Alle Farben. 25 krāsainākie mūziķi

Publicēšanas datums : 24.02.2017

Laikā, kad aiz loga sevišķi daudz krāsu nav, nolēmām pievērsties krāsām mūzikā. Proti, tiem dziedātājiem, apvienībām un grupām, kuri savā nosaukumā ir izvēlējušies iekļaut kādu krāsu, toni vai pustoni.

Izrādās, mūziķu vidū krāsu tēma nav zaudējusi aktualitāti pat mūsdienās un tā ir vienlīdz populāra gan rūdītu roķeru, gan svelmainu R&B dziedātāju, gan stilīgu popmākslinieku vidū. Turklāt krāsas salīdzinoši bieži tiek izmantotas arī dziesmu un pat albumu nosaukumos. Te, protams, ļoti palīdz apstāklis, ka angļu valodā „blue” nozīmē gan zilo krāsu, gan skumjas, grūtsirdību un smeldzi, bet uzvārds Brown (brūns) valstīs ar angļu mēli ir tik pat izplatīts kā pie mums, piemēram Ozoliņš vai Kalniņš.

Tomēr atcerēsimies kaut vai grupas Coldplay 2000.gada hitu „Yellow” vai Teilores Sviftas (Taylor Swift) 2012.gada albumu „Red” ar tāda paša nosaukuma dziesmu tajā.

Te nu būs 25 + 1 mūziķis, apvienība vai grupa, kuru nosaukumos iekļauta kāda krāsa. Protams, to ir neskaitāmas reizes vairāk, bet mēs raudzījāmies izvēlēties iespējami vairāk krāsu un to spilgtākos pārstāvjus.

Zila (blue)

image 2


Jonas Blue


1989.gada 2.augustā dzimušais angļu dīdžejs, dziesmu autors un producents Gajs Džeimss Robins (Guy James Robin) par savu segvārdu ir izraudzījies labskanīgo Jonas Blue.

 

Blue


Puišu grupas nāk un iet, dažas nemaz nereģistrējoties un nepaliekot atmiņā. Tomēr četru angļu puišu apvienība Blue tāda nav. Lai arī grupas pēdējie albumi vairs nav guvuši tādus panākumus kā 2000.gadu sākumā radītie „All Rise”, „One Love” un „Guilty”, kurš gan neatceras viņu spilgtākos hitus un apgalvojumu, ka „”Piedod” ir visgrūtākais vārds”?


Blue October


Šī amerikāņu alternatīvā roka grupa no Teksasas lielu uzmanību izpelnījās tad, kad  „Krēslas sāgas” („The Twilight Saga”) autore Stefenija Meijere (Stephenie Meyer) atzinās, ka ir liela grupas fane un viņu dziesmas iedvesmojušas autori viņas grāmatu sižetam.

 

Sarkana (red)

image 12


Red Hot Chili Peppers


Reti kurai grupai, kas dibināta 1983.gadā, ir izdevies saglabāt tādus pielūdzēju pūļus kā no Kalifonijas nākušajai roka apvienībai Red Hot Chili Peppers. Pēc vairāk nekā 30 gadiem mūzikas industrijā viņi joprojām ir „red” (sarkani) un „hot” (karsti, seksīgi). Jā, un šovasar viņi būs Latvijā!


Redman


Redžinalds Noubls (Reginald Noble) ir amerikāņu reperis, dīdžejs, producents un aktieris, kuru pat šajā pusē okeānam slavenu padarīja viņa sadarbība ar dziedātāju Kristīnu Agileru (Christina Aguilera) 2002.gada hitā „Dirrty”.


Simply Red


Simply Red ir britu popa un soula klasika, kas kopš 80.gadiem ir pārdevuši vairāk kā 50 miljonus savu ierakstu. 2010.gadā grupa izjuka, bet 2015.savu darbību atkal atjaunoja. Droši vien viņiem vēl ir iekšā.

 

Dzeltena (yellow)

image 6


Yellow Claw


Nīderlande ir bagāta ar slaveniem dīdžejiem, un no turienes nāk arī mūsu vienīgie dzeltenās krāsas pārstāvji - dīdžeju un producentu apvienība Yellow Claw, kuru populārākais darbs ir sadarbība ar amerikāņu reperiem Ty Dolla $ign un Tyga.

