EHR ZAĻĀ ZONA "Piedzīvojums"

Datums : 01.08.2021

EHR “Zaļā zona” – par svarīgāko videi un cilvēkam!

Savu ikdienu daudzi no mums pavada pilsētas mūros, bet spēka un radošās enerģijas resursus atjauno dabā. Kā ne tikai ņemt, bet arī dot dabai atpakaļ? Kā pieņemt videi draudzīgus lēmumus ikdienā, dzīvot atbildīgi un ilgtspējīgi? 

Seko līdzi “Zaļās zonas” izaicinājumiem, kuros teoriju un zināšanas pārbaudīsim praksē, bet padziļinātu ieskatu tēmā lasi portālā TvNet un interneta žurnālā “Vides Vēstis”. 

Aicinām tevi iedvesmoties, izzināt, pamēģināt jaunas lietas un kļūt videi draudzīgākam EHR “Zaļajā zonā”! 

Projekta sadarbības partneri: producenti "Story Hub", biedrība "Vides Vārds" un TvNet. 

Raidījumu finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

LVAF

 #14 EHR ZAĻĀ ZONA "PIEDZĪVOJUMS"

Mājsaimniecības mēdz izmest pat līdz 50 % iegādātās pārtikas. Tāpat nereti virtuvēs var atrast pilnus nodalījumus ar plastmasas maisiņiem. Zero waste dzīvesveida entuziasti Liene Kņaze un Edmunds Cepurītis devušies uz kādas Rīgas mājsaimniecības virtuvi, lai izanalizētu paradumus un dotu padomus, kā pieņemt dabai draudzīgākus lēmumus.

 #13 EHR ZAĻĀ ZONA "PIEDZĪVOJUMS"

DJ Gustavito pieņēma veidotāju izicinājumu un kādā lietainā un vējainā dienā devās uz dabas liegumu pie Jelgavas "Lielupes palienes pļavas", kur vides gida Eināra Nordmaņa vadībā iepazina šo teiritoriju, uzzināja ikvienam būtisku informāciju un tika pārsteigts, sastopot savvaļas zirgu baru. 

 

 #12 EHR ZAĻĀ ZONA "PIEDZĪVOJUMS"

Ir pienācis sēņu laiks! Stiliste un modes blogere Sintija Selicka tikās ar mikoloģi, Latvijas Dabs muzeja Botānikas nodaļas vadītāju Initu Dānieli, lai kopā dotos mežā! Izrādās sēnes var ne tikai lasīt ēšanai, bet arī tās vērot! Piedzīvojumā sarunas gan par dažādām mežā atrodamām sēnēm, gan par to, kā sēnes ietekmē mežu, kurā tās aug! 
 

 #11 EHR ZAĻĀ ZONA "PIEDZĪVOJUMS"

Šoreiz “Zaļās zonas” piedzīvojumā dodas dziedātājs Goran Gora, lai kopā ar upju tīrīšanas komandu Oļega Stolarova vadībā uzzinātu, kā mēs varam upēm palīdzēt.

#10 EHR ZAĻĀ ZONA "PIEDZĪVOJUMS"

"Zaļās zonas" piedzīvojumā šoreiz dziedātāja Būū pie sevis uzaicinājusi ilgtspējīgas modes eksperti Daci Akuli, lai izzinātu dabai draudzīgas garderobes veidošanas principus. Lai arī Būū jau ilgāku laiku cenšas ieviest minimālismu savā garderobā, tas neizdodas tik labi, kā gribētos. Turklāt procesā radušies daudzi jautājumi par mūsdienu apģērbu materiāliem, kvalitāti un to, ko darīt tad, kad apģērbs apnicis.  

 

#9 EHR ZAĻĀ ZONA "PIEDZĪVOJUMS"

"Zaļās zonas" video piedzīvojumā šoreiz piedalās dziedātāja Katō, kura dodas uz lielāko beziepakojuma bodi - Rīgas Centrāltirgu! Kopā ar eksperti Renātu Petrovu Katō izzinās iepirkšanās trikus tirgū, iepazīsies ar tirgotājiem un izzinās, ko tirgus dara, lai mūsu iepirkšanās būtu droša un zaļa! 

