Izziņoti pēdējie 2 papildseansi filmai “RadioDejas”!

Publicēšanas datums : 11.11.2022

Pievienoti pēdējie 2 papildu seansi!

Tikai dažos ekskluzīvos kino seansos no 26.10. tiks izrādīta dokumentālā filma par pirmā neatkarīgā radio tapšanu un attīstību Latvijā – “RadioDejas. 30 gadi ēterā”!

Šī filma ļauj paraudzīties uz radio no neierasta aspekta, kā arī tā ir unikāla iespēja izsekot līdzi leģendārā radio dzīves aizkulisēm un uzzināt vairāk par ievērojamiem vēstures notikumiem no iekšienes. Vārdu sakot, ielūkoties visur, kur vien radio klausītājiem ieeja bijusi aizliegta.

Dokumentālā filma “RadioDejas. 30 gadi ēterā” tapusi vēsturiskās radiostacijas dibināšanas 30.jubilejas gadā un tās pēcteča – EHR zīmola 20. jubilejas gadā.  EHR Mediju Grupa šobrīd apvieno piecas radiostacijas FM viļņos, ieskaitot nupat atvērto Radio Latviešu Hiti frekvencē 101 FM, kas raida Rīgā un arī citur Latvijā.

Biļetes uz ekskluzīviem kino seansiem:

18.11.2022, 17:00 @Kino Bize - Pēc seansa Q&A saruna ar filmas dalībnieku GarJāni un filmas režisoru Viktoru Budu

20.11.2022, 16:00 @Splendid Palace - Pēc seansa Q&A saruna ar filmas veidotājiem

04.11.2022, 19:00 @Splendid Palace

02.11.2022, 18:15 @Forum Cinemas

30.10.2022, 18:45 @Forum Cinemas

28.10.2022, 19:30 @Kino Bize

27.10.2022, 19:00 @Splendid Palace

26.10.2022, 19:00 @Forum Cinemas

image 2

Līdz ar Latvijas valstiskuma atjaunošanu 1991.gadā bija kritis “dzelzs priekškars” un pasaules elpa straujiem soļiem vēlās iekšā Latvijas sabiedrības dzīvē, visvairāk ietekmējot tā laika jauniešus ar dažādu subkultūru pieskārienu, dzīves filozofijām un praksēm. Par tā laika jauniešu kulta mūziku kļuva brīvās pasaules deju mūzika tās visdažādākajos veidos – pops, tehno, reps un tml. Savukārt, par tās pirmo vēstnesi plašākā sabiedrībā pirmā neatkarīgā radio stacija atjaunotajā Latvijā – RadioDejas, kas šobrīd ir pazīstama kā izklaides kompānija “EHR Mediju Grupa”. Nupat tapusī dokumentālā filma “RadioDejas. 30 gadi ēterā” ir ne vien par Latvijā pirmās neatkarīgās radio stacijas tapšanu apstākļos, kad vēl nebija apraides licenču, bet arī tā laika jauniešu sajūtām, sapņiem, profesionālo izaugsmi un iekļaušanos Rietumu pasaules sabiedrībā.

RadioDejas, kas pēcāk pārtapa par radio Super FM, bija pilnīgi jauna formāta radiostacija Latvijā, kas pastāvīgi spēlēja aktuālo mūziku. Tolaik kaut kas tāds bija nepierasts, jo pamatā radio tikai runāja, nevis atskaņoja mūziku. Iesākumā mēs pamatā slēdzāmies klāt radio Luxembourg un citām vadošajām Eiropas radiostacijām, jo bija lieli izaicinājumi ar savas fonētikas nodrošināšanu. Faktiski mēs bijām kā vidutāji, sniedzot mūsu klausītājiem ne tik daudz mūziku, cik sajūtas un to dzīves filozofiju. Tolaik mums Latvijā bija svarīgi izglītoties, saprast citu Eiropas valstu sabiedrību, viņu funktieri un attīstīties pašiem. Mūs, tā laika jauniešus, interesēja ideja, cik mēs paši varam izdarīt, nevis atvest speciālistus no ārzemēm, kas to izdarītu mūsu vietā. Rietumi mums bija atskaites punkts, paraugs, kam sekot – tā bija iespēja pateikt, ka mēs arī varam. Tas bija brīvības skurbulis 90-to gadu sākumā. Ar RadioDejām un vēlāk ar Super FM mēs bijām soli priekšā laikam. Tas bija traks hobijs. Toreiz konkurence bija tikai FM viļņu skalā, bet mūsdienās ir jākonkurē ar tūkstošiem radiostaciju, kam ir savas aplikācijas. 1998. gadā mēs kā pirmie uztaisījām informācijas un servisa funkciju RDS, kas anonsēja dziesmu nosaukumus – BBC radio to izdarīja tikai 2002.gadā un to anonsēja kā lielu notikumu. Mēs bijām savas nozares huligāni un radiostacija tāda ir palikusi arī šodien. Šī filma ir kā ceļojums ne vien radio tapšanas un attīstības laikā, bet atspoguļo arī pārmaiņas mūsu sabiedrībā, kopš neatkarības atgūšanas,” Uģis Polis, radiostacijas idejas autors un dibinātājs.

