznākt no skapja. Ko tas nozīmē? Vai un kādos apstākļos to darīt vai tomēr labāk palikt vienam un klusumā ar saviem uzskatiem, sajūtām un pasaules redzējumu? Kā mēs katrs varam veicināt dažādu cilvēku iespējas atvērties un justies brīvi šajā sabiedrībā? Studijā savā pieredzē dalās Anastasija Laizāne, biedrības “Active Rainbow” līdzdibinātāja, sabiedriskā aktīviste Ieva Feldmane, kā arī jauni, atvērti un drosmīgi cilvēki ar viedokli –Andrejs Kličuks un Niks Bērziņš.
#SIF_MAF2022

#15 Pirmā Reize

Grūtībās nonākuši jaunieši jeb ielu jaunieši – ko tas vispār nozīmē? Kādas ir šo jauniešu grūtības un kādi ir to iemesli? Vai ir kāds veids, kā sabiedrība vai citi jaunieši var palīdzēt? Šovā viesojas Janeta Bokaldere, sociālā darbiniece un nevalstiskās organizācijas “Dardedze” pārstāve, Edijs Klaišis – jauniesu radošo centru “Open” vadītājs un Annija Bodganova no Ghetto Games
#SIF_MAF2022

#14 Pirmā Reize

Šajā raidījumā runāsim par atkarību izraisošās vielām – alkoholu, cigaretēm un citiem nikotīnu saturošiem produktiem, kuri pieejami teju katrā pārtikas veikalā. Vai pastāv drošs veids, kā pamēģināt šīs vielas, kas jebkuram lietotājam Latvijā legāli pieejamas no 18 gadu vecuma? Kāda ir atšķirība, ja pirmā šo vielu pamēģināšana notiek 14, 16 vai 20 gadu vecumā? Studijā viesojas SPKC sabiedrības veselības analītiķes Una Mārtiņsone un Kate Vulāne, kā arī jaunieši – Ēriks un Emīlija.
#SIF_MAF2022

#13 Pirmā Reize

Pirmā publiskā uzstāšanās vai parādīšanās interneta vidē vienmēr ir nervus kutinošs piedzīvojums. Kā pārkāpt pāri savām iedomātajām robežām, ieskatīties acīs plašākai auditorijai un sagremot neizdošanos pat tad, ja pilns internets ar kritiku vai naida runu? Studijā viesojas un ar savu pieredzi dalās aktieris Jānis Kronis, digitālā satura veidotāja Alise Mankus, mūziķis Tom Simo un dziedātāja Diona Liepiņa.
#SIF_MAF2022

#12 Pirmā Reize

Sarkanais karogs – mobings! Statistika norauj jumtu – Latvijā katrs trešais skolēns cieš no mobinga skolā, un tas ir augstākais rādītājs pasaulē starp attīstītajām valstīm. EHR studijā savā mobinga pieredzē dalīsies lieliskie jaunieši – Kārlis, Katrīna un Elīza, bet kopējo ainu iezīmēs un vērtīgus padomus dos sociālā projekta #Neklusē līdzautore Marika Andžāne.
#SIF_MAF2022

#11 Pirmā Reize

Cik patiesībā informēti un zinoši ir jaunieši pirms dzimumdzīves uzsākšanas? Kādi ir mūsdienās pieejamie izsargāšanās veidi? Kuri no tiem ir piemēroti jauniešiem? Kur tos meklēt, ja nav naudas? Kur vērsties, ja ir aizdomas, ka iestājusies grūtniecība? Raidījumā viesojas Marta Sondore, vecmāte un nodarbību vadītāja nevalstiskajā organizācijā “Papardes zieds”, kā arī jaunieši – Nikola, Sintija, Ričards un Teodors.
#SIF_MAF2022

#10 Pirmā Reize

Pubertāte. Kas notiek ar manu ķermeni, domām un sajūtām? Vai tas, ko es jūtu un domāju, ir normāli? Kā sadzīvot ar sevis jauno versiju un ķermenī notiekošajām pārmaiņām? Par pubertāti aprunājāmies ar Kristu Ozolu, veselības speciālisti no biedrības “Papardes zieds”, un jauniešiem – Alisi un Dominiku.
#SIF_MAF2022

#9 Pirmā Reize

Pirmais sekss. JĀ vai NĒ? Kā zināt, vai es esmu tam gatavs/-a? Ko no tā gaidīt vai labāk nemaz negaidīt? Studijā viesojas veselības speciāliste no biedrības “Papardes zieds” Laura Ieva Feldmane, bet savas pirmās reizes pārrunā jaunieši – Varis, Elīza, Renāte un Gundars.
#SIF_MAF2022

