Ielas Vielas

Datums : 07.01.2023

EHR šovā “Ielas Vielas” kopā ar pašmāju un ārvalstu viesiem tiks apspriesti dažādi temati, kas saistīti par un ap narkomāniju. Bez aizspriedumiem vai nosodījuma tiks apskatīta gan narkotiku politika, gan nelegālo vielu riski, gan kaitējuma mazināšanas pasākumi Latvijā un citās pasaules valstīs. 

 

Raidījums EHR radio ēterā būs dzirdams no 2022. gada septembra līdz 2023. gada martam, katru otro piektdienu plkst. 11:15, 16:15, 19:15. 

Ja vēlies atsūtīt mums savu pieredzes stāstu vai uzdod neērtu jautājumu, lai informētu citus jauniešus vai palīdzētu viņiem izvairīties no negatīvas pieredzes, raksti šeit: shorturl.at/uwQY4

Anonimitāte garantēta! 

Ja vēlies pieteikties uz filmēšanosEHR studijā, lai dalītos ar savu stāstu klātienē, sūti DM uz EHR IG kontu vai EHR TikTok kontu.
 
Raidījumu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Pirmā reize” saturu atbild EHR.
 
*Ja Tu vēl neesi sasniedzis 18 gadu vecumu, lūgums, Taviem vecākiem sazināties ar mums par Tavu dalību šovā.

#15 Ielas Vielas

Šonedēļ EHR šovā “Ielas vielas” viesos reperis Eliots. Runājam par narkotiku tematiku mūzikā. Sērijas beigās neliels atskats uz "Ielas Vielas" piecpadsmit sērijām.
#SIF_MAF2022

#14 Ielas Vielas

Šonedēļ EHR šovā “Ielas vielas” viesos Diāna Odumiņā - māte, kas dēļ vielu pārdozēšanas zaudējusi dēlu. Runāsim par narkotikām un zaudējumiem.
#SIF_MAF2022

#13 Ielas Vielas

Šonedēļ EHR šovā “Ielas vielas” viesos vidusskolēni no Latvijas, Rumānijas un Austrijas. Skaidrosim ko viņi zina par narkotikām, ko par vielām stāsta skolās un vai viņi zina, kur vērsties pēc palīdzības, ja tāda nepieciešamība rodas.
#SIF_MAF2022

#12 Ielas Vielas

Šonedēļ EHR šovā “Ielas vielas” viesos digitālā satura veidotājs Edgars Fresh. Runāsim par narkotiku lietošanu, ražošanu un kaitējumu dabai.
#SIF_MAF2022

#11 Ielas Vielas

Šonedēļ EHR šovā “Ielas vielas” viesos Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzēja Laura Isajeva. Runāsim par kaitējuma mazināšanas pasākumiem un HIV izplatību Latvijā.
#SIF_MAF2022

#10 Ielas Vielas

Šonedēļ EHR šovā “Ielas vielas” viesos cilvēks, kas izcietis cietumsodu par narkotiku pārkāpumiem. Runāsim par viņa pieredzi un narkotiku pieejamību ieslodzījuma vietās.
#SIF_MAF2022

#9 Ielas Vielas

Šonedēļ EHR šovā “Ielas vielas” viesos Ivans Šapošņikovs. Runāsim par steorīdiem, uztura bagātinātājiem un cita veida dopingu profesionālajā un amatieru sportā.
#SIF_MAF2022

#8 Ielas Vielas

Šonedēļ EHR šovā “Ielas vielas” viesos Viktorija, kas pašārstē bipolāros traucējumus lietojot maģiskās sēnes un atklāti runā par to sociālajos tīklos (IG @crowtheshadow). Runāsim par potenciālo narkotiku izmantošanu nākotnes medicīnā un viņas pieredzi.
#SIF_MAF2022

