25 izcili "Live Lounge" priekšnesumi, kas tev ir jādzird

Publicēšanas datums : 15.03.2017

Vienmēr patīkami ir klausīties, kā mākslinieki savas dziesmas izpilda dzīvajā. Tomēr vēl patīkamāk ir paklausīties, kā viņi izpilda citu mūziķu darbus. Piedāvājam noklausīties 25 izcilas “Live Lounge” kaverversijas. 

Jau vairākkārt savās ziņās esam pieminējuši vārdu savienojumu “Live Lounge” – BBC Radio 1 rubriku, kurā populāri mūziķi tiešajā ēterā izpilda gan kādu savu, gan arī cita mākslinieka dziesmu. Ir piedzīvotas gan patiešām briesmīgas kaverversijas, gan tādas, kuras nereti pārspēj dziesmas oriģinālo versiju. Šoreiz esam apkopojuši 25 izcilus priekšnesumus, kurus ir vērts noklausīties. 

(Iekavās norādīts dziesmas oriģinālais izpildītājs.)

 

1. Bruno Mars – “All I Ask” (Adele

Viena no dziesmām, ko Bruno Mars patiesībā ir sarakstījis. Iespējams, tieši tādēļ viņa izpildījums ir tik perfekts. Katrā notī mūziķis ieliek visu savu sirdi un dvēseli, liekot mūsu sirdīm pukstēt līdzi liegajam dziesmas ritmam.

 

2. Ed Sheeran – “Dirty” (Christina Aguilera)

Ja domājāt, ka Eds ir spējīgs tikai izpildīt balādes, tad jūs smagi kļūdāties. 2015. gadā, neilgi pirms došanās pārtraukumā, mūziķis paviesojās BBC Radio 1 slavenajā pusdienlaika rubrikā, lai izpildītu seksīgo Kristinas Agileras hitu “Dirty”. Lai gan tai pietrūkst basu un bungu, Eds tik un tā spēj iekustināt klausītājus ar savu ģitārspēli un profesionālo repu. 

 

3. Ed Sheeran – “Stay With Me” (Sam Smith)

Pretēji enerģiskajam un seksīgajam Agileras “Dirty”, gatavojoties sava otrā albuma “x” (Multiply) izdošanai, Eds iegriezās radio studijā, lai izpildītu emocionālo Sema Smita dziesmu “Stay With Me”. Ja Smita izpildījums nespēja sariest jūsu acīs vismaz vienu asaru, tad, iespējams, Edam tas izdosies. 

 

4. Thirty Seconds To Mars – “Stay” (Rihanna)

Riannai ir ļoti īpaša balss. To pašu var teikt arī par rokgrupas Thirty Seconds To Mars (30STM) solistu Džaredu Leto (Jared Leto). Neskaitot grupas lirisko un emocionālo sniegumu, kas liek skudriņām skraidīt pa visu ķermeni, šis ir arī viens no visu laiku skatītākajiem “Live Lounge” priekšnesumiem. 

 

5. Miley Cyrus – “Summertime Sadness” (Lana Del Rey)

Lai gan savās dziesmās un dzīvajos priekšnesumos pēdējo gadu laikā Mailija ir krāsaina un traka, izpildot Lanas Del Rejas hitu, viņa ir vienkārša un eleganta. Tieši tāda, kāda piestāv šai dziesmai. 

 

6. Florence and the Machine – “Take Care” (Drake)

Florences balss pilnībā apbur klausītāju, vienalga, vai jāizpilda viņas pašas sacerētās dziesmas, vai kanādiešu repera Dreika hits. Dziedātāja piešķir dziesmai īpašu skanējumu, radot dūmakaina, bet kaislīgu sajūtu piepildīta bāra noskaņu. 

