Bjorka ielūdz jūs uz savu "Utopiju"

Publicēšanas datums : 24.11.2017

Islandiešu dziedātāja ir atgriezusies ar jaunu mūziku, lai ieviestu pasaulē līdzsvaru.

Bjorkas (Bjork) pēdējais albums “Vulnicura” šķita pasmags. Tā bija hronika par viņas šķiršanos no partnera Metjū Bārnija (Matthew Barney). Ieturējusi vairāku gadu pārtraukumu, dziedātāja ir radījusi jaunu albumu, kuru nodēvējusi par “Utopia”, it kā viņa būtu atradusi mieru haosā, kas viņas prombūtnes laikā pārņēmis pasauli. 

Ja “Vulnicura” radīja sajūtu, ka dziedātāja smok savās sāpēs, nespēdama ievilkt gaisu plaušās, tad “Utopia” Bjorka ieelpo mūziku. Dažreiz pat vārda vistiešākajā nozīmē, kamēr 12 sieviešu flautu orķestris parūpējas par melodiju. Citreiz šī elpa eksistē kā iedomu tēls, kas jūtas viļņveidīgi caur putnu skaņām kā no citas pasaules. Ilgu laiku izpētījusi attiecības starp dabu un tehnoloģiju savā mūzikā, Bjorka izmanto iegūtās iemaņas, lai prezentētu savu vīziju labākai nākotnei. 

image 1
Bjork

“Ņemot vērā, ka temats bija utopija, es vēlējos, lai ir sajūta, it kā tu būtu ieradies uz salas un visapkārt virmo visas šīs skaņas un putni, un augi, ko tu nekad iepriekš neesi redzējis vai par kuriem dzirdējis,” kādā intervijā skaidrojusi Bjorka. 

“Bija ļoti interesanti ierakstīt šo albumu, kad Trampu (Donald Trump) ievēlēja, un mums ir visas šīs dramatiskās problēmas pasaulē, piemēram, “#EsArī” (#MeToo) kustība. Es domāju, ka mēs šobrīd atrodamies punktā, kur mums nepieciešams no jauna definēt lomas, kuras mēs spēlēsim. Ne tikai sievietēm, bet arī vīriešiem. Es domāju, ka arī vīrieši ir noguruši no savām lomām,” runājot par albuma tapšanu un iedvesmas avotiem, izteikusies dziedātāja. 

Atbildot uz jautājumu, vai utopija maz ir iespējama, Bjorka apgalvojusi, ka, viņasprāt, jebkurā situācijā, jo sevišķi smagajos dzīves mirkļos, ikvienam no mums ir jāspēj iedomāties utopiju. “Tev ir jādomā par alternatīvu tai situācijai, kurā tu esi,” skaidro dziedātāja. “Un dažreiz tas prasa daudz pūļu, bet tev ir jātic tavām tiesībām to darīt.” 

Klausies Bjorkas albumu “Utopia” zemāk un gremdējies savā utopijā! 

Mākslinieki: Bjork

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white