9 popmūzikas mīti, kas NAV patiesība

Publicēšanas datums : 04.04.2017

Grūti pateikt, kā tieši rodas baumas, pļāpas, mīti un puspatiesības, bet to pastāvēšanu noliegt nevar. Popmūzika šajā jomā nav nekāds izņēmums.

Viens gan ir skaidrs – visiem šie izdomājumiem piemīt sniega bumbas efekts, un, ja sākumā „viena tante teica”, tad beigās jau „runā visas tantes reizē”.

Tāpēc esam nolēmuši gāzt vismaz dažus popmūzikas mītus, kam, neraugoties uz savu acīmredzamo absurdumu, tomēr ir izdevies izdzīvot arī līdz šodienai.


1. Bejonse (Beyoncé) viltoja savu (pirmo) grūtniecību


Pietika ar vienu neveiksmīgu kleitas kroku, popzvaigznei apsēžoties Austrālijas TV raidījuma „Sunday Night” intervijai, lai izplatītos baumas, ka Bejonse valkā mākslīgo grūtnieces vēderu.Turklāt baumas par to, ka Bejonse un Jay-Z meitu iznēsājusi surogātmāte, nenorima par spīti tam, ka pati dziedātāja šo savādo atgadījumu komentēja ar : „Audums tā ielocījās – vai tad audumi vairs nelokās? Ak, mans Dievs, cik stulbi!”

Taču kopš tā laika Bejonse publicēja daudz mājas videomateriālu, kuros iemūžināta viņas grūtniecība, jo lielu vēderu var notēlot ar drēbēm mugurā, pliku miesu viltot ir daudz grūtāk.


2. Lady Gaga ir hermafrodīts


Vēl viens gadījums, pie kura vainojama neveiksmīga apģērba izvēle. 2009.gadā Glāstonberijas festivālā Lady Gaga uzstājās kostīmā, kurš lika domāt, ka viņas kājstarpē atrodas kas tāds, kam tur nevajadzētu būt. Tomēr internets neapstājās pie apgalvojuma, ka Gaga patiesībā esot vīrietis, vien, o, nē, tas gāja vēl tālāk, apgalvojot, ka dziedātājai esot abu dzimumu „detaļas”.Pēc kāda laika tajā pašā gadā tiešs jautājums par šo tēmu tika uzdots arī pašai Gagai, kura to uzņēma pavisam mierīgi. Viņa atsmēja, ka, jā, esot šādas baumas dzirdējusi un ka, nē, protams, nekāda peņa viņai neesot. Vēl viņa piebilda, ka šādi meli esot aizvainojuši viņas vagīnu. Kolosāla sieviete!


3. Teilores Sviftas (Taylor Swift) dziesma „I Knew You Were Trouble” ir par Hariju Stailzu (Harry Styles)


Kamēr mēs nevaram gluži apgalvot, ka Teilore savu lielisko uzstāšanos 2013.gada Brit Awards ceremonijā netika veltījusi savam bijušajam – grupas One Direction dalībniekam Harijam Stailzam, kurš tobrīd atradās auditorijā, pieņēmums, ka dziesma radusies viņu attiecību rezultātā, ir pilnīgi nepareizs.Jā, dziesmas izdošanas laiks ideāli sakrita ar viņu attiecību beigām, bet, lai iekļautos laikā, Teilorei būtu vajadzējis šo dziesmu uz- un ie-rakstīt vismaz gadu iepriekš, tas ir, pirms viņa vispār bija sākusi satikties ar Hariju. Diez vai pat Teilorei ir tik lielas gaišreģes spējas.


4. Šīvana Donagija (Siobhan Donaghy) izbēgusi pa logu grupas Sugababes promo tūres laikā


Kad 2001.gadā Šīvana pēkšņi pameta grupu Sugababes viņu promo tūres Japānā laikā, uzreiz radās vesela mitoloģija par to, kā īsti šī pamešana notikusi. Gadiem ilgi cilvēki ticēja, ka viņa esot izkāpusi pa vannas istabas logu un aizskrējusi.

Tomēr, kad Šīvana 2012.gadā atkalapvienojās ar oriģinālajām Sugababes – Mutju Buenu (Mutya Buena) un Kīšu Bukananu (Keisha Buchanan) -, lai izveidotu grupu MKS, viņai reizi par visām reizēm tika lūgts izstāstīt patiesību.„Es neizkāpu pa vannas istabas logu,” viņa teikusi un intervijas laikā to vēlreiz apstiprinājusi. Kā saka, šīs baumas tad ir laukā pa logu.


