Ko redzēt Kurzemē

Publicēšanas datums : 03.08.2020

Ar prieku ziņojam, ka visu augustu varēsiet izceļoties. Šodien, sadarbībā ar mūsu draugu GO bezalkoholisko alu, iet gaisā jauns raidījums tieši par ceļošanu! Vasara tikai uzņem apgriezienos, vēl tik daudz kur nav būts tepat mūsu mazajā Latvijā. Aiziet, sākam plānot brīvdienas!

Visiem labi zināms, ka Latvijā mums ir četri virzieni, kuros doties. Šodien par interesantiem apskates objektiem Kurzemē. Un, tātad, iesildīsimies ar Kolku. Starp citu, ja tiešām vēl neesi redzējis slaveno latviešu filmu Kolka Kūl – noskaties! Uzreiz sagribēsies uz Kolku! Kolkas rags ir vieta, kur satiekas lībiešu valodā Dižjūr’ un Mazjūr’. Dižjūr’ ir atklātā Baltijas jūra un Mazjūr’ – līcis. Vietā, kur abi satiekas, veidojas interesantas viļņu sadures vērpetes, bet ar peldēšanos pašā Kolkas ragā gan prātīgi. Neiesakām drošības apsvērumu pēc. Vērot saulrietu? Bet lūdzu! Tie tur ir skaisti bez gala, tāpat kā saullēkti. Kas interesanti – Kolkas ragā gan saullēkts, gan saulriets vērojami vienuviet. Kā tas ir? Lūk, aizbrauc un piedzīvo! 

image 1
Foto autors: Madars Milenko

Savukārt Kolkas ciemā interesanti apskates objekti ir 3 dažādu konfesiju baznīcas – luterāņu, pareizticīgo un katoļu – un sadzīvo! 

Tālāk dodies uz leju, uz Ventspils pusi - nākamais apskates punkts mums ir Mazirbe – viens no senajiem lībiešu zvejnieku ciematiņiem. Un Mazirbē meklē Mazirbes laivu kapsētu. Pirmkart, tā ir unikāla ar to, ka Latvijā tāda ir vienīgā. Zinātāji stāsta, ka latvieši, kas dzīvoja dižjūras krastā, tādas zvejas laivu kapsētas veidoja gandrīz visos jūrmalas ciematiņos. Tie, kuri dzīvoja tieši Kurzemes piekrastē – lībieši, laivas, kas jūrai vairs nederēja, pamanījās izmantot arī pēc tam. Tā teikt – “pensionāram” lika strādāt. Tās savilka šādās laivu kapsētās un taisīja dūmnamus vai uzglabāja tajās zvejas tīklus. Citas sapuva tur pat uz vietas. Lūk, šo vēsturisko vietu, kas vienīgā saglabājusies Latvijā, esi aicināts apskatīt Mazirbē.

image 5

Nu un nākamie apskates objekti patiks teiciena “kas augstu kāpj, tas tālu redz”! Protams, arī citiem patiks, jo runa ir par fantastiski plašu skatu, kas paveras uz atklāto jūru, baltajām pludmalēm un mežiem no...nu ja, no bākas! Viena, ko aicinam apskatīt, ir Šlīteres bāka, kas, braucot no Mazirbes, atrodas nedaudz tālāk iekšzemē, Šlīterē jeb Slīterē. Bāka atrodas Šlīteres zilo kalnu aizas malā, 5 kilometru attālumā no jūras. Uzkāpjot bākas piektajā stāvā, nonākam ap 100 metru augstumā virs jūras līmeņa. Skaidrā laikā no bākas var redzēt Sirves bākas torni Sāmsalā, Igaunijā. Tāpat Irbenes radiolokatora šķīvi un Miķeļbāku Ventspils virzienā. Izstaigā arī 1,2 kilometrus garo Šlīteres dabas taku, kas sākas tur pat pie bākas. Svaigs gaiss un labs noskaņojums garantēti! 

image 6

OK, dodamies tālāk, garām Ventspilij, un nākamis apskates punkts jeb kāds nu tur punkts – tornis – ir Užavas bāka. Šī bāka atrodas uz Latvijas vienas no trim augstākajām mežainajām kāpām – Teniroka kāpas, kuras augstums sasniedz 28 metrus. Bākai ir četri stāvi, kuros varēsi uzkāpt pa vītņveida kāpnēm un kā balva kāpējam – fantastisks skats uz plašo jūru! 

image 7

Un visbeidzot, mums ir lieliska ziņa visiem, kam vasara un garšīgs alus ir "perfect match"! Ar GO bezalkoholisko alu Tu vari droši sēsties pie stūres un doties baudīt vēl neatklātās apskates vietas Latvijā. Kas nozīmē, ka Tu vari savienot divas foršas lietas un Tev ne no vienas nav jāatsakās! Iedomājies – karstā vasaras dienā Tu apsēdies jūras krastā un atveldzējies ar GO... tad lec mašīnā un dodies jaunos piedzīvojumos. Pie tam, GO bezalkoholiskais alus satur maz kaloriju, kas patiks visiem, kas vasarā vēlas dzīvot viegli! Aldaris GO – brīvā laika čempioniem! 

image 8

Klausies raidījuma audio-versiju sadaļā PODKĀSTI!

 

Klausies EHR savā viedtālrunī vai planšetdatorā

image 3

image 2

image 4

 

 

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white