Ko vēl redzēt Vidzemē

Publicēšanas datums : 11.08.2020

Šajā nedēļā turpinām ar lieliskām apskates vietām Latvijā. Šodien par interesantām vietām Vidzemē! 

Pirmā no tām tepat netālu no Rīgas, Pēterala Siguldā.  Kraukļa aiza un Pēterala ir gandrīz tāda pat klasika kā Gūtmaņala un noteikti jāredz. Alas sienas veido sarkans smilšakmens, tās augstums sasniedz vairāk kā 54 metrus, tā ir šaura – nwdaudz vairāk kā 2 metrus plata un tās dziļums ir 6 metri. Kā nu bez stāsta – runā, ka zviedru kara laikā alā slēpies zemnieks vārdā Pēteris. Nav zināms, cik veiksmīgi slēpies, bet ala viņa vārdu ieguvusi gan! Alā var ieiet iekšā un izbaudīt pazemes sajūtu. Pamēģini to apmeklēt tumšā laikā, ņemot līdzi lukturīti – neaizmirstamas sajūtas garantētas. 

image 1

Tur pat netālu, Līgatnē, ir vēl viens interesants objekts - Padomju slepenais bunkurs. Bunkurs ir padomju laika īpaši slepenais objekts ar segvārdu “Pansionāts”. Dodoties uz to, vari arī sev izdomāt segvārdu, lai jautrāk. Bet pie lietas – bunkurs atrodas rehabilitācijas centra “Līgatne” teritorijā, 9 metrus zem zemes. Tā platība ir 2000 kvadrātmetru, tas ir labiekārtots un bijis paredzēts nu skaidrs kam – ja vajag noslēpties un uz ilgāku laiku. 

Atklāts un publiski pieejams šis objekts kļuva tikai 2003.gadā un tajā šodien apskatāms viss autentiskais pazemes aprīkojums! Pat ēdnīca! Izmanto iespēju ne tikai apskatīt to visu, bet arī uzrīkot kādu tematisko pasākumu. Bunkura piedāvājumu vari apskatīt lapā bunkurs.lv.

image 5

Nu un trešais objekts, ko gribu ieteikt, ir Murjāņu kamaniņu trase, kur pirms 41 gada dzimis Latvijas bobslejs. Iedomājies, trase tapusi 77 dienās, no koka dēlīšiem, ar rokām! Laika zobs trasi pamatīgi apkodis, tomēr tā joprojām eksistē un ir savdabīgs apskates objekts kā tāds portāls uz trases ziedu laikiem: trenažieri, kas pat vēl darbojas, vecas vasaras kamaniņas.Aizbrauc un apskati. Nenožēlosi! 

image 6

Nenožēlosi arī, ja līdzi somā būs paņēmies GO bezalkoholiskais alus, kas ir lielisks risinājums visiem, kas grib būt kustībā, tai pat laikā baudīt alus garšu un atspirdzinājumu. Tāpat der zināt, ka GO satur tiešām maz kaloriju un netraucēs tev šo vasaru baudīt viegli! 

image 7

GO – brīvā laika čempioniem!

 

Klausies EHR savā viedtālrunī vai planšetdatorā

image 3

image 2

image 4

 

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white