Sia atzīstas nepotismā

Publicēšanas datums : 06.01.2021

 

Pazīstamā mūziķa Sia nesen piedzīvojusi pamatīgu kritiku par aktieru izvēli savā filmā “Music”.

image 1

Galvenā kritiķu uzmanība tikusi vērsta uz faktu, ka galvenajai lomai Sia ir izvēlējusies savu biežo sadarbības partneri dejotāju Mediju Zīgleri (Maddie Ziegler), nevis reālu ar autismu sirgstošu aktieri.

Atbildot uz šo kritiku, dziedātāja un dziesmu autore atzinusi, ka galvenās lomas uzticēšana Zīglerei filmā, kas vēsta par autisku pusaudzi, nav saucama citādāk kā par “nepotismu” (ienesīgu amatu, augstu titulu, zemju, īpašumu piešķiršana radiniekiem varas nostiprināšanas nolūkā; radu būšana, draugu būšana).

Kritiķi, kā jau tas mūsdienās ierasts, bijuši pārliecināti, ka galvenajai lomai filmā vajadzējis izvēlēties aktrisi ar reālu autisma pieredzi, bet, tā kā tas nav izdarīts, pastāvot nopietni draudi, ka galvenā varone tiek atveidota atbilstoši sabiedrībā valdošajiem stereotipiem, kas var aizvainot reālos autisma pacientus.

Tāpat dziesmas “Let’s Love” izpildītāja kritizēta par sadarbošanos ar organizāciju “Autism Speaks” filmas veidošanā, jo tā savukārt tiek plaši kritizēta autisma pacientu vidū par neprecīzas informācijas izplatīšanu, negatīvu attieksmi pret šo stāvokli tās reklāmas materiālos un pastāvēšanu vispār. Atbildot uz to, Sia sacījusi, ka viņai “nav bijis ne jausmas, ka šīs sabiedrības daļa ir tik ļoti sašķēlusies”.

Uzstājoties Austrālijas televīzijas šovā “The Sunday Project”, Siai atkal jautāts par skandālu, kas apvij viņas režisēto filmu. “Esmu sapratusi, ka tas nebija manos spēkos,” par savu aktieru izvēli skaidrojusi dziedātāja.

“Proti, laikam jau tas bija manos spēkos, bet tikpat labi tas bija nepotisms, jo es nespēju radīt nevienu projektu bez viņas. Es to nemaz nevēlos darīt. Es nespētu radīt mākslu, neiekļaujot tajā viņu.”

Tālākās sarunas laikā Sia atzinusi, ka uzskata sevi par Zīgleres “bonusa mammu”. Abas dāmas kopā ir strādājušas jau gadiem ilgi, Medijai piedaloties Sias mūzikas video dziesmām “Chandelier” un “Elastic Heart”, kā arī “dzīvajos” koncertos.

Sia piebildusi, ka Zīglere pirmajā filmēšanas dienā paudusi bažas, ka skatītāji viņas darbošanos uztvers kā ņirgāšanos par ar autismu slimajiem. “Es viņai lepni paziņoju, ka to nepieļaušu,” skaidrojusi mūziķe.

“Nesen es sapratu, ka tā īsti jau nespēju viņu no tā pasargāt. Esmu sapratusi, ka, lai kā es censtos, no visa pasargāt viņu tomēr nespēju.”

Jau iepriekš dziesmas “Cheap Thrills” izpildītāja bija skaidrojusi, ka sākotnēji mēģinājusi strādāt ar autisku aktrisi, bet tas šai meitenei izrādījies “nepatīkams un stresa pilns” process.

Lai nu kā, “Music” pirmizrāde Austrālijā paredzēta jau 14. janvārī.

Foto: variety.com, instagram @siamusic

Klausies EHR savā viedtālrunī vai planšetdatorā!

Mākslinieki: SIA

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white