Arī Edu Šīranu apsūdz plaģiātismā

Publicēšanas datums : 12.01.2018

Jaunākā dziesma, kas nonākusi autortiesību pārkāpumu krustugunīs, ir Eda Šīrana (Ed Sheeran) sarakstīta.

Runa ir par kantrī mūzikas karaļpāra Feitas Hilas (Faith Hill) un Tima Makgrova (Tim McGraw) izpildīto „The Rest of Our Life”, ko viņi laida klajā pagājušā gada oktobrī un kurai britu dziedošā sensācija ir uzrādīta kā viens no autoriem.

image 1
Faith Hill & Tim McGraw


Tomēr austrāliešu mūziķu pāris Šons Kerijs (Sean Carey) un Bo Goldens (Beau Golden) trešdien, 10.janvārī Ņujorkas federālajā tiesā iesnieguši prasību, apgalvojot, ka dziesma esot „acīmredzama kopija” viņu pašu 2014.gadā sarakstītajai dziesmai „When I Found You”.„Dziesmas kopēšana daudzviet ir vārds vārdā, nots notī no mūsu oriģinālās dziesmas, un tas ir skaidrs pat ikdienišķam vērotājam,” paziņots iesniegumā.

Keriju un Goldenu tiesā pārstāvēs Ričards Bušs (Richard Bucsh), kurš vinnēja tiesas prāvu mūziķa Mārvina Geja (Marvin Gaye) vārdā par dziesmu „Blurred Lines”, ko izpilda Robins Tiks (Robin Thicke), Farels Viljamss (Pharrell Williams) un T.I.Tā nav arī pirmā reize, kad Bušs stājas pretī Šīranam, jo tieši viņš bija tas, kas tiesājās ar dziedātāju 20 miljonu dolāru prāvā par viņa dziesmu „Photograph”. Atgādinām, ka šī tiesas prāva noslēdzās ar ārpustiesas vienošanos, kura paredzēja abu Šīranu iesūdzējušo dziesmas autoru pievienošanu tās autoru sarakstam un līdz ar to daļu autoratlīdzības saņemšanas.Šoreiz Šīrans ir iesūdzēts tiesā kopā ar dziesmas līdzautoriem Džoniju Makdeidu (Johnny McDaid) un Eimiju Vedžu (Amy Wedge), kā arī kompānijām Sony/ATV, Universal Polygram un WB Music. Prasībā apgalvots, ka Sony Music esot labi zinājusi par „When I Found You”.

image 2
Ed Sheeran


Šī dziesma sākotnēji tikusi laista klajā Austrālijā, kur to izpildījusi dziedātāja un dziesmas līdzautore Džasmīna Reja (Jasmine Rae). Kā izrādās, tad Rejai esot attiecības ar Sony Music mārketinga menedžeri Tomu Holandu (Tom Holland), kuram ticis uzticēts arī reklamēt Hilas un Makgrova dziesmu.Par dziesmas autortiesību pārkāpuma rašanos pieteikumā esot izteikta vēl viena versija. Proti, Šīrans esot koncertējis Austrālijā tieši tajā laikā, kad „When I Found You” piedzīvojusi popularitāti un bieži tikusi atskaņota vietējās radiostacijās.

Kerijs un Goldens pieprasot 5 miljonus dolāru atlīdzību, kā arī daļu no dziesmas peļņas, autortiesību atlīdzības, apmaksātus viņu advokāta izdevumus, kā arī atzīt viņus par dziesmas autoriem.

image 3
Ed Sheeran


Jāpiebilst, ka Eds Šīrans nav vienīgais mūziķis, ko pēdējās nedēļas laikā apsūdz autortiesību pārkāpumos. Pavisam nesen nepatikšanās ar grupu Radiohead iekūlusies arī Lana Del Reja (Lana Del Rey). Par to vairāk vari izlasīt šeit.

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white