Turpinām apskatīt interesantas vietas Latgalē

Publicēšanas datums : 14.08.2020

Sveiciens piektdienā! Brīvdienas jau gandrīz klāt un šodien turpinām apskatīt interesantas vietas Latgalē. Jo, iespējams, tieši Latgale būs tavs brīvdienu galamērķis, ko?

Kā viena no interesantām pilsētām Latgalē ir Ludza, kas, izrādās, ir vecākā Latvijas pilsēta! Youtube ceļo viens nu ļoti labs video par Ludzu – ja to noskatīsies, mēs jau vairs neko par Ludzu varu nestāstīt. Meklē pēc nosaukuma “Brauc uz Ludzu”. Bet kamēr vēl nenoskatījies, zini, ka Ludza prezentē īstās latgaļu tradīcijas un vērtības. Ludza piedāvā virkni ideju aizraujošam nedēļas nogales ceļojumam, nu, piemēram, Ludzā ir amatnieku centrs, viduslaiku pilsdrupas, Nirzas ezers, Latgaļu kukņa (jeb Latgaļu virtuve) un citas izklaides. 

Noteikti apskati Ludzas viduskaiku pilsdrupas, kas saglabājušās no 1399.gada, kad vācu krustneši pilskalnā starp Lielo un Mazo Ludzas ezeru uzcēla vareunu pili – trīs stāvos, ar sešiem torņiem. Pilij ir arī sava leģenda par ķēniņu un noburto princesi. Vairāk uzzināsi jau pils apskates laikā, pie kam, ar 3D tehnoloģiju iesaisti. 

image 1

Nākamais apskates objekts, ko gribam rekomendēt, ir Gulbenes-Alūksnes bānītis. 33 kilometru garais sliežu posms ir pēdējais šaursliežu dzelzceļš Latvijā, kurš pei kam arī vēl darbojas! Bānītis ir slavens, tas tiesa. Brauc gan tikai ar 40 kilometru stundā lielu ātrumu, bet kultūras piemineklim jau neklājas steigties. Atsevišķu vagonu vai pat visu vilcienu tiek piedāvāts iznomāt grupu braucieniem un pasākumiem, ļaujoties piedzīvojumma. Nu, piemēram, ir iespējams pasūtīt laupītāju uzbrukumu. Bānītis pietur desmit stacijās, tai skaitā Kalnienes, Papardes, Umernieku un Stāmerienas stacijā. 

image 5

Ja izlemsi izkāpt Stāmerienā, apskati krāšņo Stāmerienas pili. Pilij pēdējo divu gadu laikā veikti fasādes atjaunošanas un restaurācijas darbi un tagad tā atkal atvērta apmeklētājiem. Šobrīd pilī vari apskatīt multimediālu ekspozīciju par pils vēsturiskajiem saimniekiem - Volfu dzimtu un lielformāta foto izstādi par pils vēsturi. 

image 6

EHR un GO bezalkoholiskais alus vēl tev labas brīvdienas, daudz jaunu iespaidu un prieku ceļot pa Latviju viegli un bez kompromisiem! Ar GO bezalkoholisko alu tu vari droši sēsties pie stūres un doties baudīt vēl neatklātās apskates vietas Latvijā. Kas nozīmē, ka tu vari savienot divas foršas lietas un tev ne no vienas nav jāatsakās! Pie tam, GO bezalkoholiskais alus satur maz kaloriju, kas patiks visiem, kas vasarā vēlas dzīvot viegli! GO – brīvā laika čempioniem!

image 7

 

Klausies EHR savā viedtālrunī vai planšetdatorā

image 3

image 2

image 4

 

 

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white