Raiens Teders: Mani Grammy var sadegt

Publicēšanas datums : 27.01.2017

Grupas One Republic līderis Raiens Teders (Ryan Tedder) būtu pelnījis izpēti kādā zinātniskā laboratorijā.

Pēdējo desmit gadu laikā viņš ir sarakstījis un producējis hitus tādām popmūzikas pasaules zvaigznēm kā Bejonse (Beyoncé) („XO”), Adelei (Adele) („Rumour Has It”) un Teilorei Sviftai (Taylor Swift) („Welcome to New York”) un to visu darījis pa vidu paša grupas hitu, kas sevī iekļauj „Apologise”, „Counting Stars” un „Kids”, veidošanai.

Droši vien no viņa mutes šo to par dziesmu rakstīšanu esat dzirdējuši, jo šis ir pats populārākais viņa interviju temats. Tomēr viņa darbošanās ar mūziku vien nebeidzas. Šis 37 gadus vecais izskatīgais vīrietis arī investē medicīnā, vāc vēsturiskus artefaktus un mēģina izveidot kafijas Bībeli.

image 1
Raiens ir ieguvis divus Grammy par Adeles "21" un Teilores Sviftas "1989"


Tāpēc tā vietā, lai jautātu viņam par Adeli un Bejonsi, savu jautājumu formulēšanai kanāla BBC žurnālisti ir izmantojuši One Republic jaunākā albuma „Oh My My” iekļauto dziesmu nosaukumus. (Izmantoti tikai tie dziesmu nosaukumi, ko varēja pārvērst jautājumos).

Izrādās, ka dažas lietas Raeinam ir svarīgākas par viņa trofeju plauktu…


Dziesma Nr. 1: Let's Hurt Tonight


Kāds ir vissmagākais savienojums, ko jebkad esi guvis?

Kad pārrāvu savu Ahileja cīpslu. Es tobrīd spēlēju basketbolu, un mana potīte vienkārši eksplodēja.

Tas bija ļoti sāpīgi, tomēr tas vēl bija nieks salīdzinājumā ar to, kas notika tālāk. Es nonācu slimnīcā un pēdējās saites, kas sastiprināja manu ikru muskuli ar potīti, paliekas pārtrūka, tāpēc viss mans ikru muskulis sarullējās kopā man aiz ceļgala. Nekādas citas sāpes šajā mūžā nav ar to salīdzināmas. Sāpes bija tik spēcīgas, ka es tiešām zaudēju samaņu.


Dziesma Nr.2: Future Looks Good


Kas tagad notiks ar Ameriku? (Domāts, pēc Donalda Trampa (Donald Trump) kļūšanas par prezidentu)

Ak, kungs! Mans vectēvs piedzima 1930.gados, un viņš apgalvo, ka šīs ir bijušas sliktākās vēlēšanas, ko viņš ir pieredzējis.

Negribu tajā visā iedziļināties, bet vienu gan pateikšu: Nākotne varbūt arī nebūs tik ļauna, kā pašlaik izskatās, pateicoties mūsu politiskajai sistēmai. Ja Tramps pārāk leksies, viņu atsēdinās.

image 2
Viņu izdevējkompānija atteicās no One Republic veselas divas reizes, līdz Timbaland remikss dziesmai "Apologise" iecēla viņus slavas saulītē.


Dziesma Nr.4: Kids


Kas ir labākais tajā, ka esi kļuvis par tēvu?

Tajā viss ir labs. Kad mūsu jaunākais mani ierauga, viņš sāk smaidīt kā saulīte. Tā ir cita līmeņa mīlestība. Maz ir tādu cilvēku, kuru dēļ tu varētu mesties braucošas kravas mašīnas priekšā, bet bērni tevī šo sajūtu iedveš.


Dziesma Nr.5: Dream


Vai tev ir kāds murgs, kas tevi vajā?

Man tāds ir jau no koledžas laikiem. Ir pēdējā skolas nedēļa un es saņemu zvanu no profesora, kurš saka: „Tu nevienu reizi šajā semestrī neapmeklēji manas lekcijas, tāpēc tev šis priekšmets netiks ieskaitīts un tu nevarēsi absolvēt koledžu.”

