Ko par Selēnas Gomesas dziesmu "Fetish" domā seksoloģe un dominatrikse

Publicēšanas datums : 17.07.2017

Pagājušajā nedēļā Selēna Gomesa (Selena Gomez) prezentēja savu jaunāko singlu “Fetish”, kuru varētu uzskatīt par dziedātājas līdz šim visseksīgāko veikumu. 

Ar vārdiem: “Tev ir fetišs uz manu mīlestību,” (You’ve got a fetish for my love) paceļas latiņa popdziedātājas ilgstošajam flirtam ar seksu, kas izklausās bīstams, eksotisks un nesasniedzams. Un tas viss pateicoties vārdam “fetišs”, kas joprojām ir savā ziņā tabu temats, turklāt ar negatīvu pieskaņu. 

Žurnāls “Billboard” vērsās pie divām seksa ekspertēm, lai noskaidrotu, ko Selēnas Gomesas dziesma nozīmē neķītrajai pasaulei. Viena no ekspertēm ir doktore Justīne Šuija (Justine Shuey), sertificēta seksoloģe un izglītotāja no Filadelfijas, ASV, bet otra – Berdota Smita (Bardot Smith), dominatrikse un politiskā rakstniece no Bostonas, ASV. 

Lūk, kas viņām bija sakāms par Gomesas singlu “Fetish”! 

 

Kāds ir jūsu interpretējums šai dziesmai un vārda “fetiš” lietojumam tajā? 

Bardota Smita: Es noskatījos video un, es domāju, ka tas ļoti līdzinājās fetiša video. Kas ir interesanti, jo, ja kārtīgi ieklausās dziesmas vārdos un tajā, ko saka Selēna, tad tas nepavisam nav tas, ko vārds “fetišs” nozīmē. Fetišs ir lieta, ko tev vajag, lai gūtu apmierinājumu, bet viņu lietojums vārdam “fetišs” man vairāk izklausās pēc “atkarības”. Piemēram, tev vajag mani, lai kādu arī postu es tev nodarītu. Un tā ir atkarība no citiem. 

Justīne Šuija: Es uzreiz varu pateikt, ka vārda lietojums šajā dziesmā nav pareizs, un droši vien tiek izmantots, lai piesaistītu vairāk cilvēku uzmanības, jo “Greja piecdesmit nokrāsas” (Fifty Shades of Grey) joprojām ir ļoti populāra. 

Fetish. Thursday.

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) on

 

Vai uzskatāt, ka šī dziesma ir kaitīga seksa pasaulei? 

Šuija: Es domāju, ka tā vairo neizpratni par to, kas ir “fetiši”. Es neteiktu, ka tā tieši nodara kādu kaitējumu, bet tā vienkārši turpina maldināt cilvēkus par to, kas tas viss ir un kā tas patiesībā izpaužas. Kad es klausos šo dziesmu, es galvā aizvietoju vārdu “fetišs” ar “apsēstība”, un tā pavisam noteikti arī nav laba uzvedība attiecībās. Tomēr, protams, par šī vārda lietojumu, kurš kļūst par trendu, Selēna noteikti iegūs daudz preses uzmanības. 

Smita: Es nedomāju, ka tā ir aktīvi ļaunprātīga, es vienkārši uzskatu, ka tā nāk no virspusējām zināšanām. Ja fetišs nav daļa no tavas seksualitātes, tu nesaproti šo vajadzību tādā pašā veidā, kā to saprastu kāds, kuram ir fetišs. 

Sarunā ar “Billboard” ekspertes arī atklāja, ka māksla, jo sevišķi mūzika, ļoti daudz tēmu un iedvesmu ņem tieši no seksa pasaules. Turklāt viņas novērojušas, ka dominatrikses tēls mūzikā ir ļoti bieži sastopams. Tiesa gan, tas ne vienmēr ir atbilstoši pasniegts vai pat apzināts, līdz ar to, to visticamāk ievēro tikai tie cilvēki, kam ir pienācīgas zināšanas par šo dzīves stilu. Kā vienu no labākajiem piemēriem, kas atspoguļo šo seksa pasauli, Smita min Riannas (Rihanna) hitu “S&M”. 

Tāpat uzslavu saņem arī grupa Nine Inch Nails, kas varbūt nerunā par BDSM, pagrabiem un dominēšanu gultā tiešā veidā, bet liek to manīt savas mūzikas noskaņā. 

Atgriežoties pie Selēnas Gomesas jaunā singla, ekspertes uzskata, ka mūzikas video klipi, jo sevišķi pop mūzikas video, tiecās seksualizēt meitenes. “Tā nav slikta lieta, tas vienkārši ir fakts,” stāsta Smita. “Es domāju, ka tas vienkārši bija viņu mērķis, panākt to [dziedātājas seksualizāciju] ar vārdu, kuru popmūzikā pagaidām nav gadījies dzirdēt tik bieži. Es nedomāju, ka viņi centās uzsākt sarunu par fetišu kultūru, bet vienkārši gūt labumu no kaut kā, kas eksistē jau ļoti ilgu laiku.” 

Singls “Fetish” seko Gomesas lielajam atgriešanās hitam “Bad Liar”, kura video klipā dziedātāja iejutusies četru galveno tēlu lomās. 

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white