6 emocionālas mūziķu, kuriem pietrūkst tēva, dziesmas

Publicēšanas datums : 03.07.2018

Pirms pāris nedēļām daudzviet pasaulē tika atzīmēta tēva diena.

Lai arī lielai daļai ģimeņu tas nozīmē, ka tajā dienā ģimenes galva tiek apdāvināts, apmīļots un sabučots, kādam citam tā var kalpot par atgādinājumu tam, kā viņam trūkst.

Dažādu iemeslu dēļ ģimenēm var nākties tikt galā ar ilgstošu vai pēkšņu tēva trūkumu savā dzīvē. Kad šādas izjūtas piedzīvo mūziķi, tam ir tendence atspoguļoties viņu darbos.

Lūk, daži piemēri, kā mūziķi tēva trūkumu ir izteikuši dziesmā!


1. Džastins Bībers (Justin Bieber) „Where Are You Now”


image 1


Džastina attiecības ar tēvu gadu gaitā ir bijušas visai sarežģītas. Viņa tīņu vecuma vecāki izšķīrās, kad Džastins vēl bija pavisam mazs, un ilgus gadus tēvs mūziķa dzīvē spēlēja visai niecīgu lomu.

Meklējot tēva atbalstu, Bībers 2008.gadā sacerēja klavieru balādi ar nosaukumu „Where Are You Now”, kurā sūdzas par tēva trūkumu.

Piezīme: Džastina pazīstamais hits „Where Are Ü Now” radies no citas dziesmas „The Most”, kuru Diplo un Skrillex pārvērtuši vērā ņemamā klubu grāvējā.


2. U2 „Sometimes You Can't Make It on Your Own”


image 2


Savu tēvu grupas solists Bono presei aprakstījis kā „spēcīgu, vecu vīru”. Tieši to viņš arī gribējis nosvinēt 2000.gadā, zinot, ka viņa tēvs mirst, tāpēc uzrakstījis viņam veltītu dziesmu „Tough”, ko nodziedājis tēva bērēs 2001.gadā.

Gatavojoties grupas 2004.gada albuma „How to Dismantle an Atomic Bomb” klajā laišanai, viņi šai dziesmai pievērsušies vēlreiz, pierakstījuši piedziedājumu un nosaukuši to par „Sometimes You Can't Make It on Your Own”.


3. Kristīna Agilera (Christina Aguilera) „Hurt”


image 3


Viena no sēru lielākajām grūtībām ir apziņa, ka palaista garām pēdējā iespēja kaut ko labot.

Kristīnas izpildīto „Hurt” uzrakstījušas divas sievietes, kuras dažādos veidos sērojušas par sava tēva zaudējumu – dziesmu autore Linda Perija (Linda Perry) un pati Kristīna.

Linda patiesībā vēlējusies uzrakstīt vien parastu dziesmiņu, kas netiktu izdota, bet galu galā tā pārvērtusies par „skaistu dziesmu, kurā tiek runāts par tēva zaudēšanu un sāpēm, kurām es eju cauri, par vainas apziņu un nožēlu, ka neesmu viņam veltījusi vairāk laika”.


4. Luters Vadross (Luther Vandross) „Dance With My Father”


image 4


Zaudēt tēvu, kad tu vēl esi bērns, ir gan sirdi plosoši, gan rada lielu apjukumu.

Luters savu tēvu zaudēja septiņu gadu vecumā un savu pārsteigumu, mīlestību un sāpes skaisti ietilpinājis šajā dziesmā, kurā uzmanība tiek pievērsta sīkām detaļām, kas palikušas puiša atmiņā.

Tieši šīs detaļas arī saviļņojušas Lutera māti, kad tā pirmo reizi izdzirdējusi „Dance With My Father”. Viņa atzinusi, ka dziesma palīdzējusi piedzīvot viņas pašas bēdu katarsi, jo viņa to spēlējusi atkal un atkal un raudājusi, raudājusi…


5. Maraija Kerija (Mariah Carey) „Bye Bye”


image 5


Dziesma „Bye Bye” ir par zaudējuma ilgo ietekmi uz cilvēku.

Tajā atzīmēts, ka dzīve turpina ritēt par spīti tam, ka zaudēts kāds ļoti nozīmīgs cilvēks tajā, un likts saprast, ka laiks, kad kaut ko vēl varēja darīt lietas labā, ir pagājis.

Lai arī Maraijas attiecības ar tēvu pēc viņas vecāku šķiršanās 1973.gadā nav bijušas ūpaši tuvas, ši dziesma ir mīlestības pilns veltījums dziedātājas tēvam, kurš nomira 2002.gadā.Maraija jau iepriekš bija uzrakstījusi dziesmu par to, kā apciemojusi tēvu, kad viņš gulējis uz nāves gultas, kuras nosaukums ir „Sunflowers for Alfred Roy”, liekot saprats, ka atšķirtībā pavadītajiem gadiem vairs nav nekādas nozīmes.

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white