Zināt, kāpēc man ir šis sapnis? Tāpēc, ka tā notika arī īstenībā. Es biju ieskaitīts fiziskās kultūras kursā, bet man par to nebija ne jausmas, tādēļ es attiecīgās lekcijas neapmeklēju. Pasniedzējs man pateica, ka vienīgā iespēja, kā es varu dabūt „ieskaitītu” šajā priekšmetā, ir, ja es nāku nākamās trīs dienas pēc kārtas un noskrienu vispirms divas jūdzes, tad trīs jūdzes un beidzot piecas jūdzes. Un katru distanci vajadzēja veikt noteiktā laikā. Trīs jūdžu garā distance man bija jānoskrien 22 minūtēs, tātad viena jūdze (1600 m) septiņās minūtēs. Es gandrīz nomiru.

Kad biju to paveicis, pasniedzējs paskatījās uz mani, papurināja galvu un teica: „Tev paveicās, ka esi labā fiziskajā formā, citādāk es biju gatavs tevi „izgāzt”.”

image 3
Raiens nesen sadarbojās arī ar Edu Šīranu, radot viņa trešo studijas albumu.

 

Dziesma Nr.6: Choke


Tu uzaugi Tulsā, kas ir liela naftas pilsēta. Vai tu esi par vai pret dabiskās enerģijas izmantošanu?


Kad es ar „Apologise” un „Bleeding Love” (Leonas Luisas (Leona Lewis) dziesma) nopelnīju pirmo naudu, es gribēju nopirkt saules paneļu saimniecību. Es uzreiz to uztvēru kā investīciju iespēju. Es esmu ieguldījis naudu solāro paneļu kompānijās Elon Musk, SolarCity un Tesla. Es atsakos ticēt, ka mēs dzīvojam uz planētas, kurai nav 100% atjaunojošos enerģijas avotu.

Man nepatīk ieguldīt naudu obligācijās un kopfondos, tāpēc bija jāatrod kas cits – vai tie ir straumēšanas pakalpojumi, zaļās tehnoloģijas vai kompānijas, kas mēģina atrast zāles pret vēzi, bet jāinvestē ir agri. Tad es viņiem visiem vienkārši zvanīju un jautāju: „Hei, tātad jūs attīstāt sistēmu, kas spēs noteikt vēža agrīnās stadijas. Kas man būtu jādara, lai ieguldītu naudu jūsu kompānijā?”.


Dziesma Nr.8: Better


Vai arī dziesmu rakstītājam līdz ar vecumu iespējams kļūt labākam?


Tas gan ir interesants jautājums. Nešvilā, piemēram, ir daudz lielākas izredzes tikt pie hita 50-60 gadu vecumā.

Vienīgais popa dziesmu autors, kurš nāk prātā, kuram arī vēlākā dzīves posmā ir bijuši īsti hiti, ir Bilijs Stainbergs (Billy Steinberg), kurš ir autors Madonnas (Madonna) „Like a Virgin” un grupas The Bangles dziesmai „Eternal Flame”. Viņš joprojām ļoti labi saprot melodiju un izprot amata specifiku. Un panākumu pamatā ir sadarbība. Ir jāļauj savā sfērā ienākt arī jaunatnei.

Tāpēc es teikšu, ka tas ir iespējams, lai gan ne visai ticams.


Dziesma Nr.9: Born


Kas bija šī albuma koncepcijas galvenā sastāvdaļa?

Draugi. Ed Šīrans (Ed Sheeran) kalpoja par iedvesmu dažām dziesmām manā piegājienā dziesmu tekstiem. Bono man lika par visu šaubīties, mēģināt neskaitāmas reizes labot katru tekstu, būt nežēlīgam.

Taču man ir daži draugi puiši, kuriem tikko pāri 30, un viņiem popmūzika ir vienaldzīga. Šie puiši sniedz man visvērtīgākās atsauksmes. Viņu atbildes man nozīmē vairāk kā jebkura cita.

image 4
Grupa tika nodibināta 2002.gadā Koloradospringsā

 

Dziesma Nr.10: Fingertips


Vai tu esi apdrošinājis savas rokas?