5. Džeks un Mega Vaiti (Jack & Meg White) no The White Stripes ir brālis un māsa


Šis ir mazliet dīvains, bet tikai un vienīgi Džeka Vaita vaina. Būtībā viņu pirmo interviju laikā viņš žurnālistiem bija pateicis, ka viņi ir brālis un māsa, kaut gan patiesība viņi bija bijuši vīrs un sieva, kuri vēlāk izšķīrās. Kāpēc viņiem joprojām ir viens uzvārds? Nu, Džeks pieņēma Megas uzvārdu un joprojām nav atdevis atpakaļ.6. Burts „S” grupas S Club 7 nosaukumā apzīmē „cukuru” (sugar)


Gadiem ilgi neviens nezināja, ko nozīmē burts „S” grupas nosaukumā. Daudzi domāja, ka tas apzīmē „sestdienu” (Saturday), jo savas tapšanas laikā grupa dominēja Sestdienu rītu bērnu televīzijā.

Tad kāds bija redzējis viņu demo ieraksta kaseti ar uzrakstu „Sugar Club”, un radās doma, ka šis viņu nosaukums apzīmē viņu popmūzikas žanra saldumu.Tomēr, kad grupa 2014.gadā atkalapvienojās, portāls digitalspy.com nolēma aizrakties līdz patiesībai. Viņi bija dzirdējuši, ka „S” attiecoties uz grupas menedžmenta kompāniju, kuru sauca „19 Management”, bet „S” ir 19.alfabēta burts. Bingo!

„Jā, šis droši vien ir īstais variants,” atzinusi grupas dalībniece Džo (Jo), bet Džons (Jon) piebildis: „Tas nekad nav bijis oficiāli, bet es piekritīšu šim variantam – tas mums piestāv.”


7. Merilinam Mensonam (Marilyn Manson) izņemtas ribas, lai viņš pats sev varētu sniegt orālo seksu


Šīs bija vienas no tām baumām, ko visi 90.gadu beigās uztvēra kā 100% patiesību. Merilins Mensons bija slavens ar savu skandalozo uzvedību gan uz skatuves, gan ārpus tās, tāpēc iešana uz tādām ekstremālām darbībām, lai spētu pats sev sniegt orālo seksu, likās viņam ļoti atbilstoša. Tomēr mums tevi jāapbēdina – tā ir visīstākā fantāzija. Kad viņam par to pajautāja kādā vācu sarunu šovā, Mensons vēsā mierā atbildējis: „Es saderinājos, tādēļ man tas nav jādara.”8. Lorīna Hila (Lauryn Hill) no Fugees ienīst baltos cilvēkus


Šīs baumas klīst pa pasauli jau 20 gadu, un ir vistīrākās muļķības. Tās sākās, kad kāds Hovarda Sterna (Howard Stern) radiošova klausītājs piezvanīja uz studiju un apgalvoja, ka Lorīna Hila kādā intervijā mūzikas kanālam MTV esot slikti izteikusies par baltajiem cilvēkiem.Baumas izplatījās kā kūlas ugunsgrēks, kuru nepalīdzēja mazināt arī MTV apgalvojumi, ka Lorīna neko tādu neesot sacījusi. Vēlāk Hilai pat nācās skaidrot savus komentārus sakot, ka viņa neienīst baltos cilvēkus, bet ka raksta mūziku melnādainajiem.


9. Pols Makartnijs (Paul McCartney) nomira 1966.gadā un tika aizvietots ar dubultnieku


Konkrēti šī sazvērestības teorija ir bijusi apgrozībā jau gadu desmitiem ilgi. Teorija pastāv uz to, ka īstais Pols gāja bojā autoavārijā un tika aizvietots ar kādu citu cilvēku. Eļļu ugunij pielēja kāds ar humora izjūtu apveltīts portāls, kurš apgalvoja, ka esot runājis ar The Beatles bundzinieku Ringo Stāru (Ringo Starr), kurš pastāstījis „patiesību”.

image 1
The Beatles


Pirms vēl kāds paspēja pateikt „Hey,Jude”, šīs ziņas (jau kā īstu patiesību) bija pārpublicējuši vairāki citi portāli.

Protams, Ringo nekad nav sniedzis šādu interviju un Pols Makartnijs, ko mēs pazīstam šodien nav nekāds krāpnieks. Viņš ir pavisam īsts, ļautiņi!

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white