Izturi kritiku

Raidījumā “Izturi kritiku” tiksies divi viesi – eksperti vai lēmumu pieņēmēji, lai cīkstētos ar saviem viedokļiem un šķetinātu sabiedrībā valdošos mītus un stereotipus. Kāds ir katra viedokļa spēks? Vai viņu pamatojums izturēs kritiku? Demokrātiskā sabiedrībā visiem viedokļiem ir sava vieta un nozīme, bet mūsu katra individuālais uzdevums un atbildība ir izprast to izcelsmi un spēt izvērtēt savu individuālo pozīciju. Raidījumu vada un studijas viesus provocē atraktīvais un dzīvespriecīgais žurnālists Ansis Bogustovs.

Raidījums būs dzirdams EHR un EHR Superhits ēterā līdz oktobra beigām. 

EHR trešdienās plkst. 12.15, 16.15, 18.15 un piektdienās plkst. 12.15, 16.15, 18.45.

EHR Superhits ceturtdienās un sestdienās plkst. 12.15, 13.15, 14.15.

Raidījuma pilno versiju varēs klausīties EHR mājaslapā un EHR Radio aplikācijā sadaļā PODKĀSTI, kā arī EHR Spotify kanālā. Seko aktualitātēm EHR FacebookInstagram un Twitter. Savus jautājumus vai ieteikumus studijas viesiem un tēmām sūti Facebook vai raksti WhatsApp uz telefona numuru +371 27810810

 
 
Raidījumu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
#SIF_MAF2020

#08 IZTURI KRITIKU

Būt vai nebūt koncertzālei Elizabetes ielā? Arhitekti sadalījušies divās nometnēs. Turklāt šodien un tieši EHR raidījumā pirmo reizi izskan arhitektu biroja NRJA vīzija par Laikmetīgās mākslas muzeju. Sarunā par šī brīža karsto tēmu satiekas arhitekti Uldis Lukševics un Jānis Dripe.

#07 IZTURI KRITIKU

Ko var un ko nevajag gaidīt no Rīgas mēra? Kādus brīnumus spēj radīt talantīgs pilsētas galva? Kā politiskie kašķi starp galvaspilsētas un valsts varu spēj paralizēt Latvijas lielākās un bagātākās pašvaldības attīstību? Saruna ar bijušajiem Rīgas mēriem Gundaru Bojāru un Jāni Birku.

#06 IZTURI KRITIKU

Suitu tradicionālais dziedājums - burdons, neparasti krāšņie tautastērpi un īpatnais dzīvesveids ir pērle, kuru Latvija pati reiz lūdza iekļaut UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Vai nepareizi nomērītie griezieni jaunajā administratīvi teritoriālās reformas kartē nozīmē pazaudēt īpašo un atšķirīgo Latvijas kultūrtelpā? Diskutējam ar Suitu parlamenta priekšsēdētāju Grigoriju Rozentālu un kādreizējo kaimiņu, Kuldīgas mēru un bijušo reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministru Edgaru Zalānu.

#05 IZTURI KRITIKU

Vai tiesa, ka Facebook un Google tevi noklausās, un mirkli pēc tam, kad esi draugiem sūrojies par salūzušu divriteni, tevi sociālajos tīklos ielenc tikai jaunu, sarkanu divriteņu reklāmas? Kā uzvesties tā, lai mākslīgais intelekts tevi neizseko? Saruna ar digitālā mārketinga aģentūras "Piccomedia" vadītāju Edgaru Koroņevski un organizācijas "Drossinternets.lv" pārstāvi Lieni Valdmani.

#04 IZTURI KRITIKU

Mūsdienu konservatīvie liberalizējas, ļaujoties iepriekš pašu apslāpētām brīvībām, savukārt liberāļi kļūst arvien kreisāki – spiež uz pilsētnieku un sociāldemokrātiskām vērtībām. Kāpēc katrā Eiropas valstī šīs ideoloģijas mēdz būt tik atšķirīgas? Saruna ar Saeimas priekšsēdētājas biedri Dagmāru Beitneri-Le Gallu no Jaunās konservatīvās partijas un "Attīstībai / Par!" politiķi, Saeimas sekretāra biedri – Mariju Golubevu.

#03 IZTURI KRITIKU

Vai Latvijas rīcība Covid krīzes laikā ir veiksmes stāsts vai tomēr pieņemtie lēmumi nav ilgtspējīgi? Kas būtu noticis citādāk, ja šobrīd pie varas būtu kreisā opozīcija? Šajā raidījuma kopā ar diviem bijušajiem ekonomikas ministriem salīdzināsim "Vienotības" līdera Arvila Ašeradena un "Saskaņas" politiķa Vjačeslava Dombrovska receptes Latvijas ekonomikas izaugsmei.

#02 IZTURI KRITIKU

Kāpēc ir tādi “zaļie”, kas dzird un pilnībā atbalsta Grētas Tūnbergas aicinājumu – rīkoties, lai glābtu pasauli, un ir tādi “zaļie”, kuri saka, ka ne jau revolūcija, bet evolūcija glābs pasauli, atsakoties no fosilajiem resursiem? Saruna par divām dažādām “zaļajām” kustībām Latvijā ar Progresīvie līdzpriekšsēdētāju Edmundu Cepurīti un Latvijas Zaļās partijas vadītāju Edgaru Tavaru.

#01 IZTURI KRITIKU

Vai medijpratīgs cilvēks drīkst būt tikai sociālo mediju lietotājs, kurš ignorē klasiskos medijus, tiem netic un nesalīdzina viedokļus? Sarunā par prāta higiēnu infodēmijas laikā piedalās Jānis Buholcs, Vidzemes Augstskolas asociētais profesors komunikācijas zinātnes nozarē, un Roberts Putnis, lektors Kultūras Akadēmijas mēdiju industrijas specialitātēs.

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white