Kā radušies mūziķu pseidonīmi

Publicēšanas datums : 13.01.2021

Vai esi kādreiz prātojis, kur gan tā vai cita zvaigzne rāvusi savu skatuves vārdu?

Piedāvājam atbildes vismaz par desmit no viņiem.

1. Lil Nas X 

Stāstot par savu skatuves vārdu, mūziķis, kura īstais vārds ir Montero Lamārs Hils (Montero Lamar Hill), pastāstījis, ka Nas nākot no viņa segvārda internetā, kā arī to, ka pārējai pseidonīma daļai iedvesmu smēlies citu mūziķu piemērā.

“Kad es sāku nodarboties ar mūziku, es nolēmu, ka vēlos ar to paspēlēties,” viņš sacījis. “Un gandrīz ikviena repera vārds sākas ar Lil. Kā būtu, ja es būtu Lil Nas? Tas būtu smieklīgi. Tā nu es nolēmu saukties par Lil Nas, bet X pievienoju vārdam vēlāk.”

image 1

2. Treviss Skots (Travis Scott

Dziesmas “Astrothunder” izpildītājs piedzima kā Žaks Bermans Vebsters II (Jacques Berman Webster II). Par sava pseidonīma tapšanu viņš pastāstījis: “Mana onkuļa vārds ir Treviss, un Kid Cudi ir mans visu laiku mīļākais mākslinieks, un viņa īstais vārds ir Skots Meskudi (Scott Mescudi). Turklāt mana onkuļa draugi viņu arī sauc par Skotu. Tā nu tas salikās kopā – mani divi supervaroņi.

image 2

3. Post Malone

“Man bija kādi 14 gadi, un es sāku nodarboties ar producēšanu un repošanu, un savu dziesmu iedziedāšanu. Un tad man vajadzēja vārdu, lai izdotu savu albumu,” pastāstījis reperis. “Tā nu es izlaidu savu vārdu Ostins Ričards Posts (Austin Richard Post) caur repa vārdu ģeneratoru un tiku pie Post Malone.”

image 3

4. Cardi B

Ja vēl nezināji, tad dziesmas “WAP” izpildītājas īstais vārds ir Belkalisa Marlenisa Almanzara (Belcalis Marlenis Almánzar), bet viņas skatuves nosaukums aizgūts no alkohola. “Manu māsu sauc Henesija (Hennessy), tāpēc mani daudzi sauca par Bakardi (Bacardi),” stāstījusi repere. “Tad es to saīsināju uz Cardi B. B katru dienu nozīmē kaut ko citu, piemēram, skaistu (beautiful) vai briesmīgu (bully).”

image 4

5. Mailija Sairusa (Miley Cyrus)

Lai arī jau sen gan saviem faniem, gan ģimenei pazīstama kā Mailija – iesauka, kas meitenei pielipusi kopš agras bērnības, kad viņa pastāvīgi smaidījusi (smile) – tikai 2008. gadā viņa to ieguva kā oficiālu vārdu. Pirms tam Mailijas dzimšanas apliecībā bija rakstīts Destinija Houpa Sairusa (Destiny Hope Cyrus).

image 5

6. Lady Gaga

“Gaga ir šī manis stiprākā daļa, ko es sevī atklāju agrā jaunībā Ņujorkā. Tā, kas mīl mūziku, kurai patīk satikt jaunus māksliniekus, strādāt ar mūziķiem, dziesmu tekstu autoriem, iepazīt apkārtni un piekopt šādu dzīves stilu,” atklājusi dziedātāja, kuras pase viņu atpazīst kā Stefāniju Germanotu (Stafani Germanotta). 

image 6

7. Lorde

Šķirstot grāmatas, lai atrastu savu skatuves vārdu, dziesmas “Green Light” izpildītāja, kura piedzimusi kā Ella Marija Lani Jeliča-O’Konora (Ella Marija Lani Yelich-O'Connor), apstājusies pie vārda “lord”, jo viņai paticis, kā tas izklausās.

“Būtībā es izvēlējos Lorde, jo vēlējos vārdu, kas būtu stiprs un kam piemistu varenība,” atzinusies mūziķe. “Man bija sajūta, ka mans īstais vārds nav pietiekami īpašs. Man vienmēr ir patikusi doma par viena vārda pseidonīmu.”

image 7

8. Snoop Dogg

Lai arī repera īstais vārds ir Kalvins Brodus (Calvin Broadus), viņš uzauga ģimenē, kura viņu sauca par Snūpiju (Snoopy), jo viņiem šķita, ka puisis vizuāli līdzinās pazīstamajam multiplikāciju filmu tēlam - sunim. Tā arī piedzima Snoop Dogg.

image 8

9. Džons Ledžends (John Legend)

 “Džons Ledžends ir iesauka, ko man iedeva daži draugi, kas ar laiku pārauga arī manā skatuves vārdā,” sacījis “Grammy” laureāts, kas piedzimis kā Džons Stīvenss (John Stephens). “Ledžends jeb leģenda nav kaut kas tāds, ko būtu izvēlējies es pats. Taču šī iesauka tā pielipa, ka manu draugu lokā bija cilvēki, kuri pazina mani tikai tā. Man bija jāpieņem lēmums.

Es teicu: “Lai notiek.” Cilvēki to atcerēsies, un es vai nu atbildīšu šim statusam vai nē. Es centīšos, cik spēšu,” atklājis dziesmas “All of Me” izpildītājs.

image 9

10. Igija Azalija (Iggy Azalea)

Austrāliešu repere, kuru radinieki pazīst kā Ametistu Amēliju Kelliju (Amethyst Amelia Kelly), iedvesmu skatuves vārda izvēlei devis viņas kucēns Igijs (Iggy). “Es uztaisīju kaklarotu ar viņa vārdu,” atzinusies mūziķe. “Visi nodomāja, ka tas ir mans vārds, un es to izmantoju, kad sāku repot.”

Un, lai gan viņa gandrīz izvēlējusies paturēt Iggy kā vienīgo vārdu, beigās tomēr repere paklausījusi sava vectēva padomam pievienot arī uzvārdu, kam izvēlējusies Azalea (acālija). “Ar šādu segvārdu dzīvo mana mamma un mana ģimene..., un tas izklausās ļoti sievišķīgi, tāpēc lieliski izlīdzina Iggy, kas savukārt izklausās vīrišķīgi.”

image 10

Un kādu skatuves vārdu sev izvēlētos Tu?

Foto: time.com

Klausies EHR savā viedtālrunī vai planšetdatorā  

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white