16 „Grammy” detaļu, ko tu neredzēji

Publicēšanas datums : 15.02.2017

Sākot no planētas lielāko popzvaigzņu žilbinošajām uzstāšanām līdz sirdi plosošām cieņas izrādīšanām aizgājušajām leģendām Prinsam (Prince) un Džordžam Maiklam (George Michael), nav šaubu, ka 59. „Grammy” balvu pasniegšanas ceremonijā darbības netrūka.

Tomēr ir arī daudz kā tāda, kas līdz televizora ekrāniem un tātad līdz mūsu vērtējumam nenokļuva. Vētrainas klātesošās auditorijas reakcijas, slavenību saskriešanās uz deju grīdas, nemaz nerunājot par visām ballītēm un pasākumiem, kas notika vēl līdz pašai ceremonijai. Te būs ieskats dažās „Grammy” aktivitātēs, kas palika slēptas parasto televīzijas skatītāju acīm.


1. Māksliniekus mudināja paust politiskos uzskatus


Ilggadējais „Grammy” producents Kens Ērlihs (Ken Ehrlich) pirms ceremonijas visiem atgādināja, ka jāievēro laika limiti, bet tā vietā, lai balvu saņēmēji pateiktos saviem aģentiem un menedžeriem, aicināja viņus paust viedokli: „Pasakiet šovakar kaut ko nozīmīgu. Mēs to gaidām.”

image 1
Ken Ehrlich

 

2. Vislabāk uzvarētāju varēja noteikt pēc publikas ovācijām


Kā jau daudzās ceremonijās arī „Grammy” katras kategorijas uzvarētāju diezgan precīzi varēja noteikt pēc zāles reakcijas. Jo skaļākas ovācijas zālē pie nominanta nosaukšanas, jo visbiežāk tas arī izrādījās balvas saņēmējs.


3. Fantastiskās skatuves dekorācijas prasīja milzum darba


Lielā „Grammy” skatuve bija sadalīta divās daļās, kas nozīmē, kamēr uz vienas daļas uzstājās mākslinieks, otra tika sagatavota nākošā mākslinieka performancei.


4. Māksliniekiem, kuri uzstājās, bija daudz brīvā laika.


Kamēr vakara vadītājs Džeimss Kordens (James Corden) pieteica kāda mākslinieka uzstāšanos, pastāvēja liela iespēja, ka minētais mākslinieks vai grupa jau atradās uz skatuves un izklaidējās, kā nu prata.


5. Par vajadzību aplaudēt nemitīgi tika atgādināts.


Rets ir tas brīdis „Grammy” ceremonijas laikā, kad neviens par neko neaplaudē, jo šova rīkotāji paģēr teju nerimstošus aplausus – atgādinot par to mikrofonā vai gluži vienkārši parādot priekšā.

image 2

 


6. Bejonse kameru priekšā īpaši piepūlējās.


Bejonses (Beyoncé) uzstāšanās televīzijas ekrānā izskatījās fantastiski. Diemžēl tie, kas atradās Staples Center arēnā, piedzīvoja ko pavisam citu. Iepriekš ierakstītie vizuālie efekti un video projekcijas, kas tik lieliski izskatījās TV, uz vietas padarīja visu šo pasākumu grūti uztveramu un mazliet juceklīgu.


7. Carpool Karaoke laikā dziedāja visi.


Lai gan Džeimss Kordens bija zvērējis nevest savu slaveno raidījumu uz „Grammy”, beigu beigās viņš to tomēr izdarīja. Rezultātā Nīla Daimonda (Neil Diamond) dziesmu „Sweet Caroline” auroja visa zāle, padarot to par vakara skaļāko pasākumu.8. „Grammy” smēlās idejas no saviem arhīviem.


Kamēr televīzijas skatītāji skatījās reklāmas, „dzīvā” auditorija tika lutināta ar iepriekšējo „Grammy” ceremoniju uzstāšanās ierakstiem.