Es neesmu Elton Džons (Elton John), nekad neesmu domājis par savu roku apdrošināšanu! Tomēr, ja mēs atrodamies tūrē, es it kā nedrīkstētu slēpot. Mūsu turnejas apdrošināšanas polise to aizliedz.


Dziesma Nr.13: NBHD (Neighbourhood)


Kurš ir tavs visslavenākais kaimiņš?

Man tādi ir divi. No manis pa kreisi dzīvo modes māksliniece Hedija Slimeina (Hedi Slimane), bet mans otrs kaimiņš ir Marks Hopuss (Mark Hoppus) no grupas Blink 182.

Vēl mums kaimiņos dzīvo Klintonu ārsti. Tāpēc vismaz divreiz gadā mūsu mazā ieliņa tiek pilnībā bloķēta. Ir parādījušies Klintoni, un tev ir jāiziet Slepenā dienesta pārbaude, lai nokļūtu paša mājā.


Dziesma Nr.14: Wherever I Go


Kas ir pirmais, ko tu dari, ieradies jaunā pilsētā?

Es sameklēju vislabāko pilsētas kafejnīcu. Iepriekšējā vakarā es ielienu internetā un gūglēju kafejnīcas un atsauksmes par tām vietnē Yelp. Tad es eju un tās nofotografēju, jo esmu pilnīgs ķēms. Tā es daru katrā pilsētā. Un es ar to domāju, tiešām katrā: Belgradā, Bukarestē, Oklendā, Maskavā.

Vai es par to sarakstīšu grāmatu? Varbūt. Man telefonā ir salādēts milzīgs daudzums piezīmju par šo tēmu.

image 5
Teders nopelnot 2,5 miljonus dolāru gadā ar dziesmu rakstīšanu citiem māksliniekiem vien.

 

Dziesma Nr.15: All These Things


Ka tava māja būtu liesmās, kas būtu tā viena lieta, ko tu glābtu, izņēmot, protams ģimeni?

Droši vien tie būtu manis sakrātie dokumenti. Man pieder Džordža Vašingtona (George Washington) un Abrahama Linkolna (Abraham Lincoln) ar roku rakstītas vēstules. Man pieder viena no pēdējām Linkolna fotogrāfijām pirms viņa nāves. Man ir ar roku rakstīta Napoleona vēstule, kad viņš vēl bija slavas zenītā, tai ir Itālijas zīmogs. Man ir Orvila Raita (Orville Wright) parakstīta pirmās lidmašīnas pacelšanās Kitīhoukā fotogrāfija. Man pieder monētas, kas izkaltas Jeruzālemē mūsu ēras 2.gadā, kad Kristus vēl burtiski staigāja pa ielām.

Tas viss manā mājā atrodas vienuviet, turklāt pārsvarā sastāv no koka un papīra, tāpēc liesmu gadījumā mestos tajā virzienā ar līdzpaķertu segu rokās, grābtu, ko varētu un skrietu laukā. Manas Grammy balvas var sadegt.


Dziesma Nr.18: The Less I Know


Vai tu lasi par sevi ziņas presē?


Dažreiz lasu, dažreiz nē. Tas tiešām ir atkarīgs no garastāvokļa.

Manas pretenzijas pret kritiķiem ir… smieklīgi… Pirms pāris gadiem izlasīju negatīvu atsauksmi par mums, un man bija sajūta, ka jāuzzina par šo kritiķi vairāk, jo viņš par mums runā tā, it kā mēs viņam nepatiktu pat tad, ja būtu pēdējā grupa uz pasaules. Tā nu es meklēju, kas tad viņam patīk. Izrādās, viņš tikko bijis uz Black Sabbath koncertu, viņam patīk Megadeth, bet Arcade Fire viņš uzskata par „pārāk popsīgu”. Man bija skaidrs, ka tas puisis var iet dillēs.

Tā ir vienīgā reize, kad mani tas aizskāra. Nevajag rakstīt atsauksmi par mums, ja visa tava būtība ienīst to, ko mēs darām!

Pilnīgi piekrītam, tāpēc saldajā ēdienā noklausieties jaunāko One Republic veikumu!

 

 

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white