Ko redzēt Zemgalē

Publicēšanas datums : 05.08.2020

Sveiciens visiem raidījumā "Pa Latviju" kopā ar GO bezalkoholisko alu! Raidījumā runājam par interesantām vietām, kuras Tu vari droši paspēt aizbraukt un apskatīt savām acīm vēl šajā vasarā. Šodien par diviem interesantiem galamērķiem Zemgalē. 

Pirmais galamērķis – Pokaiņu mežs. Pokaiņu mežs atrodas Dobeles novada Naudītes pagastā un ar to saistās ļoti daudz nostāstu. Nu, piemēram, Pokaiņi izstarojot savdabīgu enerģētiku un daudzi cilvēki saņemot atbildes uz saviem jautājumiem, esot Pokaiņu mežā. Bez visa tā, mežs interesants ar savām mīklainajām akmeņu upēm, zemes vaļņiem, akmeņu krāvumiem un īpatnējiem lieliem savrup stāvošiem akmeņiem. Par Pokaiņiem ir bijis zināms jau pagājušā gadsimta 30.tajos gados, taču pilnībā tos sakopa 90.to gadu vidū, kad simtiem talcinieku piedalījušies akmens krāvumu attīrīšanā. 

image 1

Pat ja nekādas atbildes vai sarunas ar citu dimensiju pārstāvjiem nemeklē, Pokaiņu mežs būs interesanta apskates vieta jau augstāk uzskaitīto labumu dēļ vien. Ja tas būs tavs pirmais Pokaiņu meža apmeklējums, vietas saimnieki iesaka saukt talkā gidu, jo apskates objektu ir daudz un tie ivietoti plašā teritorijā. Tāpat Pokaiņos iespējams iznomāt nūjas, lai jestrāk pieveiktu takas un taciņas starp dazādiem mītiskajiem apskates objektiem. Pokaiņos var iziet, piemēram, Veselības taku, kas veidota no dažādu koku sugu bluķīšiem, kuros iegravētas spēka zīmes – cita dodot spēku, cita attīrot. Tāpat vari iziet Gadskārtu vārtu taku, kurā iepazīsies ar latviešu gadskārtām un, visbeidzot, Zodiaka apli, lai iepazīti sevi.

image 5

Dodamies tālāk un ja jau esi Zemgalē, noteikti apmeklē Ribbes dzirnavas. Dzirnavas, kas veidotas pēc holandiešu tipa projekta, atrodas vien 7 kilometrus no Bauskas, Ceraukstes pagastā. Dzirnavu stāsts ir lūk, kāds: dzirnavas celtas no 1867.tā līdz 1869.tajam gadam, tās ir lielas un jaudīgas, jo holandieši tolaik tieši tādas lielas un jaudīgas dzirnavas cēluši. Vārdu dzirnavas ieguvušas pateicoties pirmā īpašnieka uzvārdam – Riba.

image 6

Ribbes dzirnavās patiks visiem, kas paralēli vēsturiskam apskates objektam vēlas visādas interesantas nodarbes un tās nu Ribbes dzirnavas piedāvā daudz un dažādas – dažādas ekskursijas, kliņģeru cepšanas darbnīca, dažādi tematiskie un svētku pasākumi un daudz kas cits. Ribbes dzirnavās noteikti vari palikt arī pa nakti – to piedāvā dzirnavās ierīkotais atpūtas komplekss Rožmalas. 

image 7

Nu un ceļojot pa Zemgales mežiem un pļavām, apbruņojies ar GO bezalkoholisko alu, kas ir lielisks risinājums visiem, kas grib būt kustībā, tai pat laikā baudīt alus garšu un atspirdzinājumu. Tāpat der zināt, ka GO satur tiešām maz kaloriju un netraucēs tev šo vasaru baudīt viegli! GO – brīvā laika čempioniem!

image 8

 

Klausies EHR savā viedtālrunī vai planšetdatorā

image 3

image 2

image 4

 

 

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white