
“Digitālais ES” - EHR jauns šovs par jauniešiem digitālajā vidē

EHR piedāvā saviem sekotājiem jaunu šovu “Digitālais ES”. Tas ir 16 podkāstu raidījums, kurā Kristīne Viļuma un Alise Mankus sarunāsies ar jauniešiem, influenceriem un ekspertiem par dažādām sociālo tīklu lietošanas pieredzēm un meklēs ieteikumus, kā sociālos tīklus izmantot lietderīgi, drosmīgi, bet vienlaikus uzmanīgi.
To, kādi ir jaunieši un kā viņi uztver dzīvi, lielā mērā nosaka sociālie tīkli un interneta mediji. Mūsdienās tie ir kļuvuši par daudzu aktīvu jauniešu ikdienas komunikācijas sastāvdaļu un brīvā laika pavadīšanas iespēju. Raidījuma mērķis ir aktualizēt digitālās vides un sociālo tīklu nozīmi jauniešu personības, pasaules redzējuma, mērķu, psihoemocionālas veselības un attiecību kontekstā, raugoties uz digitālo vidi un sociālajiem tīkliem kā paralēlu realitāti, kurā jaunieši gan pavada laiku, gan prezentē daļu savas dzīves.
“Šī raidījuma misija ir parādīt jauniešiem, cik dažādi var izmantot sociālos tīklus un palīdzēt attīstīt kritisko domāšanu un apzinātību par sociālo tīklu ietekmi uz viņiem pašiem un viņu paziņu loku. EHR vienmēr ir bijis par jauniešiem, tāpēc vēlamies motivēt jaunus cilvēkus veidot savu digitālo tēlu apzināti, izvērtējot savas digitālās iesaistes nozīmi!” skaidro raidījuma vadītāja un producente Kristīne Viļuma.
Raidījuma ietvaros padziļināti tiks diskutēts par to, kādas sekas un ietekmi uz jauniešiem atstāj klātesamība un centieni iekļauties draugu un paziņu pulkā digitālā vidē (Facebook, Instagram, TikTok, Youtube, Twitter, Snapchat u.c. sociālo mediju platformās).
Kas ir Tava virtuālā identitāte un ko par cilvēku var pateikt, ieskatoties sociālo tīklu kontos? Cik atklāti ir jaunieši? Vai viņi paši to apzinās? Vai tas ir droši? Digitālā vide, blogeri, influenceri, slavenības u.c. piedāvā izskaistinātu dzīvi, taču vai tiešām tā atspoguļo realitāti? Kādi ir dzīvesstila, modes, uzvedības (tostarp arī negatīvas un destruktīvas uzvedības) standarti, kas tiek kopēti un multiplicēti jauniešu vidū? Kā tikt galā ar negatīvām emocijām pēc sociālo tīklu lietošanas? Kā veidojas informatīvais burbulis un kā tādā nonākam? Šīs un vēl daudzas citas tēmas būs skatāmas vai klausāmas EHR youtube kanālā un ehr.fm no 12.oktobra 16 nedēļu garumā.
Raidījums tapis sadarbībā ar Latvijas Drošāka interneta centru un pusaudžu motivācijas programmu MOT Latvija
Raidījumu finansē mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Digitālais ES” saturu atbild EHR.