Freak-funk meistardarbs no Childish Gambino

Publicēšanas datums : 02.12.2016

Kaut kas kosmisks, mistisks, pavisam citādāks kā jebkas, ko Childish Gambino ir ierakstījis iepriekš. 

Šodien, kā jau “Jaunumu piektdienā” pienākas, viens no intriģējošākajiem mūzikas svaigumiem ir repera, mūziķa Childish Gambino albums “Awaken, My Love!”. Tajā dzirdami jau iepriekš prezentētie singli “Me and Your Mama” un “Redbone”. 

image 2

 

“Awaken, My Love!” ir pirmais Donalda Glovera (Donald Glover) jeb Childish Gambino albums kopš “Because the Internet” 2013. gadā. Cenšoties nedaudz ieskicēt, kāds ir mūziķa jaunākais veikums, jāsaka, ka tas pilnībā atšķiras no jebkura cita viņa iepriekš veiktā albuma. Tas ir psihedēlisks soul mūzikas sautējums, kas pagatavots īstiem daudzpusīgas mūzikas cienītājiem. 

Iepriekšējie Childish Gambino albumi “Because the Internet” un “Camp” bija vairāk agresīvām repa vārsmām piepildīti ieraksti, apspriežot tādus tematus kā homofobija, rasisms u.tml. Nevar teikt, ka “Awaken, My Love!” ir pilnībā atbrīvojies no dažām šīm iezīmēm, taču tas paceļ Gloveru pavisam jaunā profesionalitātes līmenī. 

Ja tavā gaumē ir saulaini un tā saucamie chill hiti, tad dziesma “California” varētu priecēt tavas muzikālās garšas kārpiņas. Pārējās dziesmas raksturojamas ar vārdiem “freak-funk”, kam paskaidrojums varētu izklausīties sekojoši: funk mūzika, kura izklausās neierastāk, mistiskāk. 

Tātad funk, soul un R&B mūzikas stilu iezīmes dominē šajā projektā, liekot domāt, ka tas Childish Gambino, kuru dzirdējām hitos “3005” un “Sweatpants” ir pilnīgi cits cilvēks. Un tomēr – “Awaken, My Love!” ir pierādījums tam, cik daudzpusīgs un apdāvināts ir Donalds Glovers. 

Glovers ir rakstnieks, reperis, aktieris, dziedātājs un komiķis. Viņa karjera iesākās kā skeču zvaigznei vietnē YouTube, taču pasaule viņu iepazina daudz labāk kā Troju no komēdiju seriāla “Kopiena” (Community). Papildus lomai Oskariem nominētajā filmā “Marsietis” (Martian), Glovers arī apstiprināts topošajām filmām “Zirnekļcilvēks: Homecoming” (Spider-Man: Homecoming) un jaunā Lando Kalriziana (Lando Calrissia) lomai jaunajā “Zvaigžņu karu” (Star Wars) Hana Solo (Han Solo) filmā. 

image 1

 

Šogad savu pirmizrādi piedzīvoja arī Glovera radītais TV seriāls “Atlanta” (Atlanta), kurā vienu no galvenajām lomām attēlo arī pats autors. Glovers spēlē Ērnu (Earn) – mūzikas menedžeri –, kurš, atgriežoties savās dzimtajās mājās Atlantā, uzzina, ka viņa brālēns Paper Boi ir vietējā hip-hop zvaigzne. Seriāls stāsta par jauniem puišiem, kuri cenšas izsisties Atlantas pulsējošajā hip-hop vidē, kas ir mājas industrijas lielākajiem un spožākajiem – Young Thug, 2 Chainz, Lil Yachty, Gucci Mane u.c. 

Seriāls izpelnījies vairāku kritiķu atzinību, ļaujot tam gūt apstiprinājumu arī otrajai sezonai. Jāpiebilst, ka pirmā epizode piesaistīja aptuveni 1.8 miljonus skatītāju, padarot to par labāko kabeļtelevīzijas komēdiju Amerikā kopš 2013. gada. 

Īsāk sakot, šis ir patiesi veiksmīgs gads 33 gadus vecā Donalda Glovera – Childish Gambino dzīvē. 

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white