Ko redzēt Latgalē

Publicēšanas datums : 06.08.2020

Sveiciens visiem raidījumā “Pa Latviju” kopā ar GO bezalkoholisko alu! Šodien par galamērķiem Latgalē. 

Latgalei gan noteikti plāno vairākas dienas, jo bez tām, par ko stāstīšu es, tur vēl ir ļoti daudz, ko redzēt. Un, tātad, pirmā apskates vieta ir īsta lauku sēta Latgalē, netālu no Dagdas – Andrupenes lauku sēta. Nonākot šajā lauku sētā – muzējā, tu nokļūsi 20.gadsimta sākuma Latgales laukos – redzēsi, kā tad senie latvieši Latgelē dzīvojuši – kā strādājuši, kā mielojušies, kā svinējuši! Apskatīsi simtgadīgu laiku māju, klēti, melno pirti, smēdi, dažādus ikdienas darba rīkus no tiem senajiem laikiem.

image 1

Noteikti izmanto iespēju pieteikties iepriekš un attiecīgi nogaršot Latgales ēdienus – droši vien šādi vārdi daudziem būs dzirdēti pirmo reizi, nu, piemēram, vai zini, kas ir kuģeļi? Nu, redz, izrādās, tā dēvē kartupeļu sacepumu. Tāpat galdā tiks liktas kļockas, guļbešņīki, asuškas siers, sviests (o, beidzot kaut kas pazīstams), zāļu tēja un šmakovka ar’. Nu ja jau esi vienā ritīgā lauku sētā, tad jāpamēģina arī šmakovka. Kā teiktu Andrupenes lauku sētas saimnieki – Vasals Latgolā! 

image 5

Klāt tā saucamajā platajā galā noteikti pieķer Rāznas nacionālo parku ar Rāznas ezeru! Otrs atkal jau gana mītisks apskates objekts Latgalē ir ezers ar nosaukumu Čertoks vai Čertoka ezers. Nu, jā, čertoks tas pats velns jeb nelabais vien būs, līdz ar to tu jau nojaut, ka joki nebūs. Un nav jau arī – ezers, kas atrodas Aglonas apkārtnē, izveidojies sufozijas piltuvveida ieplakā un ezera dibens dziļākajā tā vietā ir pat 17 metru. Lai arī Aglona ir viena no svētākajām vietām Latvijā, Čertoku uzskata par nolādētu - ezerā neietek neviena upīte un nedzīvo zivis, apkārt neligzdo un nelido putni. Nostāstāstos minēts, ka pat cilvēki nekad ap ezeru neesot dzīvojuši – baidījušies! 

Tā ūdens ir dzidrs, zilganzaļš un caurspīdīgs – vietām varot redzēt pat 8 metru dziļumā. Pārbaudīt neiesakām, peldēties arī laikam nevajadzētu, bet kaut vienu reizi redzēt dzīvajā gan ir vērts. 

image 6

Taču varu tev pateikt, par ko ir tikai labi nostāsti - par GO bezalkoholisko alu! Galva nesāp, toties lieliski atspirdzina karstā vasaras dienā, kuru mums noteikti augustā būs gana! Tāpēc izbaudi vasaru, izbaudi GO un uzzini par interesantām vietām, ko vēl apskatīt Latgalē jau rīt, šajā pašā laikā, EHR viļņos un www.ehrhiti.lv. 

image 7

GO – brīvā laika čempioniem! 

 

Klausies EHR savā viedtālrunī vai planšetdatorā

image 3

image 2

image 4

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white