 

7. Bastille – “We Can’t Stop” (Miley Cyrus)

Mazliet ievijot priekšnesumā Eminema (Eminem) dziesmas “Lose Yourself” motīvu, Bastille kārtējo reizi radījuši kaverversiju, kuru citiem censoņiem var likt par priekšzīmi. Protams, nekas neuzjautrina vēl vairāk kā Dens Smits (Dan Smith), kurš dzied par tverkošanu, stāvēšanu rindā uz tualeti un visu to, ko nu Mailija piemin savā dziesmā. Kā īpašu pārsteigumu, grupa priekšnesumā iepin arī Mailijas tēva Billija Reja Sairusa (Billy Ray Cyrus) hitu “Achy Breaky Heart”. 

 

8. Ben Howard – “Call My Maybe” (Carly Rae Jepsen)

Bens Hovards ir viens no retajiem gadījumiem, kad varam droši teikt – labi vien ir, ka viņš atteicās no augstākās izglītības, lai kļūtu par profesionālu mūziķi. Klausoties viņa izpildītajās dziesmās gan ierakstos, gan dzīvajā, skaidrs, ka mūzika ir Hovarda stihija.  

 

9. One Direction – “FourFiveSeconds” (Rihanna, Kanye West & Paul McCartney)

Laikā, kad Zeins Maliks (Zayn Malik) bija tikko pametis grupu, One Direction devās uz radio studiju, lai izpildītu Riannas, Vesta un Makartnija kopdarbu “FourFiveSeconds”. Stīgu ansambļa pavadījumā, puiši atgādina klausītājiem, ka viņi nav vien smukas sejas un veiksmīgas reklāmas rezultāts, bet radīti, lai muzicētu. 

 

10. Demi Lovato – “Take Me To Church” (Hozier)

Ja nu kādam ir pietiekami spēcīga balss, lai izpildītu Hozier hitu “Take Me To Church”, tad tā noteikti ir Demija Lovato. (Protams, mēs varam iedomāties vēl pāris spēcīgas balss īpašnieces, kas to varētu, bet Demija arī der.) 

 

11. Taylor Swift – “Riptide” (Vance Joy)

No enerģiska un savā ziņā pacilājoša hita Svifta ir radījusi emocionālu klavieru balādi.

 

12. Kings Of Leon – “Dancing On My Own” (Robyn)

Smeldzīga un sirdi plosoša dziesma, kura droši vien spētu saviļņot pat akmeni. Ar savām elektriskajām ģitārām un īpatnējo balsi, Kings Of Leon piešķir Robyn deju hitam īsto tava-simpātija-dejo-ar-kādu-citu sajūtu. 

 

13. London Grammar – “In For The Kill” (La Roux)

Šī dziesmas versija pavisam noteikti varētu skanēt kādā drāmas seriālā, kad tuvojas (vai jau ir pienākusi) tava iecienītākā varoņa nāve. London Grammar, kā jau vairumā savu dziesmu, rada biedējoši mierīgu sajūtu, kuru gribas piedzīvot atkal un atkal. 

 

14. The 1975 – “What Makes You Beautiful” (One Direction)

Ja nepieciešams pārveidot saldu un aktīvu pop dziesmu erotiskā serenādē, tad The 1975 ir īstie puiši, kas darbiņu paveiks ar uzviju. 

 

15. Panic! At the Disco – “Starboy” (The Weeknd & Daft Punk)

Sākumā varētu likties, ka Brendona Ūrija (Brandon Urie) balss varētu neturēt līdzi The Weeknd stilam, bet te nu mēs esam – patīkami pārsteigti un kārtējo reizi pārliecināti, ka Panic! At the Disco ir pelnījuši biežāk viesoties “Live Lounge”. 

 

16. Lukas Graham – “Love Yourself” (Justin Bieber)

Hita “7 Years” izpildītāja balss ļoti labi iederas Bībera dziesmā. (Vai varbūt mums labāk teikt, ka viņa balss ļoti labi iederas Eda Šīrana sacerētajās dziesmās?) Viena no kaverversijām, kuru mēs neiebilstu dzirdēt biežāk. 