#8 Pirmā Reize

Šajā raidījumā pievērsīsimies jautājumiem par nopietnām jauniešu mentālās veselības problēmām. Kas ir paškaitējums un kādas ir izplatītākās paškaitējuma formas jauniešu vidū? Kā rīkoties situācijā, kad rodas vēlme nodarīt sev pāri? Kur vērsties pēc palīdzības? Raidījumā viesojas Romija Krēziņa, Pusaudžu resursu centra speciāliste un sadarbības projektu vadītāja, kā arī jaunieši – Madlēna Valdberga, Sigurds Stūrītis un meitene, kura vēlējās palikt anonīma.
#SIF_MAF2022

#7 Pirmā Reize

Jauniešiem patīk lauzt ierasto lietu kārtību – sākot no maziem protestiem pret vispār pieņemtajām normām līdz likumu pārkāpumiem, par kuriem var iestāties kriminālatbildība. Kāpēc jauniešos mājo šī nepieciešamība pārkāpt iezīmētās robežas un normas? Ko pieaugušie dara nepareizi, sodot un ierobežojot jauniešus, bet kurā brīdī viņu iesaiste un palīdzība ir kritiski nepieciešama? EHR studijā viesojas Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs un psihoterapeits Nils Konstantinovs, Krivenchi jeb Jānis Krīvēns, kā arī Annija un Elīna.
#SIF_MAF2022

#6 Pirmā Reize

Šajā radījumā pievērsīsimies tēmai, kas saistīta ar dzimtes identitātes un seksualitātes veidošanos. Cik svarīga ir dzimtes identitātes apzinātība? Kā nobriest un attīstītās cilvēka seksualitāte? Ko nozīmē dzimuma disforija? Studijā viesojas psihologs Edgars Haritončenko un jaunieši – Una Valaine, Noa Polītis un Deniss Demčenko.
#SIF_MAF2022

#5 Pirmā Reize

Šajā raidījumā runāsim par pirmajām romantiskajām attiecībām un mīlestību, kā arī svarīgākajiem jautājumiem, kas satrauc daudz jauniešu. EHR studijā viesojas klīniskā psiholoģe Iveta Ozola – Cīrule un jaunieši – Annija Glaudāne, Gundars Magone un Leina Markevica.
#SIF_MAF2022

#4 Pirmā Reize

Jauniešu aktīvisms – ko tas nozīmē un kā tas izpaužas? Kāpēc jāiet uz vēlēšanām un kā izvēlēties, par ko balsot? Raidījumā kopā ar digitālā satura veidotāju Edgar Fresh, Jauniešu Saeimas vēstnesi Sāru Zdanovsku, Anci Mālkalni no jauniešu organizācijas Klubs “Māja" un Inesi Kušķi no Valsts kancelejas runāsim par jauniešu aktīvismu, iesaisti un pirmajām vēlēšanām.
#SIF_MAF2022

#3 Pirmā Reize

Jautājums, kas nodarbina ikviena jaunieša prātu – ko man šajā dzīvē darīt? Ko mācīties? Kur meklēt darbu? Uz kāduatalgojumu cerēt? Kādas iespējas izvērtēt? Studijā viesojas jauniešu platformas “Visasiespējas.lv” dibinātājs un vadītājs Gustavs Mārtiņš Upmanis, jauniešu organizācijas “Global Shapers Riga” līdzdibinātājs un prasmju pilnveides jaunuzņēmuma “UpMatched” vadītājs Ričards Križanovskis, kā arī Marta un Markuss – jaunieši savas karjeras ceļasākumā.
#SIF_MAF2022

#2 Pirmā Reize

Kādi ir biežākie sastopamie mentālās veselības izaicinājumi jauniešiem? Kur jaunieši var vērsties pēc palīdzības un kā to pareizi darīt? EHR studijā viesojas “Pusaudžu resursu centra” Izglītības projektu vadītāja un klīniskā psiholoģe Elīna Bārtule, kā arī atvērti un drosmīgi jaunieši Nikola un Kārlis Gustavs.
#SIF_MAF2022

#1 Pirmā Reize

Kā un kur jaunieši mūsdienās iepazīstas? Kādi riski ir saistīti ar iepazīšanos? Kas ir tie sarkanie karogi, kas jāņem vērā, iepazīstoties gan fiziskā, gan digitālā vidē? Kas ir “mobings” un “grūmings”? EHR studijā ar savu iepazīšanās pieredzi dalās digitālā satura veidotāji Ralfs un Alise, kā arī Drossinternets.lv pārstāve Anita Priede un psiholoģe, VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Anda Sauļūna.
#SIF_MAF2022

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white