#7 Ielas Vielas

Šonedēļ EHR šovā “Ielas Vielas” apskatām depresantu grupas vielas, to iedarbību, riskus un kaitējuma mazināšanas pasākumus. Viesos Jānis Bukums, kurš strādājis bāros, klubos par apsargu un bārmeni, kā arī pats baudījis nakts dzīvi kā muzikants.
#SIF_MAF2022

#6 Ielas Vielas

Šonedēļ EHR šovā “Ielas Vielas” apskatām kanabinoīdu grupas vielas, to iedarbību, riskus un kaitējuma mazināšanas pasākumus. Viesos Mārtiņš Mičulis, kurš atklāti runāt par kanabisa jeb marihuānas lietošanu un seko kā šo vielu regulē citas valstis.
#SIF_MAF2022

#5 Ielas Vielas

Šonedēļ EHR šovā “Ielas Vielas” apskatām opioīdu un opiātu grupas vielas, to iedarbību, riskus un kaitējuma mazināšanas pasākumus. Viesos bijušais narkotiku lietotājs Jānis Skrastiņš, kurš atklāti runā par vielu lietošanu un sistēmiskām nepilnībām. Pēc vētrainas lietošanas pieredzes Jānis palīdz esošajiem lietotājiem pārskatīt viņu lietošanas paradumus klātienē un neklātienē.
#SIF_MAF2022

#4 Ielas Vielas

Šonedēļ EHR šovā “Ielas Vielas” apskatām stimulantu grupas vielas, to iedarbību, riskus un kaitējuma mazināšanas pasākumus. Viesos reperis Jānis Krīvēns jeb Krivenchy, kurš atklāti runā par vielu lietošanu. Krivenchy paspējis pabūt Bolīvijas džungļos, nelegālā kokaīna pastas laboratorijā kopā ar Latvijas slavenāko narkotiku kontrabandistu veidojot dokumentālu seriālu par kokaīnu.
#SIF_MAF2022

#3 Ielas Vielas

Aplūkojot Latvijas mediju narkotiku tematikas atspoguļojumu, novērojami nepatiesi apgalvojumi, kas dažbrīd mijās ar klaju ekspertu nekompetenci. Kādas sekas tas atstāj sabiedrībā? Kādi riski no šādiem apgalvojumiem var būt lietotājiem? To apspriedīsim EHR raidījuma “Ielas Vielas” studijā ar kopā narkotiku pētnieci Kristiānu Diānu Bebri.
#SIF_MAF2022

#2 Ielas Vielas

"Karš pret narkotikām" jeb narkotiku kriminalizācija nav vienīgais veids kā pasaulē tiek regulētas apreibinošas vielas. Kādi ieguvumi un kādi trūkumi iespējami atceļot narkotiku aizliegumu? Kāds politiskais regulējums ir izdevīgāks sabiedrībai? EHR raidījuma “Ielas Vielas” studijā viesos Nīls Vuds (Neil Woods) - bijušais slepenpolicists no Lielbritānijas. Viņš agrāk iefiltrējās narkotirgoņu grupējumos, lai arestētu dīlerus, bet šobrīd vada nevalstisko organizāciju, kas apvieno bijušos un esošos policistus no visas pasaules, kas pieprasa izbeigt "karu pret narkotikām".
#SIF_MAF2022

#1 Ielas Vielas

Par narkotiku tematiku sabiedrībā dzirdami daudzi aizspriedumi, kas dažkārt ir balstīti nepatiesos mītos, nevis zinātniski pierādītā informācijā. Ko mēs darām, lai ierobežotu vielu izplatību un vai mēs sasniedzam rezultātus? Kā iespējams situāciju uzlabot? Vai narkotiku politika balstīta uz vielu bīstamību? EHR raidījuma “Ielas Vielas” studijā viesos bērnu un pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs, kurš ikdienā strādā arī ar jauniešiem, kas problemātiski lieto aizliegtās vielas.
#SIF_MAF2022Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white