Dziedātāji iekūlušies tiesu darbos

Publicēšanas datums : 08.06.2021

 Benijs Blanko (Benny Blanco), Halzija (Halsey), Kālids (Khalid) un Eds Šīrans (Ed Sheeran), kā arī viņus pārstāvošās izdevniecības ir iesūdzētas tiesā par autortiesību pārkāpumu Blanko debijas singlam “Eastside”.

Dziesma “Eastside”, kura slīdzautors ir Šīrans, tika izdota 2018. gadā un tajā ar saviem vokāliem piedalījās gan Kālids, gan Halzija. 

Tagad grupas American XO dalībnieki Konstantīns Luiss (Konstantine Lois) un Šeins Viljamss (Shane Williams) apgalvo, ka dziesma esot ārkārtīgi līdfzīga viņu 2015. gadā izdotajai dziesmai “Loveless”. 

Kā ziņo slavenību baumu portāls TMZ, Luiss un Viljamss apgalvojot, ka dziesmās esot līdzīgas notis, nošu intervāli un temps, kā arī ritms. Viņi pieļaujot domu, ka Blanko esot noklausījies ‘Loveless” un nokopējis tās daļas savā dziesmā “Eastside”.

Noklausīties un salīdzināt abas dziesmas vari zemāk.

“Eastside” ir tikusi iekļauta Blanko debijas albumā “Friends Keep Secrets”. Šogad albums tika izdots atkārtoti, papildināts ar septiņām jaunām dziesmām, ieskaitot “Lonely” ar Džastina Bībera (Justin Bieber) piedalīšanos un “You”, kurā dzirdami Marshmello un Venss Džojs (Vance Joy).

Neviens no iespējamajiem autortiesību pārkāpējiem nekādus komentārus masu medijiem pagaidām nav sniedzis.

Jāpiezīmē, ka pret Šīranu jau iepriekš ir bijušas celta līdzīga veida apsūdzības. 2016. gadā dziedātāju un dziesmu autoru autortiesību pārkāpumā apsūdzēja dziesmu autori Martins Haringtons (Martin Harrington) un Tomass Leonards (Thomas Leonard), kuri apgalvoja, ka Šīrana dziesma “Photograph” ir aizdomīgi līdzīga abu autoru kopīgi sarakstītajai dziesmai “Amazing”. Toreiz lieta tika atrisināta ārpus tiesas zāles. 

Tajā pašā gadā Šīranu apsūdzēja Marvina Geja (Marvin Geye) un Eda Taunsenda (Ed Townsend) sarakstītās dziesmas “Let’s Get It On” izmantošanā viņa singla “Thinking Out Loud” tapšanā.

Jāatzīst, ka mūzikas biznesā “līdzīgas” dziesmas atrodas samērā bieži, galu galā ir taču tikai 7 notis!

Foto: publicitātes

Klausies EHR savā viedtālrunī vai planšetdatorā!  

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white