Digitālais Es

Datums : 13.10.2022

“Digitālais ES” - šovs par jauniešiem digitālajā vidē

 Vai Tu esi socīšos? Vai izmanto Instagram, TikTok, Youtube, Snapchat vai citas lietotnes? Esi aktīvais satura veidotājs vai pasīvais sekotājs? Vienkārši kavē laiku vai izmanto sociālos tīklos informācijas iegūšanai, savai izaugsmei, varbūt pat karjeras veidošanai? Raidījumā “Digitālais ES” ar jauniešiem, influenceriem un ekspertiem runāsim par dažādām sociālo tīklu lietošanas pieredzēm un meklēsim ieteikumus, kā sociālos tīklus izmantot lietderīgi, drosmīgi, bet vienlaikus uzmanīgi un apzināti.

 Raidījums tapis sadarbībā ar Latvijas Drošāka interneta centru un pusaudžu motivācijas programmu MOT Latvija.

Raidījums skan EHR ēterā plkst. 10:15, 15:15 un 18:15 katru trešdienu no 2022. gada oktobra līdz 2023. gada februārim.

Raidījumu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Digitālais ES” saturu atbild EHR.

 

#7 Digitālais ES

"Virtuālie burbuļi" – tā sauc interneta kopienas, kurās nosacīti uzturas līdzīgi domājoši sociālo tīklu lietotāji. Burbuļi sniedz sajūtu, ka cilvēkam ir daudz līdzīgi domājošo, jo algoritmu darbības dēļ informācijas vietnes ir tendētas apstiprināt to, ko cilvēks domā. Tas ir patīkami, taču veido kroplīgu priekšstatu par patiesajām norisēm kopienā. Šajā raidījumā kopā ar Latvijas Drošāka Interneta centra pārstāvi Anitu Priedi, LU pasniedzēju un sabiedrisko attiecību eksperti Mariju Vorkuli un MOT jaunieti Edvardu Staķi pētām informācijas burbuļus un meklējam iespējas paplašināt savu redzesloku.
#SIF_MAF2022

#6 Digitālais ES

Apsmiešana, ņirgāšanās, vajāšana un pazemošana internetā, izslēgšana no klasesbiedru čatiem un negatīvu materiālu izplatīšana sociālajos tīklos. Tās visas ir dažādas kibermobinga izpausmes, kas novērojamas arī Latvijā. Tāpēc šajā raidījumā, savā pieredzē par to, kā tikt galā ar negatīvu attieksmi internetā dalās influenceri un EHR personības Evelīna Pārkere un Ralfs, un Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska.
#SIF_MAF2022

#5 Digitālais ES

Piektā raidījuma centrā dažādas pieredzes un perspektīvas par atkailināšanos sociālajos tīklos. Cik aktuāli tas ir jauniešu vidū? Kā izvērtēt, cik drosmīgus foto vai video publicēt, kurā brīdī sevi piebremzēt? Ko darīt, ja publikācija jau ir notikusi un esi nonācis neveiklā situācijā? Kā šāds saturs Tevi var ietekmēt nākotnē? Un kāda ir influenceres Yana Bruk pieredze šajā jomā – skaties un klausies “Digitālais ES” podkāstu. Par to visu sarunā ar influenceri Yana Bruk, skolnieci Madaru un “Papardes zieds” pārstāvi Ivetu Ķelli.
#SIF_MAF2022

#4 Digitālais ES

Cik ļoti vecākiem jāiejaucas savu bērnu sociālo tīklu aktivitātēs? Vai mammām un tētiem vajadzētu uzmanīt, ko jaunieši liek un arī skatās sociālajos tīklos? Varbūt jāļauj brīva vaļa? Par to ceturtajā “Digitālais ES” raidījumā. Studijā viesojas Armands Simsons ar meitu Eimiju Polu un Pusaudžu resursu centra speciāliste Elīna Bārtule.
#SIF_MAF2022

#3 Digitālais ES

Vai Tu seko influenceriem? Varbūt pats vēlies par tādu kļūt? Cik daudz sekotāju ir jāsavāc, lai kļūtu par influenceri? Vai izvērtē, kādu saturu šie cilvēki liek sociālajos tīklos? Vai apzinies, ka bieži tā ir reklāma? Vai Tev tas ir svarīgi? Vai influenceriem ir ētikas kodekss?
#SIF_MAF2022

#2 Digitālais ES

Vai Tu sevi salīdzini ar citiem cilvēkiem sociālajos tīklos? Vai viņu dzīve tev šķiet spoža un interesanta, bet tavējā blāva un garlaicīga? Foto uzņemšana un publicēšana tikai tāpēc, lai apliecinātos? Ja neesi saņēmis pozitīvus emoji, laikus un komentārus – jūties slikti? Bet varbūt sevis salīdzināšana ar citiem digitālā vidē var kļūt par motivāciju labiem ieradumiem? Par to visu - otrais “Digitālais ES” raidījums. Studijā viesojas MOT jaunietes Tīna Paja un Magdalēna Grīnvalde un Pusaudžu resursu centra speciāliste Romija Krēziņa.
#SIF_MAF2022

#1 Digitālais ES

Kas ir Tava virtuālā identitāte un ko par Tevi var pateikt, ieskatoties Tavos sociālo tīklu kontos? Cik atklāts esi? Vai pats to apzinies? Vai tas ir droši? Check-up liste sava konta satura pieskatīšanai – par to visu pirmajā “Digitālais ES” raidījumā. Studijā viesojas jaunieši Edvards Staķis un Amanda Marta Liepiņa, un Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska.
#SIF_MAF2022

 

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white