Latviešu Radošā Skatuve

Datums : 07.07.2022

Raidījuma “Latviešu radošā skatuve” 3. sezona ar stilīgo raidījuma vadītāju KATŌ ir klāt!

 

Raidījuma 3. sezonā esam spēruši soli uz priekšu – no mūzikas industrijas, kas bija raidījuma primārais fokuss 1. un 2. sezonā, šajā sezonā pievērsīsimies plašākam kultūras un radošo industriju tēmu lokam. Raidījumā tiksies Latvijas slavenības, mākslinieki un radošo industriju profesionāļi, lai runātu par aktuālo Latvijas kultūras un radošajā dzīvē. Īpašu uzmanību pievērsīsim radošo industriju biznesa lielākajiem izaicinājumiem, mākslinieka karjeras veidošanai un attīstībai, kā arī sadarbībai ar citām industrijām. 

 

Raidījums skan EHR Latviešu Hiti ēterā katru ceturtdien plkst. 19.00 no 7. jūlija līdz 27. oktobrim.

 

Raidījuma pilno versiju var klausīties radio Latviešu Hiti ēterā, EHR mājaslapā un EHR Radio aplikācijā sadaļā PODKĀSTI, kā arī EHR Spotify kanālā.

 

Raidījumu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Latviešu radošā skatuve” saturu atbild EHR Latviešu Hiti.

#7 Latviešu Radošā Skatuve

Vai tiešām viens radošs cilvēks var vienlaicīgi praktizēt darbību dažādās mākslas formās, visu laiku saglabājot augstus kvalitātes standartus? Kur ir robeža starp profesionāli, diletantu un amatiermākslinieku? Sarunā piedalās un savās pārdomās dalās multimākslinieki – aktrise, kostīmu un modes māksliniece Madara Botmane un aktieris – reperis Igors Šelegovskis jeb Indigo.
#SIF_MAF2022


#6 Latviešu Radošā Skatuve

Aktiera darbs ir romantikas, mītiem un stereotipiem apvīts. Ko nozīmē būt aktierim? Kāda vērtība ir aktiera zināšanām un prasmēm ārpus teātra un kino? Par aktiera profesijas spožuma un ēnas pusēm, stereotipiem, ienākumiem un darba specifiku stāsta aktieri Andris Bulis un Ieva Florence – Vīksne.
#SIF_MAF2022


#5 Latviešu Radošā Skatuve

Kā ēdināšanas un viesmīlības industrijas satiekas ar kultūras un radošajām industrijām? Vai darbs ēdināšanā un viesmīlībā ir radošs? Par to, kā ēst gatavošana var kļūt par terapiju un kas kopīgs teātrim un pavārmākslai, stāsta Ventspils radošās maizes laboratorijas nodarbību vadītāja Ruta Šenkevica un Latvijas garšu pētnieks, pavārs un aktieris Ritvars Toms Logins.
#SIF_MAF2022


#4 Latviešu Radošā Skatuve

Tehnoloģijas strauji ienāk mākslā, kultūrā un radošajā darbā. Kā tehnoloģiju attīstība un inovācijas ietekmē radošās nozares? Vai tehnoloģijas nākotnē aizstās arī radošo cilvēku darbu? Raidījumā piedalās Riga Tech Girls komandas pārstāvji Līna Marta Sarma un Pauls Siliņš, un mūzikas mācības lietotnes “Solfeg.io”līdzdibinātājs Toms Rusovs.
#SIF_MAF2022


#3 Latviešu Radošā Skatuve

Ko nozīmē 3 burtu salikums – NFT? Kāda ir NFT saistība ar mākslu, kultūru un radošo uzņēmējdarbību? Sarunā par tehnoloģiju piedāvātajām inovācijām digitālās mākslas pasaulē ar savām zināšanām un pieredzi dalās ielu un kripto mākslinieks KIWIE un programmētājs – kripto uzņēmējs Krišs Pujāts.
#SIF_MAF2022


#2 Latviešu Radošā Skatuve

Pilsētas ir nemitīgā kustībā. Kāda nozīme pilsētvides attīstībā ir kultūras dzīvei? Kāds ir Rīgas un Latvijas lielāko pilsētu kultūras dzīves piedāvājums? Sarunā par pilsētas un kultūras dzīves sinerģiju un Rīgas vasaras kultūras programmu EHR studijā viesojas kuratore Renāte Lagzdiņa un pilsētvides un tūrisma pētnieks Mārtiņš Eņģelis.
#SIF_MAF2022


#1 Latviešu Radošā Skatuve

Muzeji ir šī brīža radošo industriju dzinējspēks. Tur attīstās tehnoloģijas, dizains, spēles un dažādas stāstniecības formas. Lai gan tas var šķist pārsteidzoši, daudzējādā ziņā muzeji ir priekšā dažādām citām radošajām un kultūras industrijām. Kāds ir mūsdienīgs muzejs un tā loma sabiedrībā? Kā top interaktīvas un dažādu auditoriju aizraujošas muzeju ekspozīcijas? Sarunā tiekas Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja direktore Liene Johansone un ekspozīciju veidotāji – Latvijā un pasaulē atzinību guvušais arhitekts, scenogrāfs un ekspozīciju dizainers Didzis Jaunzems un multimediju tehnoloģiju eksperts Ints Bērziņš.
#SIF_MAF2022

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white