Kā Dua Lipa kļuva par šā gada visvairāk straumēto mākslinieci?

Publicēšanas datums : 07.12.2017

Viņas topu grāvējs “New Rules” sniedza attiecību padomu armijai jaunu sieviešu, padarot viņu straumēšanas servisos daudz populārāku par Bejonsi (Beyonce Knowles) vai Riannu (Rihanna). 

Lai arī Rianna ir 2017. gada visvairāk straumētā sieviešu māksliniece pasaulē, Lielbritānijā īstā popmūzikas karaliene šogad ir Dua Lipa. Ienākusi mūzikas industrijā salīdzinoši nesen, britu popzvaigzne jau ir guvusi ievērības cienīgus panākumus, kas liek citām mūziķēm nobālēt uz viņas fona. 

Šonedēļ zviedru radītā mūzikas straumēšanas platforma “Spotify” publicēja atskatu uz 2017. gadu. Sarakstā bija redzams, kuri ir vispieprasītākie mākslinieki pasaulē, kuras ir visvairāk atskaņotās dziesmas un albumi, kā arī kuri tad ir labākie no labākajiem vīriešu un sieviešu starpā. Kamēr Eds Šīrans piesavinājās Nr. 1 titulu pilnīgi visās kategorijās, vienā – visstraumētākā sieviešu māksliniece – viņš tomēr nebija spējīgs gūt virsroku. Tur pasaules slavu piesavinājās Rianna, lai gan paskatoties uz datiem atsevišķi pa valstīm, Dua Lipa izrādījusies populārāka dzimtajā Lielbritānijā. 

image 1

 

Bez šaubām lieli nopelni šim sasniegumam pienākas divām viņas dziesmām – “Scared To Be Lonely” ar Mārtinu Gariksu (Martin Garrix) un “New Rules”. Savas neilgās karjeras laikā 22 gadus vecā dziedātāja jau ir pamanījusies kļūt par autentisku balsi jaunām britu (un ne tikai) sievietēm. Gan kritiķi, gan viņas fani Dua Lipu raksturo kā neatkarīgu, foršu un kontrolē par savu seksualitāti. Un tieši tādas mākslinieces ir popmūzikas nākotne. 

Dua Lipa uzauga Lielbritānijā, bet 13 gadu vecumā pārcēlās ar saviem albāņu vecākiem uz viņu bijušo māju Kosovā. Divus gadus vēlāk meitene atgriezās Londonā viena pati, lai piepildītu sapni par karjeru mūzikā. 

Kas sākās ar kaverversiju izpildīšanu un publicēšanu internetā, noslēdzās ar līgumu ar “Warner Bros” un pirmajām oriģinālajām dziesmām, kuras ātri vien guva lielu atsaucību gan straumēšanas platformās, gan radiostacijās. Lai gan tādas dziesmas kā “Be The One”, “Hotter Than Hell” un citi paliks par neizmirstošām radio klasikām, “New Rules” izrādījās Lipas zelta biļete uz kāroto slavu. 

Ja reiz dziedātājai no sava pirmā singla izdošanas vajadzēja divus gadus, lai tiktu tur, kur ir tagad – Spotify straumētākā sieviešu izpildītāja Lielbritānijā un “padomdevēja” attiecību jautājumos – tad esiet droši, viņas karjera strauji un spoži turpinās celties slavas augstumos. 

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white