Daži svarīgi 2016. gada topu fakti

Publicēšanas datums : 29.12.2016

2016. nebija nemaz tik slikts gads, vismaz mūzikas pasaulē, un te būs pāris fakti, kas pierādīs, cik daudz vēsturiski sasniegumi notikuši pēdējo 365 dienu laikā. 

1. Džastins Bībers (Justin Bieber) kļuva par pirmo mākslinieku, kas vienlaicīgi iekarojis top trijnieku Oficiālajā singlu topā (Official Singles Chart) 2016. gada janvāra sākumā ar dziesmām “Love Yourself”, “Sorry” un “What Do You Mean”. 

2. Vien pāris dienas pēc skumjajām ziņām par Deivida Bovija (David Bowie) aiziešanu aizsaulē, viņa pēdējais albums “Blackstar” kļuva par visstraujāk pārdoto gada albumu, sasniedzot teju 150’000 notirgoto vienību pirmajā nedēļā. 

3. Kā jau īstenai leģendai pienākas, pieci no ikoniskākajiem Deivida Bovija singliem atgriezās Lielbritānijas top 40 nedēļā pēc mūziķa nāves. Turklāt dziesma “Heroes” ieguva augstāku statusu topā (12. vietā) nekā laikā, kad tā tika oriģināli izdota (24. vietā). 

4. Ja reiz runājam par leģendām topos, tad Elvis Preslijs (Elvis Presley) ieguva kārtējo Nr. 1 albuma titulu, kad viņa jaunākais projekts “The Wonder Of You”, kuru sagatavojis Karaliskais filharmonijas orķestris (Royal Philharmonic Orchestra). Turklāt viņš sasniedza gan rekordu par vislielāko laika atstarpi starp viņa iepriekšējo un tagadējo Nr. 1 albumu, gan  kā solo mākslinieks, kam ir visvairāk Nr. 1 albumi Lielbritānijā (kopā 13 Nr. 1 albumi). 

5. Jauniņais britu topos šogad bija Lūkas Greiems (Lukas Graham). Viņa hits “7 Years” singlu topa līderpozīcijā pavadīja piecas nedēļas, kļūstot par visilgāko Nr. 1 singlu, ko izpilda tieši dāņu izcelsmes mākslinieks. 

6. Aprīlī pasaule zaudēja vēl vienu mūzikas leģendu – Prinsu (Prince). Trīs no mūziķa albumiem iekļuva Lielbritānijas albumu topa pirmajā pieciniekā nedēļu pēc viņa nāves, gluži tāpat kā, kad nomira Bovijs. Vienīgi Maikls Džeksons (Michael Jackson) līdz šim sasniedzis lielāku rekordu – viņš aizņēma četras vietas albumu top pieciniekā nedēļā pēc viņa nāves 2009. gadā. 

7. 2016. gadā mēs visi izbaudījām mazliet “limonādes”, pateicoties Bejonsei (Beyonce). Viņas pārsteiguma (nosacīti) albums / TV projekts panāca, ka vienas nedēļas laikā sešas no albuma dziesmām iekļūst singlu top 40. Kopumā Oficiālo singlu top 100 iekļuva 12 viņas dziesmas. 

image 5

 

8. Nozīmīgs gads Dreika (Drake) karjerā. Viņš beidzot tika pie sava Nr. 1 singla kā galvenais izpildītājs ar dziesmu “One Dance”. Pēc līderpozīcijā pavadītām trim nedēļām, dziesma sasniedza jaunu rekordu, kā nedēļas laikā straumētākā dziesma, pārsniedzot 7.86 miljonus atskaņošanas reižu. 

9. Kamēr runājam par Dreiku, viņš spēja noturēties singlu topa līderpozīcijā veselas 15 nedēļas pēc kārtas ar “One Dance”, sasniedzot tādu pašu rezultātu kā grupa Wet Wet Wet ar hitu “Love Is All Around” 1993. gadā. “One Dance” ir digitālās ēras visilgākais topu Nr. 1 singls. 

image 4

 

10. Dreiks ir arī vienīgais mākslinieks, kas šogad guvis dubulto uzvaru – vienlaicīgi iegūstot Nr. 1 singlu ar “One Dance” un Nr. 1 albumu ar “Views”. Un šo dubulto uzvaru viņš ieguva DIVAS reizes. 

