„Oskarus” gaidot. 25 dziesmas no filmām

Publicēšanas datums : 17.02.2017

Tā kā straujiem soļiem tuvojas 89. gadskārtējā ASV Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija jeb „Oskari”, kuros sava tiesa uzmanības tiek pievērsta arī mūziķiem un filmu mūzikas autoriem, nolēmām atskatīties uz dažām dziesmām, kam pēdējos gados izdevies iekarot ASV Kinoakadēmijas uzmanību.

Te būs, mūsuprāt, 25 interesantākās, košākās, atmiņā paliekošākās dziesmas, kuras ir tikušas izpildītas „Oskaru” ceremonijā, bijušas tam nominētas vai to ieguvušas. Kas zina, varbūt pēc to rūpīgas analīzes arī tev izdosies noteikt, kura no piecām nominētajām dziesmām pie kārotās zelta vīriņa statuetes tiks šogad.

Šā gada nominācijas atmiņā vari atsaukt šeit.

1. 2000.gadā uzvar Fils Kolinss (Phil Collins) „You’ll Be In My Heart” no multiplikācijas filmas „Tarzāns” („Tarzan”).

Uzreiz atklāsim kārtis – multiplikācijas filmas šajā kategorijā ir visnopietnākās konkurentes, bieži vien pārspējot lielākus budžetus, spožākas zvaigznes un pazīstamākus vārdus filmas titros. Uzvarētājs te bija skaidrs, jau pirms aploksnes atvēršanas.

No otras puses, nu kurš gan spēj aizmirst šo skaisto, lirisko balādi, kas sirdi rauj vai no krūtīm laukā?2. 2001.gadā "Oskaru" saņem Bobs Dilans (Bob Dylan) „Things Have Changed” no filmas „Wonder Boys”.

Bobs Dilans gan savu dziesmu izpildīja, gan balvu pieņēma ar satelīta starpniecību tāpēc, ka „Oskaru” ceremonijas laikā atradās koncerttūrē Austrālijā. Kopš tā laika savu „Oskaru” Dilans vienmēr ņem līdzi, dodoties koncertturnejās.3. Togad Boba Dilana nopietnākā konkurente bija islandiešu dziedātāja Bjorka (Björk), kura bija nominēta par dziesmu „I’ve Seen It All” no filmas ”Dejotāja tumsā” („Dancer in the Dark”), kurā pati spēlēja galveno lomu.4. 2002.gadā uz „Oskaru” par Labāko dziesmu pretendēja gan Pols Makartnijs (Paul McCartney), gan Enja (Enya), gan Stings (Sting), bet „Oskaru” visiem „nocēla” Rendijs Ņūmens (Randy Newman) ar savu dziesmiņu „If I Didn’t Have You” no multfilmas „Monsters, Inc.”, ko izpilda aktieri Džons Gudmens (John Goodman) un Billijs Kristels (Billy Crystal).


5. 2003.gadā liela daļa „Oskaru” auditorijas nokrita no krēsliem, kad pie viskārotākās balvas kino industrijā tika slavenākais baltais reperis pasaulē Eminems (Eminem). Tā, protams, bija „Lose Yourself” no filmas „8.jūdze” („8 Mile”), kura bija balstīta repere biogrāfijā un kurā viņš pats spēlēja galveno lomu.6. 2004.gads bija „Gredzenu pavēlnieka. Karaļa atgriešanās” („The Lord of the Rings. The Return of the King”) gads, un arī balvu par Labāko dziesmu saņēma šī filma par „Into the West”, ko dziedāja Enija Lenoksa (Annie Lennox).7. 2005.gadā par dziesmu „Al otro Lade Del Rio” savu vienīgo „Oskaru” saņēma filma „Motociklista dienasgrāmatas” („The Motorcycle Diaries”) un tās autors Horje Drekslers (Jorge Drexler). Šī bija pirmā jebkad "Oskaram" nominētā dziesma spāņu valodā, ko pašā ceremonijā izpildīja aktieris Antonio Banderass (Antonio Banderas) un ģitārists Karloss Santana (Carlos Santana).


8. Pilnīgi neticami, ka viņš apgāju tādu žanra meistaru kā Endrjū Loids Vēbers (Andrew Lloyd Webber) un viņa „Learn to be Lonely” no „Operas spoka” („The Phantom of the Opera”), ko "Oskaru" ceremonijā izpildīja pati Bejonse (Beyoncé).


