Ko redzēt Vidzemē

Publicēšanas datums : 04.08.2020

Sveiciens visiem raidījumā “Pa Latviju" kopā ar GO bezalkoholisko alu! Turpinām stāstīt par zināmām, mazāk zināmām, bet noteikti interesantām vietām tepat Latvijā, uz kurām ir vērts doties vēl šajā vasarā. Šodien par vairākiem interesantiem galamērķiem Vidzemē. 

Pirmais no tiem atrodas Limbažu novadā. Paši Limbaži arī ir gana jauka vieta, ko apmeklēt, bet mūs interesējošais galamērķis ir ciems ar nosaukumu Katvari un tajā esošais Katvaru parks. Kas tad Katvaru parkā tik īpašs? Noskaņa, draugi. Iegūglēsiet un uzreiz sapratīsiet! Par šo galamērķi man laikam pareizāk būtu stāstīt novembrī, tuvāk Helovīniem.

image 1

Un tātad – Katvaru parks ir viena no spocīgākajām redzētajām vietām. Tāds kā pasaku mežs, kur nebrīnies, ja uziesi jau pieminēto raganas māju. Parks ir ap 15 hektāriem liels, atrodas Katvaru ezera krastā un tajā aug neparastas vecas liepas, no kurām vecākās esot pat 400 gadus vecas un ap četriem, pieciem metriem resnas. Visinteresantākais ir parka ziemeļu daļā augošais liepu labirints, - runā, ka vasarās caur liepu lapotni nevarot redzēt debesis – tik bieza ir lapotne. Parkam piedēvē gan spokus, gan portālus uz paralēlām pasaulēm. Un tas ir saprotams, jo parkā atrodas arī vecā Katvaru muiža ar vairāku gasimtu senu vēsturi. Ja esi neparastu dabas objektu un vietu fans – Katvaru parks tev ir must, iespaidīgas INSTA bildes sanāks noteikti. 

image 5

Kā otru interesantu objektu, ko apmeklēt brīvdienās vai atvaļinājumā, iesakam Dāvida avotus. Dāvida avoti atrodas pie Cēsīm. Ja iepriekšējais apskates objekts tāds diezgan biedējošs, tad Dāvida avoti patiks romantiķiem. Atrodas pie Dāvida dzirnavām, Cēsu rajona Vaives pagastā. Vieta slavena ar ūdenskritumu un avotiem, kas plūst pāri oranžiem dolomīta atsegumiem. Lai būtu vēl interesantāk, ir nedaudz “jāiesvīst”, lai tos atrastu, proti, nedaudz jāpalaužas cauri brikšņiem. 

Aicini draugus piedzīvojumā un pastāsti viņiem lūk šādu stāstu: "Vecās Dāvida dzirnavas savulaik piederējušas amatniekam Dāvidam, kas būvējis gan tuvu, gan tālu, piemēram, dambjus Krievijā. Un par nopelnīto naudu uzcēlis savas dzirnavas". Kopumā avotu grupā Vaives upes ielejā atrasti pat trīsdesmit šetri minerālūdens avotiņi un šī ir populāra ūdens ņemšanas vieta. Varbūt satiksiet kādu vietējo, kas zinās vēl kādu stāstu. 

image 6

Un, ja jau esi Cēsu pusē, apskati Līču-Laņģu klintis! Klintis ir aptuveni kilometru gara smilšakmens krauja Gaujas senlejas kreisajā krastā. Klints maksimālais augstums ir pat 30 metru un gar to ierīkota ap septiņiem kilometriem gara pastaigu taka. No klinšu piekājes izplūst ap divdesmit avotu un to iedarbības rezultātā izveidojušās dažāda garuma alas un nišas. Lielākā no alām – Lielā Laņģu ala atrodas klints dienviddaļā un tā ir visgarākā – četrdesmit astoņus metrus gara. Oho! Redz, ka nav mums Latvijā tikai viena – Gūtmaņala Siguldā. Ir vēl citas arī! Un gana iespaidīgas. Līču-Laņģu klintis ir tiešām eksotisks apskates objekts. 

image 7

Tiem, kuriem bez avota ūdens prasās vēl kāds atspirdzinājums, ņemiet pārgājiena somā līdzi GO bezalkoholisko alu. Ticiet man – jūs novērtēsiet malku atspirdzinošā dzēriena pēc vairāku kilometru pastaigas pa dabas takām. GO bezalkoholiskais alus pildīts skārdenē un būs viegls nesamais. Tikai atceries – ko atnesi, to aiznes. GO – brīvā laika čempioniem! 

image 8

Klausies raidījuma audio-versiju sadaļā PODKĀSTI!

 

Klausies EHR savā viedtālrunī vai planšetdatorā

image 3

image 2

image 4

 

  

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white