Zvaigžņu izteikumi par savām atkarībām

Publicēšanas datums : 04.04.2017

Atkarība ir ļoti smaga slimīga, kas skar plašus sabiedrības slāņus. Nav noslēpums, ka bagātie un slavenie ir vēl vairāk pakļauti iespējai nokļūt kādas vielas vai to kombināciju atkarībā, jo viņiem tās ir vieglāk pieejamas un viņi tās var atļauties.

Laimīgi ir tie, kuriem savas dzīves laikā izdodas no šādām atkarībām atbrīvoties, turklāt nepazaudējot pašiem sevi, savu dzīvi un karjeru.

Apkopojām dažu to zvaigžņu izteikumus par to, kā viņu atkarības ir ietekmējušas viņu dzīvi un ko sabiedrībai vajadzētu darīt, lai ar tām cīnītos.


1. Aleks Boldvins (Alec Baldwin)


image 1


„Es atbrīvojos no atkarībām, kad man tuvojās 27.dzimšanas diena. Un tie divi gadi, ko es dzīvoju tajā baltajā, karstajā periodā kā ikdienas narkotiku lietotājs, kā ikdienas dzērājs… sev par nožēlu, jēziņ, tas bija smags laiks. Tajā tiešām bija daudz, daudz sāpju. Daudz sāpju. Es uzskatu, ka esmu bijis viens no laimīgajiem, kuriem ir izdevies noturēties skaidrā, tāpēc domāju, ka, ja nebūtu nācis pie prāta tad, galu galā būtu to tomēr paveicis. Ne daudziem cilvēkiem izdodas atbrīvoties no atkarībām jau jaunībā.”


2. Keitija Sagāla (Katey Sagal)


image 2


„Kad man bija 12 gadu, mēs dzīvojām vienā kvartālā ar Džūdiju Gārlendu (Judy Garland). Viņas meita Lorna Lufta (Lorna Luft) un es kļuvām par kaimiņu draudzenītēm. Uz Lornas mammas naktsgaldiņa atradās ļoti daudz tablešu, un viņa līdz pēcpusdienai gulēja gluži kā mana mamma. Mēs turējāmies kopā. Un, protams, es tolaik domāju, ka visas mammas lieto ļoti daudz tablešu.”


3. Deriks Viblijs (Deryck Wibley) no grupas Sum 41


image 3


„Pirms es aizgāju uz slimnīcu, tad, kad vēl katru dienu lietoju alkoholu, mana skaidrākā doma bija: „Šis droši vien nav labi, un man kaut kad būs ar to jātiek galā – tikai ne pašlaik.” Tātad es zināju, ka esmu tālu no ideāla, man tikai likās, ka spēšu to labot…rīt. Kad slimnīcā beidzot pamodos skaidrā prātā, es uzreiz sapratu, cik lieta patiesībā bijusi nopietna, kas mani tur ir novedis un ka es vairs nedzeršu. Es jutos tik ļoti gatavs to darīt. Ja to tā var teikt, tas līdzinājās brīvības atgūšanai – beidzot kāds ir apstādinājis šo nebeidzamo vāveres riteni.”


4. The Weeknd


image 4


„Kad man nebija nekā cita, ko darīt, kā vien radīt mūziku, bija ļoti smagi. Narkotikas man bija kā kruķis. Manā pirmajā albumā bija 7 minūtes garas dziesmas, kurās es vienkārši vāvuļoju – izteicu jebkuru savu domu, kas man ienāca prātā, kamēr atrados narkotiku reibumā. Un pašlaik es sevi nespēju iedomāties to darām.”


5. Demī Lovato (Demi Lovato)


image 5


„Es esmu viena no katriem septiņiem cilvēkiem, kuri ir saskārušies ar atkarību, un esmu pateicīga, ka šodien esmu atlabšanas fāzē. Ir laiks mums visiem padomāt un sākt stāties pretī atkarībai. Beigsim ignorēt mūsu valsts lielāko problēmu, kuru bieži izliekamies neredzam. Atkarība saista mūs visu – tādā vai citādā veidā, un mums visiem ir jākļūst par risinājuma sastāvdaļu. Kopā mēs varam aizvietot kaunu ar atbalstu, cerību un dziedināšanu.”


