Spotify top rokgrupas: Twenty One Pilots ir lielāki par The Beatles

Publicēšanas datums : 17.07.2017

Svinot Starptautisko roka dienu, straumēšanas vietne Spotify ir publicējusi pasaulē populārākās jeb visvairāk straumētās rokgrupas.

Atzīmējot Starptautisko rokenrola dienu, kas centrēta ap 1985. gada “Live Aid” koncertu, Spotify publicējuši sarakstu ar 20 visstraumētākajiem roka māksliniekiem. Dati ņemti no šā gada pirmajiem sešiem mēnešiem, proti, no janvāra līdz jūnijam. 

Dati ir jo sevišķi interesanti tādēļ, ka straumēšana nav gluži rokmūzikas stiprākā puse. Klausītāji priekšroku tiecas dot hip-hopam un deju mūzikai. Šobrīd žanra vienīgie pārstāvji Spotify top 50 dziesmu sarakstā – gan globāli, gan attiecīgi pa valstīm – ir Imagine Dragons un Coldplay. Turklāt Coldplay atrodas topā ar dziesmu, kurā viņi sadarbojušies ar deju mūzikas duetu The Chainsmokers


 

Lūk, top 20 rok mākslinieki globāli: 

1. Coldplay
2. Imagine Dragons
3. Twenty One Pilots
4. The Beatles
5. Linkin Park
6. Red Hot Chili Peppers
7. Panic! A The Disco
8. Metallica
9. Arctic Monkeys
10. Queen
11. Fall Out Boy
12. Green Day
13. AC/DC
14. Pink Floyd
15. Blink-182
16. Paramore
17. Guns N’ Roses
18. Nirvana
19. The Rolling Stones
20. The 1975

 

Top 20 rok mākslinieki ASV: 

1. Twenty One Pilots
2. Imagine Dragons
3. Coldplay
4. Panic! At The Disco
5. The Beatles
6. Fall Out Boy
7. Red Hot Chili Peppers
8. Linkin Park
9. Blink-182
10. Metallica
11. Green Day
12. The 1975
13. Paramore
14. Five Finger Death Punch
15. Queen
16. Led Zeppelin
17. AC/DC
18. Pink Floyd
19. Arctic Monkeys
20. Mumford & Sons

 

Kā varam spriest pēc publicētajiem datiem, Twenty One Pilots, Coldplay un Imagine Dragons ir vadošie rokmūzikas pārstāvji straumēšanā. Kritiķu izslavēti indī mākslinieki, kas lielākoties aizpilda vasaras mūzikas festivālu hedlaineru rindas, nav spējuši iekļūt sarakstos. Starp tādiem ir grupas Radiohead, The Strokes un, piemēram, Arcade Fire. Turpretī “stilīgākas” rokgrupas, piemēram, Arctic Monkeys, iekļuvusi globālā saraksta labāko desmitniekā, kas varbūt ir iespaidīgi, bet ne visai pārsteidzoši, ņemot vērā viņu lielo popularitāti Dienvidamerikā un Lielbritānijā. 


Vienmēr patīkami arī redzēt, ka klasiskais roks joprojām ir cieņā. The Beatles, Queen, AC/DC, Pink Floyd, The Rolling Stones un vairāki citi rokmūzikas grandi ir pamanījušies iekļūt sarakstā. Varbūt gan varētu cerēt, ka Nirvana kvalificētos augstāk, tomēr, atceroties, ka lielai daļai straumēšanas paaudzes tādas grupas kā Nirvana un Metallica ir tikai uzraksts uz T-krekliņa, arī šis rezultāts ir loģisks, ja ne pat iepriecinošs. 


Beigu beigās mazliet vairāk uzslavu vajadzētu saņemt grupai Panic! at the disco, kuri ASV Spotify sarakstā kvalificējušies 4. vietā, pārspējot The Beatles. Viņi bieži vien tiek norakstīti kā “2000. gadu nostalģija”, tomēr atgādināsim, ka viņu pēdējie divi studijas albumi, jo sevišķi 2016. gada “Death of a Bachelor”, katrs ir izpelnījies ap 60 miljoniem straumējumu Spotify. 


Un kurš, tavuprāt, ir visstraumētākais rok mākslinieks Latvijā? 

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white