The Weeknd pateicas Daft Punk

Publicēšanas datums : 25.02.2021

Kanādiešu mūziķis The Weeknd ir labi pazīstams, kā nadzīgs muzikālo sadarbību meistars. Turklāt viņš arī nekad nav mudināms atrast labus vārdus par saviem radošajiem partneries, kuru vidū ir gan Ariana Grande un Lana Del Reja (Lana Del Rey), gan Treviss Skots (Travis Scott) un SZA.

Taču, kad žurnāls “Variety” viņam pagājušajā gadā uzdeva jautājumu par elektroniskās mūzikas duetu Daft Punk, kurš šo pirmdien paziņoja par pastāvēšanas beigām un ar kuru The Weeknd sava 2016. gada albuma “Starboy” ietvaros ir sadarbojies divreiz, jaunā mūziķa balsī bijusi jaušama neviltota sajūsma.

“Ak, Dievs – tas ir pavisam citādi,” viņš sacījis. “Šie puiši ir viens no iemesliem, kāpēc es radu mūziku, tāpēc viņus es pat nespēju salīdzināt ar citiem cilvēkiem. Tas, cik nopietni viņi uztver savu darbu un imidžu, un visu pārējo – gandrīz rodas tāda sajūta, ka viņi nav reāli,” smējies dziesmas “Starboy” izpildītājs. “Taču, runājot nopietni, viņiem ir rūpīgi izstrādāta stratēģija, viņi ir ļoti gudri, un viņi nekad neiesaistās tādās lietās, kas pašiem nešķiet labas.” 

Vispārēju zināšanu labad derēs iegaumēt, ka abi mūziķi – Tomas Bangalters (Thomas Bangalter) un Gajs-Manuels de Homem-Kristo (Guy-Manuel de Homem-Christo) jau tīņu vecumā satikās Parīzē un 1993. gadā nodibināja Daft Punk. Ar nodomi būdami visai mīklainas personības, abi puiši ir bijuši deju mūzikas pionieri jau kopš 90. gadu vidus ar tādiem darbiem kā viņu 1997. gada debijas albums “Homework”, galvanizējošā 2006. – 2007. gada koncertturneja “Alive” un 2013. gada albums “Random Access Memories”, kas dāvāja mums singlu “Get Lucky” un 2014. gadā palīdzēja grupai tikt pie “Grammy” balvas kā Gada albumam.

“Strādāšana ar Daft Punk lielā mērā bija: “Es darīšu visu, ko jūs gribēsiet!”,” atcerējies The Weeknd. “Es vienkārši gribēju nokļūt studijā kopā ar viņiem – man pat bija vienalga, vai mēs radīsim mūziku, es vienkārši vēlējos ar viņiem sadraudzēties. Gaju-Manuelu es satiku pirmo, tas notika ballītes laikā Losandželosā, un vispār es ar viņu vairāk ballējos, nekā strādāju. Cauri skaļai mūzikai viņš man teica, cik ļoti viņam patīk tas, ko es daru.

“Un tad mēs Parīzē iegājām studijā un četru dienu laikā radījām abas dziesmas – “Starboy” un “I Feel It Coming”. “Starboy” bija pirmā dziesma, ar kuru viņi nokļuva Amerikas singlu topa 1. vietā, un “I Feel It Coming” pilnīgi noteikti ir viena no manām mīļākajām dziesmām. Tā ir viena no tām dziesmām, par kurām es nespēju noticēt, ka esmu to radījis, tā ir tik silta!”

Kā izskatās, arī klausītāji piekrīt šim vērtējumam, jo “Starboy” nokļuva Billboard Hot 100 topa 1. vietā, bet “I Feel It Coming” sasniedza 2. pozīciju.

Foto: publicitātes

Klausies EHR savā viedtālrunī vai planšetdatorā! 

 

Mākslinieki: Daft Punk, The Weeknd

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white