Lady Gaga par garīgo veselību: noslēpumi padara mūs slimus

Publicēšanas datums : 12.06.2018

Tā kā cilvēkiem sagādā grūtības palīdzības meklēšana garīgo saslimšanu gadījumā, Lady Gaga visus aicinājusi būt laipniem.

Dziedātāja par šo jautājumu runājusi svētdien, 10.jūnijā, kad savai mātei Sintijai Germanotai (Cynthia Germanotta) bezpeļņas organizācijas Children Mending Hearts Empathy Rocks līdzekļu vākšanas pasākumā pasniegusi Pārmaiņu pasaulē radītājas (Global Changemakers) balvu.

image 1
Lady Gaga


Kamēr viņa pati un viņas mamma tikušas godinātas par kopīgo darbu savā Born This Way fondā, dziedātāja, dejotāja un aktrise izmantojusi iespēju pievērst sabiedrības uzmanību garīgās veselības, garīgo saslimšanu un pašnāvību jautājumam, kas īpaši aktuāls kļuvis pēc tam, kad vien ar pāris dienu starpību pašnāvības izdarījuši modes dizainere Keita Speida (Kate Spade) un pazīstamais šefpavārs Entonijs Bordēns (Anthony Bourdain).

image 3
Kate Spade; Anthony Bourdain


Lady Gaga runājusi par to, kā citu cilvēku empātija var palīdzēt cilvēkiem, kuri baidās par to runāt, atvērties. Arī savā fondā Lady Gaga un viņas mamma mēģina sludināt cilvēku empātiju un laipnu attieksmi citam pret citu.

„Mēs savedam kopā cilvēkus, lai patiesi un godīgi aprunātos un izrādītu laipnību,” sākusi Gaga, skaidrojot savas organizācijas mērķi. „Laipnība mūs darbā nav tikai doma, kas pievienota vēlāk. Tā ir vis, ko mēs darām, galvenais virzītājspēks. Man personiski šķiet, ka gandrīz jebkura problēma, ko jūs spējat iedomāties, ir atrisināma ar laipnību. Vismaz šo problēmu ar to var padarīt mazāku. Laipnība ir maiga emocija. Dažreiz cilvēki to uztver kā vājību. Taču tā ir ārkārtīgi spēcīga. Tā var mainīt to, kā mēs skatāmies cits uz citu. Mums šajā pasaulē ir vajadzīgs vairāk laipnības.”

Savas runas turpinājumā dziedātāja pievērsusies sava drauga, mūziķa Breedlove, kurš nesen tiešsaistē dalījies ar ziņu par savu garīgo veselību un domām par pašnāvību, sacītajam.

image 4
Breedlove


„Es vairs nespēju ilgāk klusēt. Keitas Speidas un Entonija Bordēna aiziešana ir likusi man vēlēties runāt par paša garīgo saslimšanu. Man pēdējos četrus gadus ir bijušas uzmācīgas domas par pašnāvību un dažādas idejas šajā sakarā,” Lady Gaga skaļi lasījusi, citējot sava drauga vēstuli. „Sākumā es domāju, ka esmu viens pats un ka esmu slikts cilvēks, bet, tad beidzot sadūšojos par to pastāstīt saviem draugiem un ģimenei. Vai viņi domās, ka es tikai pieprasu sev uzmanību? Vai mani tūlīt pat pret manis paša gribu ievietos slimnīcā? Man izdevās uzticēties savam psihiatram. Šis godīgums tika uztverts ar patiesu mīlestību un rūpēm, un milzu atbalstu no manas garīgās veselības komandas puses. Es sāku satikties ar citiem cilvēkiem, kuri bija tādi paši kā es. Es zinu, ka man ir paveicies, ka man ir šāda atbalsta sistēma, taču arī ārpusē ir tik daudz iespēju saņemt palīdzību, ja vien tu esi gana drosmīgs būt godīgs pats pret sevi un citiem par to, kam tu ej cauri.”

image 5Lady Gaga savā runā bijusi arī atklāta par pašas cīnu ar to, lai publiski atzītu pašas cīņu ar garīgās veselības problēmām, sanākušajai auditorijai sakot: „Es esmu cīnījusies jau ilgu laiku, gan publiski runājot, gan nerunājot par manām garīgās veselības problēmām vai manu garīgo saslimšanu. Taču es patiesi ticu, ka noslēpumi padara mūs slimus.”

Popzvaigzne paskaidrojusi, ka caur citu cilvēku empātiju viņa atrodot drosmi pati sevī.

„Es saprotu, ka pateikt, kā es patiesībā jūtos, ir drošāk. Tas, ko šodien dara organizācija Children Mending Hearts, ir patiesi lieliski, jo tā ir drošāk citiem, kuri jūtas tāpat kā es,” viņa sacījusi.

image 2
Lady Gaga ar mammu


Savas runas nobeigumā dziesmas „Million Reasons” izpildītāja godinājusi savu karsti mīļoto mammu un aicinājusi ikvienu būt laipnam, lai palīdzētu visiem un ikvienam, kuram iet grūti.

„Paldies tev, mammu, par to, ka nebaidies no manām tumšākajām domām, un par to, ka dari to, kas, citiem neapjaušot, nozīmē ļoti daudz: vienkārši turi manu roku un vadi organizāciju, kas palīdz turēt roku citiem un palīdz citiem sadoties rokās. Es tevi mīlu,” viņa pateikusies savai mammai.

Pasaki paldies savai mammai arī tu!

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white