6. Džeimija Lī Kērtisa (Jamie Lee Curtis)


image 6


„Tātad, gaidot pēdējo toksikoloģijas analīzi, laikraksts „New York Times” ir ziņojis, ka Prinss (Prince) atradās toksisko vielu ietekmē. To es spēju saprast. Es arī reiz tādā atrados. Arī es nervozi gaidīju, kad tiks aizpildīta opiātu, no kuriem klusībā biju atkarīga, recepte. Arī es vienā reizē lietoju pārāk daudz tablešu. Arī es mēģināju ar sāpes remdējošām zālēm izbeigt fiziskās un emocionālās sāpes. Nogalināt tās. Likt tām beigties.”


7. Kristena Bella (Kristen Bell)


image 7


„Mans vīrs ir bijušais atkarīgais, kurš ir skaidrā jau gandrīz 13 gadu. Iespēja paskatīties uz pasauli caur viņa acīm, ir atvērusi acis man, lai saprastu, ka tā patiesi ir slimība un neviens neizvēlas dzert vairāk kā pārējie. Viņi to dara dažādu iemeslu dēļ, un visi ir pelnījuši garīgās veselības speciālistu uzmanību, nevis apgabala cietumu vai jebkādu citu veidu, kādā mēs izliekamies, ka risinām problēmu.”


8. Maklemors (Macklemore)


image 8


Par savu atkarību no oksikontīna mūziķis teicis: „Jau nedēļas laikā es biju no visiem noslēdzies savā istabā, lietojot šo narkotiku, tikai lai savā veidā paliktu dzīvs.”


9. Steisija Deša (Stacey Dash)


image 9


Par kļūšanu atkarīgai no kokaīna 16 gadu vecumā Steisija skaidrojusi: „Es nevarēju atrast laimi. Tas nonāca līdz tam, ka es vairs nevēlējos dzīvot. Balss manā galvā teica: „Šeit nekā nav priekš tevis!””


10. Lady Gaga


image 10


„Jau kopš agras jaunības esmu bijusi atkarīga no dažādām lietām. Visvairāk pēdējo septiņu gadu laikā. Kāds draugs teica: „Es peldu no vienas vielas pie otras,” jo, kad es nespēju iet tālāk ar vienu vielu, es pāreju pie nākamās. Taču patiesība ir tāda, ka būt slavenai ir ļoti grūti. Tas ir brīnišķīgi, jo man ir burvīgi fani. Bet ir ļoti, ļoti grūti mijiedarboties ar pasauli, ja tu nejūties laimīga, bet tāda tikai izliecies, jo arī es esmu tikai cilvēks un arī es salūstu. Tomēr man šķiet, ka pastāv pieņēmums, ka es… nedrīkstu salūst, jo es esmu citplanētiete un esmu neapturama.”


11. Rasels Brends (Russell Brand)


image 11


„Aktiera Filipa Sīmora Hofmana (Philip Seymour Hoffman) nāve ir atgādinājums, ka atkarība var piemeklēt jebkuru. Tas ir skumji, iracionāli un to ir grūti saprast. Vēl tā pierāda to, ka mēs esam kultūra, kura nezina, kā palīdzēt mūsu atkarīgajiem. Vai Hofmans nomirtu, ja ap viņa slimību nevītos tik daudz aizspriedumu? Ja mums netiktu likts domāt, ka tie, kas cieš no atkarības, ir pelnījuši savas ciešanas? Vai viņš būtu pārdozējis, ja narkotikas tiktu regulētas un kontrolētas ar likumu un tās cilvēkiem piegādātu tikai profesionāļi?”

Kuras zvaigznes vārdi tevi pārsteidza visvairāk?

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white