9. Feita Hila (Faith Hill) pilnīgi saprata Adeli (Adele).


Kad Adele pārtrauca savu veltījumu Džordžam Maiklam, lai sāktu no sākuma, neviens nebija piedodošāks un saprotošāks par kantrī dziedātāju Feitu Hilu, kura pielēca kājās un vicināja dūres pa gaisu, demonstrējot solidaritāti ar savu kolēģi.


10. Publika bija nemierā ar attieksmi pret Gregu Kērstinu (Greg Kurstin).


Vienīgie vakara protesta un neapmierinātības saucieni tika piedzīvoti tad, kad ceremonijas producenti „nogrieza” Adeles dziesmas „Hello” producenta un līdzautora Grega Kērstina pateicības runu. Labi, ka Adele vinnēja vēlreiz un Gregam tomēr bija iespēja izteikties.


11. Viens no retajiem gadījumiem, kad Bejonse bija sastopama zālē.


Bejonse ir slavena ar savu nozušanu pasākumu aizkulisēs pēc savu tiešo pienākumu (uzstāšanās, balvu pasniegšana) izpildīšanas. Tomēr šoreiz dīva atgriezās zālē un pat parunājās ar saviem ļoti pēc viņas sabiedrības izslāpušajiem kolēģiem.

image 3
Jay-Z & Beyonce at "Grammy 2017"

 

12. Arī slavenības sajūsminās par citām zvaigznēm.


Adele savā mīlā pret Bejonsi atzinās publiski, bet viņa nebija vienīgā. Adeles ģērbtuvē iemetamies tika manīta arī Lady Gaga.

image 4
Adele & Lady Gaga at "Grammy 2017"

 

13. Spotify bija tie, kas atklāja „Grammy” nedēļas nogali.


Pati balvu pasniegšanas ceremonija ir tikai neliela daļa no tā, kas patiesībā notiek „Grammy” nedēļas nogalē. Pirmie, kas jau ceturtdienas vakarā rīkoja ballīti par godu „Grammy”, bija Spotify, kuri īpaši atzīmēja Labākā jaunā mākslinieka kategoriju. Šajā pasākumā uzstājās gan The Chainsmokers, gan Wiz Khalifa, bet publikā tika manīti Čārlijs Puts (Charlie Puth), Noa Sairusa (Noah Cyrus) un Big Sean.


14. Cieņu Tomam Petijam (Tom Petty) apliecināja vesela zvaigžņu parāde.


2017.gada MusiCares Person of the Year pasākumā, kura galvenā persona šogad bija Toms Petijs, viņa slaveno hitu kaverversijas izpildīja gan The Foo Fighters, gan Nora Džonsa (Norah Jones), gan Ella Kinga (Elle King), kā arī daudzi citi.


15. Klaiva Deivisa (Clive Davis) ballītē parādījās pat Džonija Mičela (Joni Mitchell).


Uz ikgadējo pirms „Grammy” ballīti, kurā uzstājās Mērija Dž. Blaidža (Mary J. Blidge), Chance the Rapper un DNCE, bija salasījusies tiešām iespaidīga publika. Kortnija Lova (Courtney Love) pļāpāja ar Parisu Džeksoni (Paris Jackson), Jessie J tusēja ar grupas Good Charlotte dalībnieku Džoelu Medenu (Joel Madden), vienu brīdi publikā bija manāma pat mūzikas leģenda Džonija Mičela, kura šādos pasākumos parādās ārkārtīgi reti.

image 5
Joni Mitchell

 

16. Marenai Morisai (Maren Morris) bija visveiksmīgākā nedēļa vai vismaz visaizņemtākā.


Svētdienas pasākumā kantrī dziedātāja saņēma savu pirmo „Grammy” balvu un uzdziedāja kopā ar Ališu Kīzu (Alicia Keys). Turklāt vēl viņa uzstājās Spotify rīkotajā ballītē, Klaiva Deivisa ballītē un arī Nielsen rīkotajā pirms „Grammy” ballītē.

image 6
Maren Morris

 

Ar pilnu balvu saņēmēju sarakstu vari iepazīties šeit.

Ceremonijas apmeklētāju spilgtākos tērpus vari aplūkot šeit.

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white