Kendriks Lamārs iegūst Pulicera balvu par "DAMN."

Publicēšanas datums : 17.04.2018

“DAMN.” ir pirmais ne-klasiskais vai džeza albums, kas ieguvis prestižo balvu. 

Kendriks Lamārs (Kendrick Lamar) jau atkal ieiet vēsturē. Šoreiz kā pirmais ne-klasiskais vai džeza mākslinieks, kas ieguvis savā īpašumā Pulicera balvu par albumu “DAMN.”. Tajā pašā laikā viņš ir arī komerciāli visveiksmīgākais mūziķis, kas jebkad ieguvis balvu, ko parasti piešķir kritiķu atzītiem klasiskajiem māksliniekiem, kuri nedzīvo pop topos. 

30 gadus vecā mūziķa skarbais un spēcīgais “DAMN.” ieguva arī “Grammy” balvu kā gada labākais repa albums. Kā apgalvo Pulicera komiteja, Lamāra albums ir “virtuozu dziesmu kolekcija, kas atspoguļo moderno afroamerikāņu dzīvi.” Līdz ar balvu, viņš iegūs arī 15’000 ASV dolāru. 

image 1

 

No pazīstamākiem mūziķiem Pulicera balvu iepriekš ir ieguvuši Bobs Dilans (Bob Dylan), Djūks Elingtons (Duke Ellington), Henks Viljamss (Hank Williams) un citi. Tikai 1997. gadā Vintons Marsaliss (Wynton Marsalis) kļuva par pirmo džeza mūziķi, kas ieguvis prestižo balvu. Līdz ar to Kendrika uzvara iegūst vēl lielāku nozīmi, jo sevišķi, ja atceras, ka mūzikas industrijā viņš savu kāju pirmo reizi spēra 2011. gadā ar albumu “Section.80”. 

Mākslinieki: Kendrick Lamar, Bob Dylan

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white