Eds Šīrans bērnībā stostījies, izpalīdzējis Eminems

Publicēšanas datums : 09.05.2017

Edam Šīranam (Ed Sheeran) pārvarēt stostīšanos bērnībā palīdzējusi Eminema (Eminem) dziesmu repošana.

26 gadus vecais mākslinieks Apvienotās Karalistes radio BBC Radio 4 šovā „Desert island Discs” atklājis, ka bērnībā cietis no ļoti nopietniem runas traucējumiem.

Taču, kad viņam bijuši deviņi gadi, Eds pats sevi izārstējis, repojot līdzi visiem ārkārtīgi izteiksmīgajiem Eminema trešā albuma „The Marshall Mathers LP”, ko Eds saņēmis kā dāvanu no sava onkuļa, dziesmu tekstiem.

image 2„Mani vecāki albuma saturu nezināja, un man varēja būt gadi deviņi, kad tas iznāca,” viņš stāstījis. „Un, kad tev ir deviņi gadi un kāds pasaka kaut ko rupju, tev arī to gribas iemācīties. Tāpēc es iemācījos visu albuma dziesmu tekstus no galvas, bet viņš repo tādā ātrumā, ka tad, kad repoju es, mana stostīšanās izzuda.”

Pēc tam Eds piebildis, ka, atklājot hip-hopa pasauli caur Eminema mūziku, viņš pēc tam repojis arī Dr. Dre, Tupaka Šakura (Tupac Shakur) un Biggie Smalls jeb Notorious B.I.G. mūzikas pavadībā.

image 5
Dr. Dre

 

image 4
Tupac Shakur


image 6
Biggie Smalls jeb Notorious B.I.G.


Dziesmas „Thinking Out Loud” izpildītājam tik veiksmīgi izdevies tikt vaļā no stostīšanās, ka viņš pat saņēmis balvu „Stostīšanās galā” pasākumā.

Apmeklējot svinīgo ceremoniju, nākamais mūziķis uzzinājis, ka ļoti daudzi bērni ar tādiem pašiem runas traucējumiem kā viņam izmanto mūziku, lai uzlabotu savas runas spējas.

image 3
Ed Sheeran


„Es pat īsti nezinu, par ko man to balvu piešķīra, bet es aizgāju uz turieni, un tur bija daudz citu bērnu, kuri visi vienā balsī apgalvoja – dziedāšana un mūzika ir ļāvusi viņiem pārtraukt stostīties,” viņš skaidrojis.

Nez, vai pats Eminems apzinās šo savas mūzikas pozitīvo efektu?

image 1
Eminem


Raidījumā „Desert Island Discs” tā viesiem tiek jautāts, kuras dziesmas viņi izvēlētos ņemt līdzi, ja tiktu izskaloti uz neapdzīvotas salas, un Eds izvēlējies Eminema 2000.gada superhitu „Stan”.Starp citām Šīrana izvēlētajām dziesmām bijusi Eltona Džona (Elton John) „Indian Sunset”, Deimiena Raisa (Damien Rice) „Volcano” un Stīvija Vondera (Stevie Wonder) „They Won’t Go When I Go”.

Un kuras dziesmas uz neapdzīvotu salu līdzi ņemtu tu?

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white