Džeimsam Artūram mūzika palīdzējusi tikt galā ar traumām

Publicēšanas datums : 02.03.2021

Šodienas jubilārs Džeimss Artūrs (James Arthur) apgalvo, ka mūzikas sacerēšana gaidāmajam albumam palīdzējusi viņam tikt galā ar savām mentālajām problēmām un bērnībā piedzīvotajām traumām.

Dziesmas „Say You Won’t Let Go” izpildītājs nekad nav slēpis, ka cieš no trauksmes un depresijas, un vispasaules karantīnas laikā ir izgājis kognitīvi biheiviorālās terapijas kursu.

Nupat 33. dzimšanas dienu nosvinējusī popzvaigzne, kurš atmodās slavens pēc 2012. gada britu TV šova „The X Factor” noslēguma ceremonijas, atzinis, ka, lai gan arī iepriekš vienmēr ir atklāti runājis par savām iekšējām cīņām, šoreiz viss esot citādāk, jo viņš bijis spiests pievērsties tieši mūzikas rakstīšanai, tā kā pandēmijas dēļ nebija dzīvo koncertu, kas, savukārt, licis viņam iedziļināties un tikt galā ar pēdējo astoņu gadu laikā piedzīvotajām problēmām.

image 1

Džeimss, kurš pavisam nesen noslēdzis jaunu ierakstu līgumu ar kompāniju „Columbia”, par turpinājumu savam 2019. gada albuma „You” izteicies šādi: „Man ir tāda visu caurvijoša tēma, kā es cīnos par savu garīgo veselību, tieku galā ar bērnības traumām un tamlīdzīgi. Pašlaik jūtos jau mazliet noguris no šīm runām. Taču ar šo albumu bija mazliet citādāk. Strādājot pie tā, kļuva skaidrs, ka tas ir patiesi reflektīvs. Kā jau daudzi mākslinieki arī es pandēmijas laikā biju spiests koncentrēties yz mūziku. Domāju, ka visai daudzi patiesībā izbaudīja to, ka nebija jābūt koncertā vai jāpiedalās kādā televīzijas raidījumā. Man tas pilnīgi noteikti šķita kā luksuss – koncentrēties uz sevi un mūziku un pārdomāt visu, kas ir noticis manā dzīvē pēdējo astoņu gadu laikā, kopš uzvarēju „The X Factor”.”

Hita „Naked” izpildītājs izmēģinājis dažādus mehānismus, lai strādātu ar savām problēmām, taču nemitīgi „atdūries kā pret sienu” un bieži piedzīvojis sabrukumus. Taču tad sapratis, ka mūzika ir viņam piemērotākā terapijas forma, un visbeidzot spējis ieskatīties spogulī un „saprast, kas notiek”.

Žurnālam „Music Week” viņš pastāstījis: „Tieši pirms pandēmijas es biju uzsācis pareizo terapijas veidu. Mēs atcēlām daudzus koncertus Amerikā, jo es biju sasniedzis tādu punktu, ka mani bija gatavi nosūtīt uz rehabilitācijas iestādi turpat Nešvilā… Es nemitīgi piedzīvoju situācijas, kad trauksmes un stresa bija par daudz un es nespēju ar to tikt galā. Pirmajos pandēmijas mēnešos es izmēģināju dažādus medikamentus, ēdu, ko gribēju, spēlēju video spēles un nonācu līdz tam, ka man tas viss apriebās, es to pārtraucu un teicu: „Man pats labākais veids, kā tikt ar visu galā, ir radīt mūziku.” 

Tāpēc man šķiet, ka šis ir tāds kā pieaugšanas albums. It kā es no puikas tajā būtu izaudzis par vīrieti. Es tajā runāju par ļoti, ļoti personiskām tēmām, arī par to, kā dažas dienas neesmu vēlējies pamosties. Es vienkārši izlēju tajā visas savas emocijas.”

Foto: publicitātes

Klausies EHR savā viedtālrunī vai planšetdatorā! 

Mākslinieki: James Arthur

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white