Zeina Malika un Džīdžī Hadidas „Vogue” vāka foto izraisa skandālu

Publicēšanas datums : 17.07.2017

Pazīstamais modes žurnāls „Vogue”, dziedātājs Zeins Maliks (Zayn) un viņa draudzene modele Džidžī Hadida (Gigi Hadid) nonākuši pārmetumu krustugunīs.

Publikas sašutumu tiešsaistē izraisījis „Vogue” augusta numura vāks, uz kura redzami Zeins un Džīdžī, kuri tērpušies viens otra drēbēs, un par žurnāla mēģinājumu ar šo heteroseksuālo pāri  tādejādi it kā runāt par bezdzimuma būtnēm (gender fluidity).

image 4Žurnālā publicētajā abu intervijā ar nosaukumu „Džidžī Hadida un Zens Maliks ir jaunas paaudzes, kura pieņem bezdzimuma būtnes, daļa” Zeins pastāstījis, ka reiz no Džidžī skapja aizņēmies vienu kreklu. „Man patīk tas krekls. Un, ja arī tas man ir mazliet par pieguļošu, kas par to? Nav būtiski, ka tas veidots meitenei,” viņš sacījis.

Arī Hadida piebildusi: „Pilnīgi piekrītu. Nav runa par dzimumu. Runa ir par formu un piegriezumu. Un par to, kādā apģērbā tu todien jūties labi. Un jebkurā gadījumā eksperimentēt ir ļoti jautri.”

image 2
Zayn & Gigi


Iepriekš žurnālā „Vogue” publicētajā rakstā ticis pieminēts, kā modes dizaineri tagad ir pasākuši nojaukt dzimumu robežas un sākuši radīt vairāk androgēnu (abiem dzimumiem piemērotu) drēbju.

Izskatās, ka šādu tendenci atbalsta arī Zeins, kurš reicis: „Ņemot vērā sociālos medijus, pasaule sarūk arvien mazāka, un izskatās, ka visi dara vienu un to pašu. Dzimumam vairs nav nozīmes – tu vienkārši vēlies izpausties. Saprotiet? Tu vēlies justies atšķirīgs.”

image 1
Zayn & Gigi


Tomēr liela daļa Tvitera lietotāju ir pauduši savu sašutumu par to, ka drēbju aizņemšanās no savas otrās pusītes un bikšu kostīmu valkāšana meitenēm vēl nenozīmējot, ka persona nespēj identificēt savu dzimumu, un ka stāsta centrā bijis heteroseksuāls pāris, kura katrs dalībnieks ļoti labi apzinās savu dzimumu.

Lūk, vairāki sašutuma pilni tvīti!Kādu laiciņu pēc šo tvītu parādīšanās žurnāla „Vogue” pārstāvis ziņu portālam „The Daily Beast” iesniedzis šādu paziņojumu: „Šis raksts tika publicēts ar nodomu pievērst uzmanību, kā bezdzimuma būtnes un nebinārā sabiedrība ir ietekmējusi modi un kultūru. Mums ir ļoti žēl, ka rakstā šis gars netika korekti atspoguļots – mēs aizšāvām garām. Mēs ceram, ka nākotnē varēsim šo sarunu turpināt ar lielāku iejūtību.”

image 3
Zayn & Gigi


Atliek tikai cerēt, ka nākamjā reizē neapvainosies kāda cita sabiedrības daļa...

 

Mākslinieki: Zayn, Snakehips Feat. Zayn

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white