 

17. Charlie Puth – “How Deep Is Your Love” (Calvin Harris)

Čārlija Puta klavierspēle un falsets ir divas lietas, ar kurām pats mūziķis lepojas sevī visvairāk. Pieliekot klāt grupas izpildīto pavadījumu, šis ir izpildījums, kas varētu iesildīt pat paša Kelvina Herisa koncertu. 

 

18. Arctic Monkeys – “Hold On, We’re Going Home” (Drake)

Ne jau tikai Aleksa Tērnera (Alex Turner) izskats un deju kustības, bet arī pats dziesmas izpildījums atgādina klases vakaru vai skolas balli, kurā uzstājas puiši no tavas paralēlklases. Un savā ziņā tas ir kā kompliments, jo tas ir vienīgais veids, kā Dreika dziesma varētu skanēt šādā pasākumā. 

 

19. Usher – “Pumped Up Kicks” (Foster The People)

Usher ir stilīgs arī bez saulesbrillēm un elektriskās basģitāras, bet pielieciet vēl šos elementus un viņa stilam neraksturīgu dziesmu un rezultātā iegūsiet vienu ellīgi stilīgu priekšnesumu. Ja Arctic Monkeys ir kā puiši no tavas paralēlklases, tad Usher ir kā čalis no citas skolas vai universitātes students, kas uzstājas pirmkursnieku iesvētībās. 

 

20. Hozier – “Problem” (Ariana Grande)

Ir cilvēki, kuri dod priekšroku seksīgam un krāsainam popam. Un tad ir cilvēki, kuri dod priekšroku Hozier izpildītajai dziesmas “Problem” versijai. Katram savas garšas kārpiņas, bet nevar noliegt, ka šī kaverversija ir muzikāla meistarklase. 

 

21. Justin Bieber – “Fast Car” (Tracy Chapman)

Tieši ar akustisko ģitāru un savu balsi Džastins Bībers uzsāka savu apbrīnojamo karjeru. Iespējams, tieši tādēļ viņa akustiskie priekšnesumi bieži vien ir daudz vērtīgāki par popsīgajiem deju numuriem uz lielajām skatuvēm un TV ekrānos. 

 

22. OneRepublic – “Budapest” (George Ezra)

Raiens Teders (Ryan Tedder) varbūt ir vairākām “Grammy” balvām apbalvots dziesmu autors, bet tas neliedz viņam izbaudīt to prieku, izpildot citu mūziķu sacerētās dziesmas. Jo sevišķi tad, ja tā ir tik pozitīva, kā Džordža Ezras hits “Budapest”. Pats Ezra par šo kaverversiju bija tik pagodināts, ka nolēma izrādīt pateicību izpildot vienu no OneRepublic dziesmām savā “Live Lounge” priekšnesumā (skaties šeit). 

 

23. Birdy – “Let Her Go” (Passenger)

It kā jau nepietiktu ar to, ka Birdy spēj saraudināt klausītājus ar savām dziesmām, viņa izvēlas izpildīt vienu no 2012./2013. gada lielākajiem (un skumjākajiem) hitiem. Protams, viņas izpildījums ir izcils, ne velti tās ierindojas labāko “Live Lounge” priekšnesumu sarakstā.

 

24. Sam Smith – “When I Was Your Man” (Bruno Mars)

Klausoties šo dziesmas “When I Was Your Man” versiju, grūti izlemt, kurš izpildījums ir labāks – oriģinālais Bruno Marsa vai Sema Smita. Ļoti iespējams, atbildi uz šo jautājumu tā arī neiegūsim, bet varbūt arī nevajag, jo abu mūziķu sniegums ir izcils. Neko pielikt, neko atņemt.

 

25. Jessie J – “I Knew You Were Trouble” (Taylor Swift)

Ja kāds vēl šaubījās par Jessie J muzikālajām spējām, tad šis nu būtu tas video, kurš pārliecinās par pretējo. Britu skarbā meitene vienā no saviem “Live Lounge” priekšnesumiem izvēlējās amerikāņu jaukās meitenes hitu, kuru pārveidoja par lirisku, sirdi plosošu dziesmu. 

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white