Halzija aizstāv BTS pret ļauniem komentāriem

Publicēšanas datums : 04.03.2021

Filtrē, ko runā!

Amerikāņu dziedātāja Halzija (Halsey) metusies aizstāvēt dienvidkorejiešu puišu grupu BTS pēc tam, kad kāds vācu radio dīdžejs par K-popa milžiem izteicis rasistiskus komentārus.

Matiass Matušiks (Matthias Matuschik)  izpelnījies plašu kritiku pēc tam, kad Bavārijas radio stacijas „Bayern 3” ēterā komentējis dienvidkorejiešu grupas izpildīto dziesmas „Fix You”, kuras autori ir britu grupa Coldplay, kaverversiju.

Runājot par dziesmas jauno izpildījumu, viņš esot salīdzinājis BTS ar koronavīrusu, sakot, ka pret grupu „drīz tikšot izstrādāta vakcīna”. 

Viņš gan uzsvēris, ka viņa neesot „nekas pret Dienvidkoreju” un viņš neesot ksenofobisks (bailes pret visu, kas ir svešs, nepazīstams), jo viņam piederot „Dienvidkorejā ražota mašīna”. 

„Taču BTS piedalījās raidījumā „MTC Unplugged” – puišu grupai termins „unplugged” (bez pavadījuma) jau pats par sevi ir paradokss – un tad vēl šie mazie dumiķīši lielās, ka izpildījuši Coldplay „Fix You” kaverversiju,” viņš turpinājis.

„Es saku, ka tā ir zaimošanu, un es esmu ateists (neticu Dievam), taču šis ir kas nepieredzēts. Par šo BTS būtu jādodas atvaļinājumā uz Ziemeļkoreju uz turpmākajiem 20 gadiem.”

Skaidra lieta, ka pēc šādiem komentāriem Matušiks piedzīvojis īstu sašutuma vilni no vispasaules BTS faniem, kuru vidū atrodama arī dziedātāja Halzija, kura piedalījās grupas 2019. gada dziesmas „Boy With Luv” tapšanā.

„Es ar šausmām lasu komentārus, ko izteicis Matiass Matušiks,” rakstījusi Halzija.

„Rasisms un ksenofobija nedrīkst tikt slikti maskēti kā „ētera humors”. Bezatbildīgi un pretīgi komentāri laikā, kad naida runa un agresīva izturēšanās pret aziātiem piedzīvo uzplaukumu. Tas ir nepieņemami. Es ceru, ka BTS saņems labāku atvainošanos, kā arī visas pasaules aziāti.”

Tāpat Matušiks kritizēts par to, ka salīdzinājis grupu ar koronavīrusu laikā, kad visā pasaulē pieaug agresija pret aziātiem.

Sākotnējā atbildē radio stacija „Bayern 3” sacījusi, ka Matušika nodoms nav bijis „sāpināt BTS fanus”. 

Lai nu kā, uzmanību Matušiks ir sev pievērsis – tagad viņa vārdu droši vien zina visā pasaulē.

Foto: publicitātes

Klausies EHR savā viedtālrunī vai planšetdatorā! 

Mākslinieki: Halsey, BTS

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white