 

Zaļa (green)

image 4


Cee-Lo Green


Kas to zina, kāpēc Tomass Dekarlo Karaveijs (Thomas DeCarlo Callaway) nolēma saukties par Cee-Lo Green, taču tieši ar šādu vārdu tagad atpazīstam 42 gadus veco hita „Foreget You” izpildītāju, dziesmu autoru, reperi, producentu, aktieri un biznesmeni, kā arī viņa un producenta Danger Mouse projektu Gnarls Barkley.


Green Day


Šī 1986.gadā dibinātā amerikāņu pank-roka grupa spēj aizraut gan ar savām spēcīgajām ģitāru skaņām, gan izjustajām roka balādēm. Kopš savas karjeras sākuma Green Day ir nopelnījusi piecas „Grammy” balvas un pārdevisi vairāk nekā 85 miljonus ierakstu. Diez vai to var nosaukt par „broken dreams” („salauzti sapņi”).

 

Oranža (orange)

image 8


Orange


Šie „apelsīni” sarakstā atrodas tikai tāpēc, ka ir vieni no retajiem, kas savam nosaukumam izvēlējušies dzeltensarkano citrusaugļu krāsu. 2002.gadā Kalifornijā dibinātā popa un panka grupa līdz šim ir izdevusi trīs studijas albumus un ir parādījusies vairākos televīzijas seriālos tādos kā „The O.C.” un „The Hills”.

 

Brūna (brown)

image 3


Chris Brown


1989.gada 5.maijā (tajā pašā datumā, kad dzimuši Kreigs Deivids (Craig David), Buraks Jeters (Burak Yeter) un Adele) dzimušais amerikāņu R&B mākslinieks slavu un popularitāti iekaroja ar savu 2044.gada hitu „Run It”. Pēc tam izlaidis vēl vairākas veiksmīgas dziesmas un albumus, viņš gan nolēma turpmāk popularitāti noturēt ar skaļiem skandāliem un neadekvātu uzvedību.


James Brown


Daudzu jo daudzu nemirstīgu popmūzikas hitu autors un izpildītājs, kuru šodienas mākslinieki nebeidz slavēt, pieminēt un mēģināt atdarināt. Diemžēl kopš 1966.gada nekad daudz nav mainījies un, kā atzīst mūziķi, mūzikas industrija arī šodien ir „It’s a Man’s Man’s Man’s World”.

 

Balta (white)

image 14


White Town


Šis britu muzikālais veidojums ir jāatceras ar to vien, ka viņu singls „Your Woman” 1997.gada janvārī nokļuva britu singlu čārta 1.pozīvijā un kopš tā laika nevienam tā arī nav izgājis no galvas. Pat Holivudas producenti šo dziesmu un tās rindas izmantoja 2007.gada filmā ar Mišelu Faiferi (Michelle Pfeiffer) un Polu Radu (Paul Rudd) galvenajās lomās.


The White Stripes


Arī šis brāļa un māsas duets no Detroitas jau kādu laiciņu nepastāv, tomēr fanu atmiņās savu aktualitāti nav zaudējis. Džeks Vaits (Jack White) turpina darboties vienatnē un ir pat radījis vienu no „Džeimsa Bonda” („James Bond”) filmu galvenajām dziesmām, ko izpildīja kopā ar Ališu Kīzu (Alicia Keys).

 

Melna (black)

image 1


The Black Eyed Peas


Katrs no 1998.gadā dibinātās grupas dalībniekiem mūzikas biznesā jau ir kļuvis vērtība pats par sevi, tomēr lielākajai daļai klausītāju viņi vislabāk patīk visi kopā. „Melnacainie zirņi” gan nav izdevuši jaunu albumu kopš 2010.gada, bet mēs turpinām cerēt. Hei, Don’t phunk with our hearts!


Blackstreet


Arī šī amerikāņu R&B apvienība noteikti labāk pazīstama ir savā mītnes zemē, tomēr arī mēs ļoti labi atceramies viņu jau divas desmitgades veco singlu „No Diggity” un jo sevišķi tā brīnišķīgo videoklipu.