 

#8 EHR ZAĻĀ ZONA "PIEDZĪVOJUMS"

Šajā #zaļāzona video piedzīvojumā Instagram satura veidotāja Sindija Bokāne tiekas ar #laikspadzerties iniciatīvas radītāju Armandu Uzraugu, lai izzinātu, kā radināt sevi pie regulāras ūdens lietošanas, kādu ūdens pudeli izvēlēties un kur to pilsētvidē uzpildīt! 

 

#7 EHR ZAĻĀ ZONA "PIEDZĪVOJUMS"

Vai zinājāt, ka Āgenskalna centrā top Latvijā tīrākais medus? Vectēva bitenieka dotos padomus atcerējās teātra trupas "KVADRIFRONS" aktieris Reinis Boters, kurš devās ciemos pie biškopja Valda Janova, lai uzzinātu, kā bitēm klājas Rīgā! 

#6 EHR ZAĻĀ ZONA "PIEDZĪVOJUMS"

Vai zinājāt, ka dabiskajās Latvijas pļavās bioloģiskā daudzveidība ir lielāka kā Amazones džungļos? Aktrise Zane Aļļēna kopā ar Latvijas Dabas fonda eksperti Rūtu Sniedzi Kretalovu devās uz vairākus simtus senu pļavu, lai uzzinātu, kas tās apdraud un kā par tām rūpēties. 

Izrādās šajā laikā zied kāds augs, kuru plūcot iespējami vairāk, palīdzēsim Latvijas pļavām! 

 

#5 EHR ZAĻĀ ZONA "PIEDZĪVOJUMS"

Plāno doties pastaigā vai pārgājienā? Neatstāj telefonu mājās! Tehnoloģiju eksperte un zīmola be-with radītāja Anna Andersone kopā ar dabas pētnieku Uģi Piterānu devās "Zaļās zonas" piedzīvojumā, lai testētu dažādas lietotnes un izrādās, ka tās var būt gan vērtīgas, lai gūtu jaunas zināšanas, gan nozīmīgas, lai mēs palīdzētu dabai!

 

#4 EHR ZAĻĀ ZONA "PIEDZĪVOJUMS"

Zaļa autobraukšana - kas tas ir? Dodies piedzīvojumā kopā ar dziedātāju Alisi Haijima un uzzini, kā braukt dabai draudzīgi! Ar eksperta padomiem dalās Andrejs Staķis no Skandi Motors!

#3 EHR ZAĻĀ ZONA "PIEDZĪVOJUMS"

Latvijas Nacionālā teātra aktieris Romāns Bargais pieņēmis EHR izaicinājumu un kopā ar bioloģi Jūliju Plociņu-Kagaini dodas uz Kronvalda parku Rīgā, lai izmērītu gaisa kvalitāti. Viņu rīcībā nebūs mūsdienu tehnoloģijas, bet gan parkā atrodamie ķērpji!

 

#2 EHR ZAĻĀ ZONA "PIEDZĪVOJUMS"

"Zaļā zona" mūsu projekta dalībniekiem dod iespēju satikt cilvēkus, kurus nekā citādi nebūtu iespējams iepazīt. Iedomājies, ka pie Tevis mājās viesojas kādas jomas speciālists nr. 1. Tas būtu tāpat kā parunāties savā viesistabā par elektroauto ar Īlonu Masku. Tā kādā brīvdienā pie grupas "Double Faced Eels" solista Marka viesojās Latvijas Universitātes docente Rūta Bendere, kura izstāstīja visus noslēpumus un trikus, kas jāzina, veidojot kompostu.

#1 EHR ZAĻĀ ZONA "PIEDZĪVOJUMS"

Aktrise Marija Linarte viesojas pie Ingmāra Līdakas, lai iepazītu dārza paralēlo pasauli!

 

Klausies podkāstus EHR aplikācijā savā viedtālrunī vai planšetdatorā. 

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white