9. 2006.gadā parasto piecu dziesmu vietā „Oskaram” bija nominētas tikai trīs, un to ieguva filma „Hustle & Flow” par dziesmu ar sērīgo nosaukumu „It’s Hard Out Here for a Pimp”, ko skatītājiem prezentēja apvienība Three 6 Mafia.


10. 2007.gadā „Oskaru” ceremonijas muzikālā zvaigzne nenoliedzami bija Bejonse, kura vakara gaitā trīs reizes kāpa uz skatuves, lai izpildītu trīs „Oskaram” nominētās dziesmas no savas filmas „Sapņu meitenes” („Dreamgirls”), ieskaitot iespaidīgo „Listen”.
11. Diemžēl politika nospēlēja savu lomu un Labākās dziesmas gods tika atdots Melisas Eteridžas (Melissa Etheridge) izpildītajai „I Need to Wake Up” no dokumentālās filmas „Neērtā patiesība” („An Inconvenient Truth”).


12. Tomēr muzikālā vēsturē šis vakars iegāja ar dziedātājas Dženiferas Hadsones (Jennifer Hudson) triumfu Labākās otrā plāna aktrises kategorijā.

13. 2008.gadā viss atkārtojās vēlreiz, jo filma „Noburtā” („Enchanted”) uz Labākās dziesmas godu pretendēja ar trim kompozīcijām, bet uzvarēja „Falling Slowly” no filmas „Vienreiz” („Once”), ko "Oskaros" izpildīja Glens Hansards (Glen Hansard) un Marketa Irglova (Markéta Irglová ).14. Arī 2009.gadā uz „Oskaru” pretendēja tikai trīs dziesmas, turklāt divas no vienas filmas. Beigās uzvarēja „Jai Ho” no filmas „Graustu miljonārs” („Slumdog Millionaire”), ko kopā ar autoru A.R. Rāmanu (A.R. Rahman) tik valdzinoši izpilda grupa The Pussycat Dolls.


15. 2010.gadā triumfēja dziesma no filmas par mūziķi (diezgan loģiski, vai ne?), proti, „The Weary Kind” no filmas „Crazy Heart”, ar kuru ceremonijā uzstājās Raiens Bingams (Ryan Bingham).


16. Tomēr, mūsuprāt, uzmanību bija pelnījusi arī mūzikla „Nine” kompozīcija „Take It All”, ko brīnišķīgi izpildīja aktrise Mariona Kotijāra (Marion Cotillard).


17. 2011. gadā Rendijs Ņūmens tika pie sava otrā „Oskara” par vēl vienas multiplikācijas filmas, šoreiz „Rotaļlietu stāsts 3” („Toy Story 3”), dziesmu „We Belong Together”.


18. 2012.gadā ar filmu mūziku bija pavisam bēdīgi, jo par Labāko dziesmu sacentās tikai divas filmas. Uzvarēja „Mapeti” („The Muppets”) ar „Man or Muppet”.


19. 2013.gads nāca ar Adeli (Adele) un „Skyfall” no tāda paša nosaukuma filmas. Par viņas uzvaru arī kino kategorijā nevienam nebija nekādu šaubu.


20. Arī 2014.gadā spēle bija, tā sakot, vienos vārtos, jo togad iznāca „Ledus sirds” („Frozen”) un cilvēki visās malās dziedāja „Let It Go”. Ne vien filmā, bet arī uz "Oskaru" skatuves to darīja aktrise un dziedātāja Idina Menzela (Idina Menzel).


21. Šai uzvarai neko nespēja padarīt pat pazīstamais mūziķis un producents Farels Viljamss (Pharrell Williams), kurš par to droši vien nebija pārāk „Happy”.


22. 2015.gadā pie „Oskara” tika mūziķi Common un Džons Ledžends (John Legend), kuri bija apvienojuši spēkus dziesmā „Glory” no filmas „Selma”.


23. Pērn atkal dominēja dziesma no Džeimsa Bonda (James Bond) filmas. Uzvaras laurus plūca „Writings on the Wall” no filmas „Spektrs” („Spectre”) britu dziedātāja Sema Smita (Sam Smith) izjustajā izpildījumā.24. Uz „Oskaru” pretendēja arī The Weeknd ar dziesmu „Earned It” no filmas „Greja piecdesmit nokrāsas” („Fifty Shades of Grey”), pārspējot tās populārāko melodiju – Elijas Goldingas (Ellie Goulding) „Love Me Like You Do”.


25. Atmiņā noteikti palika arī Lady Gaga uzstāšanās ar dziesmu „Til It Happens to You” no dokumentālās filmas „The Hunting Ground”.

 

Nu, vai esi gatavs nosaukt šī gada uzvarētāju?

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white