Godalgotākās kino dziesmas

Publicēšanas datums : 23.04.2021

Šajā nedēļas nogalē Losandželosā tiks pasniegtas “Oskara” balvas. Viena no kategorijām ir arī Labākā oriģināldziesma. 16 reizes vēsturē ir gadījies tā, ka Labākā oriģināldziesma ir saņēmusi trīskāršu kroni – “Oskaru”, “Zelta Globusu” un “Grammy”. Vai tā notiks arī 17. reizi, daļēji uzzināsim jau pavisam drīz.

Bārbra Streizande (Barbra Streisand), Pībo Braisons (Peabo Bryson) un Selīna Diona (Celine Dion) katrs divreiz ir ticis pie trīskāršā kroņa, bet Alans Menkens (Alan Menken) ir bijis četru šādu dziesmu līdzautors, kas ir absolūtais rekords.

Šogad “Zelta Globusu” kā Labākā oriģināldziesma ieguva “Io Si (Seen)” no filmas “Dzīve, kas priekšā” (“La Vita Davanti a Se). Ja tā svētdien tiks arī pie “Oskara”, tās būs divas trešdaļas panākumu un atliks gaidīt līdz 2022. gada “Grammy” ceremonijai, lai uzzinātu, vai mums ir 17. trīskāršais kronis. Ja “Oskaru” iegūs kāda cita dziesma, šogad pie trīskāršā kroņa titula ieguvēja netiksim.

Labākās oriģināldziesmas “Oskars” tiek pasniegts kopš 1934. gada, “Zelta Globuss” – kopš 1961. gada, lai gan 1962. un 1963. gadā šī balva netika pasniegta, Gada dziesmas “Grammy” ir iegūstams kopš 1958. gada, bet 1987. gadā “Grammy” pievienoja jaunu kategoriju – Labākā īpaši filmai vai televīzijai rakstītā dziesma (šobrīd to sauc par Labāko dziesmu vizuālajiem medijiem). Tas ievērojami palielināja trīskāršā kroņa iegūšanas izredzes, tieši tādēļ lielākā daļa šī titula īpašnieku radušies pēc 1987. gada.

Zemāk iepazīstinām ar tām dziesmām, kas pie trīskāršā kroņa titula tikušas, iespējams, Tavas dzīves laikā. Norādītais gads ir tas, kurā iznākusi filma ar šo dziesmu.

“My Heart Will Go On” (1997)

Protams, “Titāniks” (“Titanic”), Džeimss Orners (James Horner), Vils Dženingss (Will Jennings) un Selīna Diona. 

“Into the West” (2003)

Enija Lenoksa (Annie Lennox), Frena Volša (Fran Walsh) un Hovards Šors (Howard Shore) un dramatiskā balāde no “Gredzenu pavēlnieks: Karaļa atgriešanās” “The Lord of the Rings: The Return of the King”. 

“The Weary Kind (Theme From Crazy Heart)” (2009)

Raiens Bingams (Ryan Bingham) un Tībons Burnets (T Bone Burnett) sarakstīja dziesmu filmai “Mežonīgā sirds” (“Crazy Heart”), kurā spēlēja Džefs Bridžess (Jeff Bridges) un Kolins Farels (Colin Farrell). Filmas skaņu celiņā šo dziesmu atsevišķi izpildīja Bingams un abi aktieri. 

“Skyfall” (2012)

Adele un Pols Epvorts (Paul Epworth) uzrakstīja šo eleganto balādi Džeimsa Bonda (James Bond) filmai ar tādu pašu nosaukumu. Tā bija pirmā Bonda filmas dziesma, kas tika pie “Oskara”. 

“Glory” (2014)

Džona Ledženda (John Legend) un repera Common sarakstītā dziesma civiltiesību drāmai “Selma” ir pirmā un pagaidām vienīgā trīskāršā kroņa īpašniece, ko sarakstījuši tumšādaini mūziķi. Tāpat tā ir vienīgā dziesma šajā kompānijā, kurā iekļauti hip-hopa elementi. 

“Shallow” (2018)

Lady Gaga apvienojās ar Marku Ronsonu (Mark Ronson), Entoniju Rosomando (Anthony Rossomando) un Endrjū Vaijatu (Andrew Wyatt), lai uzrakstītu dziesmu ceturtajai “Zvaigzne ir dzimusi” (“A Star Is Born”) ekranizācijai, ko iedziedāja abi filmas galvenie aktieri - pati Gaga un Bredlijs Kūpers (Bradley Cooper). 

Kura būs nākošā?

Foto: publicitātes

Klausies EHR savā viedtālrunī vai planšetdatorā!  

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white