Afrojack par Deividu Getu, Eirovīziju un “Save Your Tears”

Publicēšanas datums : 20.05.2021

 

Par godu vairākiem nozīmīgiem notikumiem žurnāls “Billboard” aprunājies ar vienu no slavenākajiem nīderlandiešu ierakstu producentiem Niku van de Vallu (Nick van de Wall) jeb Afrojack.

Šobrīd viņa interešu lokā dominē divas galvenās lietas – Deivids Geta (David Guetta) un Eirovīzija.

Pagājušā mēneša beigās Afrojack un Geta ir laiduši klajā savu jaunāko muzikālo sadarbību – deju popa singlu “Hero”. Nīderlandietis savu franču amata brāli dēvē par savu labāko draugu, un abu talanta ķīmijas uzvaras gājienu nevar noliegt, jo abi kopā ir producējuši dažus no pazīstamākajiem popmūzikas hitiem, ieskaitot 2016. gada “This One’s For You”, 2014. gada Nikijas Mināžas (Nicki Minaj) sadarbību “Hey Mama” un arī 2011. gada absolūto himnu “Titanium”. (Reiz van de Valls izteicies, ka neiekļaut savu vārdu šīs dziesmas autoru sarakstā, jo gribējis saglabāt savu piederību underground mūzikas sabiedrībai, bijusi viņa karjeras lielākā kļūda.)

Šo sestdien mākslinieks mēģinās uzkarsēt apmēram 200 miljonu lielo Eirovīzijas dziesmu skatītāju publiku, uzstājoties pasākuma Lielajā finālā. Afrojack uzstāšanos papildinās tādi nīderlandiešu mākslinieki kā Glenisa Greisa (Glennis Grace) un Vulfs (Wulf), kā arī jauno mākslinieku orķestris. Šāds pasākums solās “savienot Roterdamu ar visu pasauli caur mūziku”.

Tā kā kopš pandēmijas sākuma mākslinieks ir sēdējis mājās, Afrojack ļoti vēlas izmēģināt savus spēkus šādā pasākumā.

Publicējam daļu no “Billboard” jautājumiem un Afrojack atbildes uz tiem.

Kura ir pēdējā dziesma, ko esi noklausījies?
Probably The Weeknd’s “Save Your Tears.” I love that song. I think it’s like, one of the best songs written in the last ten years. Shout out to Max [Martin's] team. Insane.

Droši vien The Weeknd “Save Your Tears”. Man ļoti patīk šī dziesma. Manuprāt, tā ir viena no labākajām pēdējos 10 gados sarakstītajām dziesmām. Visu cieņu Maksa (Max Martin) komandai. Traki labi.

Vai esi dzirdējis tās remiksu ar Arianu Grandi (Ariana Grande)?
Tam nav ne vainas. Tas nepadara šo dziesmu labāku, bet gan interesantāku, jo, protams, dzirdama sievietes balss. Protams, tas ļoti nāk dziesmai par labu, jo tagad daudziem šī dziesma patīk vēl labāk. Taču es domāju, ka tā bija lieliska jau pirms tam.

Jūs ar Deividu Getu esat bijuši draugi jau ilgu laiku. Vai vari man izstāstīt klasisku Getas stāstu?

Kad viņš man atsūtīja “Hey Mama”, lai nomainu ritmu, es viņam aizsūtīju atpakaļ jauno versiju, un viņš pilnīgi zaudēja prātu. Viņš teica: “Ak, Dievs, šis ir monstrs,” un es to nesapratu. Es teicu: “Forši, vecīt, forši.”

Tā mums bieži gadās, jo viņam ir noteikta vīzija, un man ir noteikta vīzija. Mana vīzija vairāk attiecas uz deju grīdām, bet viņa uz radio viļņiem. Man, kad es taisu, piemēram, “Hey Mama” hip-hopa ritmu, man tas ir tikai hip-hopa rītms, bet viņam tas šķiet kaut kas grandiozs. Un tad viņš uztaisa deju ritmu un es esmu uz ausīm. Tādā ziņā mes esam pretmeti.

Kāds ir jūsu kopējās ķīmijas noslēpums?
Manuprāt, tas ir tāpēc, ka esam labākie draugi. Man tas šķiet ļoti, ļoti būtiski. Mums abiem mūzika ir lielākā motivācija. Mūzika ir pirmā prioritāte, bet otrā prioritāte ir pozitīvisms. Nekāda ego, nekādas politikas, nekādu mēslu. Tas vienkārši netiek pieņemts. Mums tas ir pats svarīgākais.

Ko Deivids producēšanā dara tādu, ko nedara neviens cits?
Manuprāt, viņš vienkārši dara lietas ar lielu vērienu. Viņš vienmēr vēlas paveikt lielas lietas. Viņam tas patīk. Man pašam patīk strādāt pie lietām, kas forši skan. Es nekad nedomāju, cik tās ir lielas vai mazas. Es tikai domāju: “Oho, tas skan sasodīti forši.” Tā ir mana pieeja.

Tavas un Deivida jaunākās sadarbības nosaukums ir “Hero” (“Varonis”). Kas ir Tavi personīgie varoņi dzīvē un kāpēc?

Mana mamma, jo viņa ļāva man nodarboties ar dīdžejošanu bez jebkādiem jautājumiem vai iebildēm. Un arī tāpēc, ka viņa man parādīja, ka tu vari būt vesels un laimīgs, darot to, ko tu mīli, pat ja finansiāli tas nav pats prātīgākais lēmums. Arī Deivids, jo ir man parādījis, kāds pozitīvisms ir iespējams mūzikas industrijā, ka tā nesastāv tikai no naida, ego un politikas, ko diemžēl bieži redzam sev apkārt.

Tu piedalīsies Eirovīzijas Lielajā finālā. Vai vari iedot amerikāņiem mazliet konteksta, kāpēc Eirovīzija ir tik nozīmīga?Tātad jums ir tādi festivāli kā “Burning Man” vai “Coachella”, vai tāds pasākums kā “Super Bowl”, kad sapulcējas visi ar līdzīgām interesēm. “Super Bowl” saktās visi sporta fani. “Burning Man” domāts visiem brīvības un prāta brīvības cienītājiem. “Coachella” piedalās visi mūzikas mīļotāji. Deju mūzikas cienītājiem ir “Ultra Music Festival”. Tas viss ir par sanākšanu kopā un dalīšanos kopīgās interesēs.

Eirovīzijā sanāk kopā visi dziesmu autori un komponisti, kas parasti ir zināmi tikai lokāli, un Eiropā viņu ir milzum daudz, jo mums ir tik daudz valstu. Viņi visi sanāk kopā, lai svinētu mūziku. Tie ir cilvēki, kuri nedzied angliski, parasti viņi izpilda dziesmas savā dzimtajā valodā, kas ir iemesls tam, ka viņus mazāk zina. Taču, kad viņus visus saliek kopā, vienalga iegūsti ap 250 miljoniem skatītāju. Tas ir vietējo mūziķu un dziesmu autoru epicentrs, kur visi sanāk kopā un būtībā savā starpā sacenšas. Tā ir kā eiropiešu dziesmu rakstīšanas “Super Bowl”. 

Skatāmies eiropiešu “Super Bowl” sestdien, 22. maijā!

Foto: publicitātes

Klausies EHR savā viedtālrunī vai planšetdatorā!   

Mākslinieki: Afrojack

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white