Ko varam sagaidīt mūzikas pasaulē 2021. gadā

Publicēšanas datums : 08.01.2021

Kaut ko prognozēt tik neprognozējamā tēmā kā 2021. gada mūzikas kalendārs nozīmē burtiski lūkoties aptumšotā kristāla lodē. Pašlaik nav zināms, kad un vai vispār tiksim pie “dzīvās” mūzikas. Turklāt jāņem vērā, ka daudzi mūziķi atturēsies izdot jaunu mūziku, ja nespēs to atbalstīt ar koncertturneju. Neraugoties uz to, izklaides industrijas žurnāls “Variety” izteicis savas prognozes par to, ko šogad varam sagaidīt mūzikas pasaulē. 

• Gada vispārdotākā albuma gods pienāksies Adelei (Adele)

Visi gana ilgi un pacietīgi esam gaidījuši esam turpinājumu albumiem “21” un “25”. Pastāv diezgan liela iespēja, ka tieši šogad beidzot sagaidīsim “32”, jo par to vairākus mājienus devusi pati mūziķe. 

image 1

Jāpiezīmē, ka Adelei tiek solīts “vispārdotākais” albums, ne “visstraumētākais”, pilnīgi pieļaujot, ka šajā kategorijā varētu dominēt Dreiks (Drake) vai kāds viņam līdzīgais.

• Mūzikas katalogu pirkšanas darījumi turpināsies, un mūziķi cīnīsies, lai saglabātu kontroli pār saviem darbiem

• Turpināsies lielo koncertu un pasākumu datumu atlikšana, tāpat kā mūzikas festivālu atlikšana vai atcelšana pavisam

• TikTok izdzīvos, neskatoties un pašreizējā ASV prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) centieniem to nonāvēt.

• Mūzikas pasaulē atgriezīsies Riana (Rihanna), un tas būs episki

Cik ilgi viņa mums jau ir solījusi jaunu albumu? Nu, nav jau tā, ka Rianai nav nekādu citu ienākumu, bet 28. janvārī kopš viņas pēdējā albuma “Anti” iznākšanas būs pagājuši 5 gadi. Gaidīšanas spriedze ir pamatīga, kas varētu nozīmēt, ka jauns albums šajā laikā tiktu sagaidīts labāk nekā jebkurš iepriekšējais. 

• Teilore Svifta (Taylor Swift), iespējams, vairs kādu laiku neizdos jaunus albumus, toties var no jauna izdot vecos

Trīsarpus gadu laikā trīs albumi – tas nudien ir iespaidīgi! Vai viņa tāpat arī turpinās? Noraidīt šādu iespēju nevar, bet pārāk ticama tā nav. Toties pati dziedātāja ir izteikusies, ka nespēj vien sagaidīt, kad fani izdzirdēs viņas no jauna ierakstītos albumus, kas tika izdoti kompānijas “Big Machine” paspārnē. Un droši vien ar pliku pārrakstīšanu vien viņa nesamierināsies.

image 2

• Lielie mākslinieki, kuri līdz šim ir pieturējuši savu jauno mūziku, beidzot laidīs to klajā

Daudzi mākslinieki ir atlikuši jaunas mūzikas izdošanu, līdz būs vairāk skaidrības par iespējamajām koncertturnejām. Skaidrības nebūs, taču cerība par pinām arēnām nākamajā ziemā saglabāsies, tāpēc vērtīgā “krava” tiks laista tautās. Dreiks, Morgans Volens (Morgan Wallen), Lana Del Reja (Lana Del Rey) un Foo Fighters to saviem faniem jau ir apsolījuši. Tāpat mēs gaidām jaunus albumus no Lil Nas X, SZA, Cardi B, St. Vincent, Pusha T, Lordes (Lorde), Keisijas Masgreivsas (Kacey Musgraves), Kendrika Lamāra (Kendrick Lamar), Florida Georgia Line, Gvenas Stefani (Gwen Stefani) un J. Cole.

• Maksas koncerti tiešsaistē nepazudīs, pat ja atgriezīsies “īstie” koncerti

• Šā gada “Grammy” ceremonija balvu skaita rekordu vietā izvēlēsies “izplatīt mīlestību”

Tā kā Dua Lipa ir vienīgā māksliniece, kura šogad ir nominēta visās trijās galvenajās kategorijās – Gada albums, Gada ieraksts un Gada dziesma -, tas nozīmē, ka pagājušā gada laureātes Billijas Eilišas (Billy Eilish) panākumi viņai “nespīd”. Tas nozīmē, ka pie lielākas atzinības tiks citi uzcītīgi mākslinieki, kuri līdz šim palikuši novārtā. 

The Weeknd tiks gandarīts, kad paziņos 2022. gada “Grammy” nominācijas

Cerībā atvainoties par šā gada ignoranci, ASV Nacionālā Ierakstu mākslas un Zinātnes Akadēmija nākamgad nominēs The Weeknd 20 balvām uzreiz, ieskaitot tādos žanros kā pops, R&B, reps, roks, kantri, gospelis un džezs... 

Un ko no 2021. gada sagaidi Tu?

Foto: bbc.com, rollingstone.com, variety.com

Klausies EHR savā viedtālrunī vai planšetdatorā 

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white