Noklausies Rag'n'Bone Man debijas albumu

Publicēšanas datums : 10.02.2017

Pagājušā gada otrajā pusē Eiropas mūzikas tirgu satricināja dziesma “Human”, kuru izpilda mākslinieks vārdā Rag’n’Bone Man. Ar prieku varam paziņot, ka beidzot ir iznācis arī šī mākslinieka debijas albums. 

Rorijs Greiems (Rory Graham), uz skatuves pazīstams kā Rag’n’Bone Man, savu mūzikas prasmi izkopj nu jau 15 gadus, kad savos pusaugu gados centās izcīnīt slavu kā reperis Rag’n’Bonez. Jāpiebilst, ka viņš kļuva par vietējo brīvā mikrofona varoni Braitonā, Lielbritānijā, taču viņa vokāli no repa pamazām izauga spēcīgajā modernā blūza skaņā, kuru pazīstam šodien. 

Redzams, ka Rorija ceļš līdz viņa pirmajam oficiālajam studijas albumam ir bijis dīvains un ilgs, taču tas mazliet atgādina britu dziedātājas Paloma Faith ceļu uz zvaigznēm – vēl viens mazpilsētas talants, kurš desmitgadi cīnījies kopā ar 1950. gadu stila garāžas kaverversiju grupu (The Penetrators), pirms izcīnīja vietu slavas gaismā. Lai gan Paloma Faith nācās izdot vairākus albumus līdz viņu ievēroja “Brit Awards” mūzikas kritiķu sastāvs, Rag’n’Bone Man tas izdevās ar pirmo piegājienu, kļūstot par 2017. gada britu mūzikas kritiķu balvas ieguvēju

image 1

 

Albums “Human” piedāvā ieklausīties gan Semam Smitam (Sam Smith) raksturīgajā glāsmainajā popā, gan Džeimsa Beja (James Bay) retro āķos, kā arī Džekam Garatam (Jack Garratt) raksturīgajā eksperimentālajā “loop” pedāļa lietojumā. Tomēr neskatoties uz meistarīgo mūzikas produkciju, neatvairāmajiem dziesmu tekstiem, tieši Rorija spēcīgā balss ir tā, kas paceļ albuma kopējo vērtību. 

image 2

 

Kad runa ir par lieliem, elpu aizraujošiem piedziedājumiem ar vienlīdz pievilcīgu pavadījumu, Rorijs nav no tiem, kas niekotos. Dziesmai “Grace” piemīt zināms majestātiskums un “Arrow” atgādina Eimijas Vainhausas (Amy Winehouse) bezkaunīgākos singlus, kuriem piemita saulains spriganums. Tikmēr “Be The Man” piemīt Edam Šīranam (Ed Sheeran) raksturīgā vieglā melodija. Traģiskas kino lentes raksturs piemīt dziesmai “Love You Any Less”, bet “Die Easy” ir pilnīgs a capella gabals, kurā Rag’n’Bone Man ļauj savai spēcīgajai balsij pilnu vaļu.   

image 3

 

Britu laikraksts “The Times” Rag’n’Bone Man albumam “Human” piešķīris vien divas zvaigznes, bet laikraksts “The Guardian” – trīs. Turpretī prestižais mūzikas žurnāls “NME” Rorija debiju novērtējis ar ievērojamām četrām zvaigznēm. Un cik zvaigznes no piecām albumam “Human” dotu tu? 

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white