Major Lazer atrāda dzīvi Johannesburgā "Particula" video klipā

Publicēšanas datums : 13.10.2017

Deju mūzikas trio ir publicējis video klipu singlam “Particula” no EP albuma “Know No Better”. 

Uzņemts Johannesburgas ielās, Dienvidāfrikā, “Particula” video demonstrē, kāda varētu būt bijusi dzīve un kultūra 70-ajos gados. Pati dziesma nāk no trio šajā gadā izdotā EP albuma “Know No Better”. 

“Particula” piedalās vairāki afrikāņu mākslinieki, ieskaitot vietējos Dienvidāfrikas pārstāvjus Nasty C un Maphorisa, kā arī nigēriešu reperi Ice Prince. Tā ir radīta uz pacilājoša un dzīvīga bīta, kuru papildina tīri klavieru akordi. Citiem vārdiem sakot, tā ir labi zināma Major Lazer skaņa ar dienvidafrikāņu piesitienu. Arī dziesmas video klipu uzņēmis vietējais dienvidafrikāņu režisords Adrians Louvs (Adriaan Louw). 

Runājot par video Louvs teicis: “Es vēlējos, lai tas radītu sajūtu, ka mēs uzņemam dkomentālo filmu 70-to gadu kultūrā, kas varēja būt pilsētā, kur disko, fanks, Fela Kuti (Fela Kuti) bija viss.” 

Major Lazer šis gads pavisam noteikti ir bijis veiksmīgs. Ne vien viņu jaunā EP tituldziesma “Know No Better” pārsniedza vairāk nekā 200 miljonus straumējumu, bet arī viņu janvāra singls “Run Up” ir viena no trio visveiksmīgākajām dziesmām līdzās “Lean On”. 

Deju mūzikas trio iepriekš ir saņēmis diezgan lielu kritiku un apsūdzības kultūras apropriācijā, izmantojot indiešu kultūru viņu lielākajā hitā “Lean On”. Arī viņu muzikālās attiecības ar karību žanriem ir uz jautājuma zīmes. Tomēr Diplo vairākkārt aizstāvējis grupu, apgalvojot, ka viņš tikai cenšas mūzikā atspoguļot savu uzaugšanu etniski bagātīgā sabiedrībā Maiami, Floridā. 

“Haitieši, latīņamerikāņi, kubieši, baltie bērni, ebreju bērni un melnādaino bērni visi atradās vienā rajonā un gāja vienās skolās,” skaidro mūziķis. “Maiami ir vismultikulturālākā vieta cilvēkiem, kurā es jebkad esmu bijis.” 

Nature boy

A post shared by diplo (@diplo) on

 

Pretēji kritikai ir arī cilvēki, kas ir pārliecināti, ka Major Lazer ar savu mūziku palīdz nojaukt robežas, iesaistot sadarbības partnerus un skaņas no dažādākajām pasaules vietām. 

Un kuram viedoklim sliecies piekrist tu? 

Mākslinieki: MAJOR LAZER

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white