Rebecca Black


Slavens var kļūt ne tikai ar „labāko” dziesmu, bet arī „visu laiku sliktāko dziesmu”. Tieši tas izdevās amerikāņu dziedātājai Rebekai Blekai ar viņas 2011.gada YouTube hity „Friday”. Gods kam gods, meitene pie sasniegtā neapstājās un turpina publicēt un izdot arvien jaunas dziesmas.

 

Pelēka (gray vai grey)

image 5


Skylar Grey


Holija Brūka Hafermana (Holly Brook Hafermann), protams, neizklausās tik valdzinoši kā Skailera Greja, tāpēc pilnīgi saprotama šāda 1986.gada 23.februārī dzimušās amerikāņu mākslinieces izvēle. Viņai varm pateikties par daļu Eminema (Eminem) un Riannas (Rihanna) 2010.gada megahita „Love the Way You Lie” panākumiem, jo tieši viņa ir viena no tā autorēm. Pašu Skailaru kopā ar Eminemu var dzirdēt citā dziesmā – 2011.gada Dr.Dre „I Need a Doctor”.


Macy Grey


Šī ārkārtīgi īpatnējās balss īpašniece visiem palikusi atmiņā ar savu ārkārtīgi slikto koordināciju, ko viņa apdziedāja vienā no 1999.gada lielākajiem hitiem – dziesmā „I Try”.


Grey


Amerikāņu elektroniskās mūzikas duets Grey, kas sastāv no brāļiem Kaila un Maikla Trevartām (Kyle & Michael Trewartha), ir vieni no jaunākajiem mūsu topa pārstāvjiem, kuru karjera vēl tikai uzņem apgriezienus. Lūk, viņu debijas singls sadarbībā ar aktrisi un dziedātāju Heiliju Steinfeldu (Hailee Steinfeld) „Starving”!

 

Rozā (pink)

image 9


Pink


Te nu reiz ir dziedātāja, kura privatizējusi visu rozā krāsu. Nav neviena palīgvārda, piedēkļa, priedēkļa vai apostrofa – vienkārši Pink. Turklāt viņas izpildītā mūzika nebūt nav tāda, kas visvairāk asociētos ar maigo, mīlīgo un mazliet bērnišķīgo krāsas toni.


Pink Floyd


Roka veterāni, kuri mūzikas arēna sabija teju 50 gadu. Viņu 1973.gada albums „The Dark Side of the Moon” un 1979.gada albums „The Wall” kļuva par diviem visvairāk pārdotajiem albumiem rokmūzikas vēsturē.

 

Purpura (purple)

image 10


Deep Purple


Vēl vieni britu roka klasiķi, kuri ar vairākiem pārtraukumiem un sastāva maiņām tomēr iemanījušies izdzīvot līdz pat šodienai un tikai pagājušajā gadā tika iekļauti Rokenrola Slavas zālē.

 

Ķieģeļsarkana (maroon)

image 7


Maroon 5


Vēl viena grupa no saulainās Losandželosas Kalifornijā, kuri sevi vislabāk pratuši izteikt kā toni krāsu katalogā. Grupas līderis Ādams Levains (Adam Levine) nesen saņēma pats savu zvaigzni Holivudas Slavas alejā, un drīz pēc tam grupa arī prezentēja savu jauno singlu „Cold”.

 

Violeta (violet)

image 13


Hey Violet


Vēl viens jaunpienācējs mūsu mūzikas izpildītāju listē – amerikāņu grupa Hey Violet, kura ar šādu nosaukumu pazīstama tikai kopš 2015.gada, pirms tam sevi dēvējot par Cherri Bomb. Viņu jaunākais singls „Guys My Age” un kā tas tapis.

 

Visas krāsas (Alle Farben - vāciski)

image 11


Alle Farben


Ko darīt māksliniekam, kurš negrib būt ne „zaļš, ne „dzeltens”, ne „violets”, tomēr no krāsas atteikties nevēlas? Viņš sevi nosauc par visām krāsām kopā. Nē, ne par „varavīksni”, jo tas varētu raidīt nepareizus signālus, bet vienkārši par „visām krāsām”.

Tieši tā ir izdarījis Berlīnē dzimušais dīdžejs un producents Franss Cimmers (Frans Zimmer), kuru tagad pazīstam kā Alle Farben. Vai viņa darbos tiešām apvienojas viss varavīksnes spektrs, jālemj tev!

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white