Nākotnes formula

"Nākotnes formula" – daudzpusīgas sarunas par ilgtspēju visās dzīves jomās. Katru nedēļu EHR jaunajā studijā viesojas kompetenti ilgtspējas eksperti un iedvesmojošas personības, lai dalītos savā pieredzē, pārdomās un praktiskos padomos, kā meklēt līdzsvaru starp mūsu personīgajām vajadzībām šodien un ekonomiskām, sociālām un vides interesēm ilgtermiņā.

Raidījums būs dzirdams EHR un EHR Superhits ēterā līdz novembra beigām.

EHR otrdienās un ceturtdienās plkst.12.15, 16.15, 18.15.
EHR Superhits trešdienās un piektdienās plkst. 12.15, 13.15, 14.15.

Raidījuma pilno versiju varēs klausīties EHR mājaslapā un EHR Radio aplikācijā sadaļā PODKĀSTI, kā arī EHR Spotify kanālā.

Raidījums “Nākotnes formula” top NEPLP sabiedriskā pasūtījuma ietvaros.
 

#12 NĀKOTNES FORMULA

Cilvēki nereti saka, ka pilsētā dzīvot ir grūti. Vai vēsturiskas pilsētas statuss ierobežo spēju pielāgoties laikmetīgām tendencēm un mūsdienu ikdienas vajadzībām? Vai pilsētvide var veicināt sabiedrības saliedētību? Raidījumā viesojas sociālantropologs un pilsētplānotājs Viesturs Celmiņš.

#11 NĀKOTNES FORMULA

Ko darba devējs skatīsies tavā CV? Cik liela nozīme ir absolvētajai izglītības iestādei un prakses vietām? Ko darīt krīzes laikā un situācijā, kad vakanču skaits darba tirgū samazinās? Uz šiem un vēl daudziem citiem jautājumiem meklē atbildes sarunā ar darba devēja tēla un stratēģiskās komunikācijas konsultanti Zani Čulkstēnu.

#10 NĀKOTNES FORMULA

Ir atvaļinājumu un peldēšanas sezona, kad liela daļa no mums savu brīvo laiku pavada Baltijas jūras krastā. Cik daudz patiesībā mēs zinām par jūras un citu ūdens krātuvju aktuālo situāciju, ūdens kvalitāti, piesārņojuma rādītājiem un mūsu ietekmi uz tiem? Vai taisnība, ka Baltijas jūra mirst? Saruna ar Juri Aigaru, Hidroekoloģijas centra vadošo pētnieku un jūras zemūdens fotogrāfu.

#09 NĀKOTNES FORMULA

Kāpēc darba vide ir svarīga? Kas jāņem vēra, domājot par ilgtspējīgas un ergonomiskas darba vides veidošanu? Vai sienu krāsai tiešām ir nozīme? Sarunā ar darba vides stratēģi Oļegu Ņikitinu pārrunāsim jautājumus, kas saistīti ar jaunākajiem pētījumiem, kā arī dažādiem darba vides modeļiem, kas aktuāli 21. gs. birojos, darbā no mājām un kopstrādes telpās.

#08 NĀKOTNES FORMULA

Kas ir ilgtspējīgas attīstības mērķi? Vai mūsu nepārtrauktā vēlme augt un attīstīties ir problēma? Varbūt problēma ir tajā, ko mēs saucam un saprotam ar izaugsmi? Vai pastāv alternatīvas? Jautājumā par vides ilgtspēju un ilgtspējīgu dzīvesveidu EHR studijā viesojas vides zinātnieks un pētnieks, biedrības “Zaļā brīvība” vadītājs Jānis Brizga.

#07 NĀKOTNES FORMULA

Vasara ir svētku laiks. Lai gan publiskie pasākumi šogad ir ierobežoti, tos ar vēl lielāku jaudu aizstās mājas ballītes, privāti dārza svētki un citi vasaras prieki tuvāko draugu un ģimenes lokā. Kā svētkos un ikdienā mazināt radīto atkritumu daudzumu? Kas ir bezatkritumu dzīvesveids un vai tas vispār ir iespējams? Saruna ar “Zero Waste Latvija” valdes locekli Edmundu Cepurīti.

#06 NĀKOTNES FORMULA

Raidījums par izglītību un jauniešu lielākajiem izaicinājumiem šī procesa laikā, sākot ar valsts eksāmenu kārtošanu līdz ilgtermiņa karjeras lēmumu pieņemšanai. Ko darīt ar bailēm pieņemt nepareizo lēmumu? Ko darīt, ja jaunietis nezina, ko vēlas, bet apkārt pasniedzēji un vecāki saka, ka kaut kas obligāti tomēr ir jāgrib? Saruna ar psihoterapeitu, rakstnieku un publicistu Nilu Saksu Konstantinovu.

#05 NĀKOTNES FORMULA

Sarunā par izglītību ar filozofu un publicistu Arti Sveci runāsim par augstākās izglītības jēgu un nozīmi, kā arī par būtiskākajiem nākotnes izaicinājumiem. Vai un ko vispār studēt? Kāpēc par izglītību nevar domāt kā par parastu preci vai pakalpojumu? Kur rodas lielākie pārpratumi un neizpratne, ko darba devēji un studenti izsaka savām mācību iestādēm?

#04 NĀKOTNES FORMULA

Saruna ar mūziķi un producentu Arstarulsmirus par jauno albumu, radošo procesu ceļā uz to un vēstījumu, ko tas nes sabiedrībai. Diskutēsim arī par lielākiem izaicinājumiem, kas saistīti ar viņa kā mākslinieka un personības pašizaugsmes procesiem. Raidījumā dzirdēsi praktiskus ieteikumus, kurus izmantot kā bāzi sevis izziņas procesā.

#03 NĀKOTNES FORMULA

Kas ir korporatīvā ilgtspēja? Kas ir tās praktiskie aspekti uzņēmuma ikdienā? Saruna ar korporatīvās ilgtspējas eksperti Daci Helmani par būtiskām uzņēmumu kļūdām, kas bremzē to attīstību, ierobežo nākotnes iespējas un var nodarīt kaitējumu publiskajam tēlam.

#02 NĀKOTNES FORMULA

Saruna ar sociālantropologu Klāvu Sedlenieku par mūsu kā sabiedrības reakciju uz pašreizējās krīzes radītajiem izaicinājumiem. Kas nosaka cilvēku spēju pielāgoties un kas to ierobežo? Kāds labums cilvēkam no vīrusiem un kāpēc mums ir svarīgi mēģināt saprast, kā pasauli redz, piemēram, mušas?

#01 NĀKOTNES FORMULA

Raidījuma viesis - psihiatrs Ņikita Bezborodovs. Saruna par psihiskās veselības higiēnu kā par ikdienas praksi, kas īpaši aktuāla kļuvusi arī šajā krīzes laikā.

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white