11. Adeles (Adele) albums “25” bija lielais rekordlauzis 2015. gadā, taču tas lika par sevi manīt arī nākamajā gadā. “25” šogad sasniedza trīs miljonu pārdoto vienību slieksni ātrāk nekā jebkurš cits albums to jebkad panācis. Dziedātāja to panāca nedēļā, kad uzstājās Glastonberijas festivālā, pēc kura viņa ceturto reizi nonāca Lielbritānijas albumu topa virsotnē. 

12. Kopā šogad singlu topa virsotni sasniegušas 11 dziesmas, kas ir visu laiku zemākais rādītājs oficiālo topu vēsturē. 

13. Labs gads Kanādai – četri no Nr. 1 oficiālajiem singliem ir kanādiešu mūziķu pirksts. Tie bija Bībera “Love Yourself”, Šona Mendesa (Shawn Mendes) “Stitches”, Dreika “One Dance”, un “Cold Water”, kurā piedalās arī Bībers. “Cold Water” piedalās arī dāņu dziedātāja , kas padarīja viņu par otro šīs valsts pārstāvi, kas iekarojusi Lielbritānijas singlu topa virsotni. 

14. Kopumā bija tikai viens Nr. 1 singls, kas topa virsotnē neuzturējās ilgāk par vienu nedēļu – Zeina (Zayn) “Pillowtalk”. 

15. Tomēr “Pillowtalk” bija pirmā dziesma šajā gadā, kas devās taisnā ceļā uz Nr. 1 pozīciju. Vēlāk viņa paraugam sekoja arī Major Lazer hits “Cold Water” un Little Mix “Shout Out To My Ex”. 

16. Divi albumi, kas visilgāk noturējušies Oficiālā albumu topa līderpozīcijā ir Deivida Bovija “Blackstar” un Adeles “25” – abi albumi izturēja 3 nedēļas. 

17. Kopumā visilgāko laiku albumu topa virsotnē Adele pavadīja tieši 2016. gadā. “25” pavisam līderpozīcijā ir pavadījis 8 nedēļas kopš tā izdošanas, sasniedzot Nr. 1 vietu četras reizes. 

image 3

 

18. Džastins Bībers šogad bijis vienīgais mākslinieks, kas ieguvis vairāk kā vienu Nr. 1 singlu. Ir ļoti neierasti, ka tas pats notiek arī albumu topā, bet 2016. gadā tas notika – februārī Deivida Bovija “Best Of” no pirmās vietas gāza viņa paša Nr. 1 projektu “Blackstar”. 

19. Pirmo reizi Lielbritānijas albumu topa vēsturē, māsu duets Ward Thomas sasniedza līderpozīciju, kļūstot par pirmo britu kantrī mūzikas mākslinieku, kas sasniedzis šādu statusu. 

20. Pirmo reizi mūzikas ierakstu pastāvēšanas vēsturē notirgoto vinila plašu skaits pārsniedza pārdotās digitālās mūzikas skaitu. Pirmajā decembra nedēļā 2.4 miljoni britu sterliņu mārciņu tika iztērēti vinila albumiem, kamēr digitālās mūzikas tirgus iekasēja vien 2.1 miljonus britu sterliņu mārciņu. 

image 2

 

21. 7 no 37 albumiem, kas šogad sasniedza Lielbritānijas albumu topa līderpozīciju piederēja sieviešu izpildītājām: Adelei, PJ Harvey, Bejonsei, Arianai Grandei (Ariana Grande), Bārbrai Streisandei (Barbra Streisand), Ward Thomas un Little Mix. Ja ņemam vērā grupas, kurās ir gan vīrieši, gan sievietes, tad varam pievienot astoto triumfētāju – The Lumineers

22. Trīs no māksliniekiem, kas iekaroja albumu topa virsotni, bija miruši: Deivids Bovijs, Elvis Preslijs un grupa, kuras dalībnieki, ieskaitot arī menedžeri, šogad traģiski gāja bojā autoavārijā – Viola Beach

image 1

 

23. Tikai viena dziesma izcīnīja pirmo vietu Oficiālajā straumējumu topā (Official Streaming Chart), bet tā arī neiekļuva singlu topa līderpozīcijā – tas gods ticis Riannas (Rihanna) dziesmai “Work”. 

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white