EHR un kustība "Augi&Draugi" saka augiem JĀ!

Publicēšanas datums : 01.06.2022

 

Arī EHR iestājas par zaļu, ilgtspējīgu un apzinātu dzīvesveidu un saka augiem “JĀ!” un no jūnija uzsāk informatīvi izglītojošu kampaņu sadarbībā ar "Augi&Draugi" - projektu, kas kalpo kā ceļvedis ikvienam, kam patīk gardi paēst, reizē rūpējoties par vidi un veselību.

 

image 1

 

Informēsim par zaļu dzīvesveidu un cilvēka izvēļu ietekmi uz vidi, kā arī mudināsim, iedvesmosim un motivēsim meklēt veselīga, viegla, sabalansēta un zaļa augu valsts uztura piemērus un alternatīvas.

Pasaulē un arī Latvijai nacionālā mērogā ir jārisina ekoloģijas un ilgtspējīga dzīvesveida jautājumi, kas skar arī ēšanas paradumus un pārtikas produktu izvēli. Apzinātas ēšanas princips kļūst arvien svarīgāks un mudina meklēt līdzsvaru starp pilnīgi neapzinātiem ēšanas paradumiem un kategorismu – svarīgi ir ēst ne tikai garšīgi, bet arī videi draudzīgāk. 

It sevišķi jaunākās - “Z” paaudzes (2001.-2012.) un “A” paaudzes (2013.-2025.) jauniešiem un bērniem rūp vides, ilgtspējas, ekoloģijas, ētiskas iepirkšanās, patēriņa, kopienu līdzatbildības un citi līdzīgi jautājumi, kas zibenīgi izplatās screenagers vidē.

 

EHR Mediju Grupas līdzīpašnieks, attīstības un produktu vadītājs, zaļa dzīvesveida un apzinātības prakses entuziasts Guntars Traubergs:

Mēs esam PAR JAUNIEŠIEM un par viņu tēmām - zaļāku dzīvesveidu un par iešanu līdzi laikam gan mūzikas izvēles ziņā, gan sekojot līdzi visiem pasaules trendiem. Mūsu klausītāji ir dažādu paaudžu cilvēki, bet Eiropas Hitu Radio programmu veidojam tieši jauniešiem. Un viņu izvēle par to, ko likt ledusskapī, sev uz šķīvja un galu galā vēderā, krietni atšķiras no padomju virtuves mantojuma. Statistikas dati liecina, ka pusei Latvijas iedzīvotāju šķiet svarīgi, lai kafejnīcās un restorānos visiem būtu iespēja iegādāties augu valsts ēdienus vai ēdienus bez alergēniem, turklāt visbiežāk to, ka tas ir ļoti svarīgi, uzsver katrs trešais 18 – 24 gadus vecais jaunietis. Interesanti, ka aptuveni puse no šiem jauniešiem jau samazina vai domā par dzīvnieku produktu patēriņa samazināšanu[1]. Mēs redzam mūsu klausītāju vēlmi uzzināt vairāk par šīm tēmām, tāpēc priecājamies uzsākt sadarbību ar Augi&Draugi - augu valsts pārtikas nozares ekspertu, kas ir lielisks ceļvedis šāda uztura piemēriem Latvijā.

 

image 2

 

Augi&Draugi projekta vadītāja Lilita Kenta:

Augu valsts uzturs strauji uzņem apgriezienus visā pasaulē, un Latvija nav nekāds izņēmums - arī pie mums restorānos, kafejnīcās un veikalos ar katru gadu arvien pieejamāki kļūst dažādi lieliski augu produkti un maltītes. Dati liecina, ka tieši jauniešiem ir īpaši svarīgi uzturā iekļaut videi draudzīgākus un ilgtspējīgākus produktus, tādēļ esam ļoti priecīgi par iespēju sadarboties ar EHR un tādējādi palīdzēt jauniešiem atklāt pārsteidzošo augu valsts virtuvi. Planētas nākotne ir mūsu pašu rokās, un, izvēloties arvien vairāk augu produktu, mēs sniedzam milzīgu ieguldījumu pasaules un visu tās iedzīvotāju labā. Augi ir mūsu draugi!

 

EHR un "Augi&Draugi" iniciatīvai pievienojas un atbalsta arī pārtikas mazumtirdzniecības tīkls LIDL, kas iestājas par dažādām iniciatīvām ceļā uz labāku rītdienu. Antra Birzule, Lidl Latvija Korporatīvās sociālās atbildības vadītāja:

Apzinoties veselīga dzīvesveida nozīmīgumu, mēs pievēršam ļoti lielu vērību augļu, dārzeņu un sakņu kvalitātei, daudzveidībai un pieejamībai, jo tie ir svarīgi veselīgu izvēļu grozā. Uzskatām, ka veselīga pārtika ir viens no svarīgākajiem faktoriem sabiedrības veselības un ilgtspējas nodrošināšanā.”

 

Kristīne Viļuma – EHR ziņu producente:

Šī informatīvā kampaņa no 1.jūnija visu vasaru informēs par zaļu uzturu un tā vērtību, kā arī vides un dzīvnieku aizsardzības ētikas jautājumiem - gan radio ēterā, gan podkastos, gan sociālajos tīklos.

 

Katra ēdienreize ir iespēja palīdzēt!

 

Tava EHR komanda :)



[1] Gaļas, zivju, olu un piena produktu lietošanas paradumi un vēlme tos mainīt. Latvijas iedzīvotāju aptaujas rezultāti 2021.gada augusts. SKDS.

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white