Pirmās neatkarīgās radiostacijas Latvijas vēsturē tapšana

1991. gadā, pēc neveiksmīgā augusta apvērsuma, daudzu plašsaziņas līdzekļu darbība tika apturēta, bet nelielai cilvēku grupai radās ideja izveidot pirmo neatkarīgo radiostaciju Latvijā. Tā paša gada septembrī Uģis Polis, Jānis Krauklis un Aldis Kušķis uzrakstīja Sakaru ministrijai lūgumu atļaut dibināt jaunu radiostaciju. Ministrija to atbalstīja, izsniedzot licenci ar pirmo kārtas numuru, kā rezultātā 1992. gada aprīlī tika izveidots nekomerciāls projekts “RadioDejas”, kas raidīja ultraīsviļņu (68,93 UĪV) diapazonā tikai pilsētas teritorijā. “RadioDejas” tika radīta kā trīs jauniešu privāta iniciatīva, kas tika uzturēta par personīgajiem līdzekļiem ar misijas apziņu. Izmantojot satelītu, ēterā pārsvarā tika raidītas Eiropas hitu radiostaciju programmas ar mērķi sniegt iespēju klausītājiem dzirdēt, kādā līmenī strādā Eiropas labākais radiostacijas. “RadioDejas”, pēcāk radio “Super FM” un visbeidzot EHR Mediju Grupa, ir bijis celmlauzis Latvijas radiostaciju vidē, kā pirmā ieviešot pilnīgi datorizētu mūzikas atskaņošanas risinājumu, atverot savulaik lielāko deju klubu “Super FM deju klubs” Bezdelīgu ielā.

image 1
 

Brīvības logs uz Eiropu neatkarīgās Latvijas mūzikas vēsturē sākās tieši pirms 30 gadiem – ar “RadioDejas” parādīšanos ēterā. par šo pārmaiņu sejām kļuva radio dibinātāji Uģis Polis ar Jāni Kraukli. Rietumu radio ētera skanējums Latvijā sākās tad, tieši tajā vēstures punktā. Trīsdesmit gadus RadioDejas, vēlāk Super FM un šodien EHR ir bijis nozīmīga mūsu radio kultūras sastāvdaļa. Vēsturē mēs parasti atceramies pašus pirmos. Un RadioDejas ir un paliks pirmā neatkarīgā Latvijas radiostacija. Tām nav bijusi alternatīvas. Viņi bija pirmie, kuri atnesa ticību šādai mūzikai,” Viktors Buda, filmas “RadioDejas. 30 gadi ēterā” režisors.

 

Pirms 30 gadiem EHR pastāvēšana sākās ar “RadioDejas” dibināšanu. Šo 30 gadu laikā EHR ir bijusi lieliska talantu un kadru kalve. Daudzi sabiedrībā populāri un veiksmīgi ļaudis – radio un TV personības, mūziķi, aktieri, uzņēmēji, kultūras darbinieki karjeru sākuši un vai kuplinājuši EHR. Izklaides kompānija “EHR Mediju Grupa” ar piecām FM viļņu radio stacijām, ehr.fm mobilo aplikāciju, vairāk nekā 20 dažādu mūzikas žanru interneta radio kanāliem, tai skaitā populāro interneta radio XO FM un iespēju klausīties online radio kanālus jebkurā vietā un laikā. Atbilstoši pētījumu kompānijas Kantar datiem, European Hit Radio ilgstoši ieņem izteiktu līdera pozīciju ne tikai radioklausītāju demogrāfiskajā grupā līdz 35 gadiem, bet apvieno visus, kas ir garā jauni un laikmetīgi. Dokumentālā filmā “RadioDejas. 30 gadus ēterā” apkopots un atspoguļots, ar ko viss sākās, un kā attīstījies līdz mūsdienām.

EHR – Mūsdienīgi Muzikāli Izklaidējoši  

Klausies www.ehr.fm un EHR App – kur internets – tur mūzika!

 

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white