Eds Šīrans nākamajā albumā mākslas dēļ atteiksies no popmūzikas

Publicēšanas datums : 14.02.2018

Eds Šīrans (Ed Sheeran) riskē ar savas ierakstu kompānijas bosu dusmām, savā nākamajā albumā atsakoties no popmūzikas.

Dziesmas „Shape of You” izpildītājs ar saviem albumiem „+ (Plus)”, „x (Multiply)” un 2017.gadā izdoto „÷ (Divide)” ir nostiprinājis savas pozīcijas kā popmūzikas superzvaigzne, taču tagad ir nolēmis atteikties no mūzikas stila, kuru iepazinuši un iemīlējuši viņa fani, lai ļautos nelielam eksperimentam.

image 2Savu lēmumu izmēģināt citu ceļu Šīrans pamatojis ar bailēm pārāk ātri kļūt pārāk lielam. Tāpat viņš nevēloties, ka viņa nākamā albuma panākumi pastāvīgi tiktu salīdzināti ar tā „Grammy” balvas ieguvušo priekšgājēju.

„Es uzskatu, ka ir bīstami iemantot karjeru, kura kļūst tikai arvien lielāka un lielāka, un lielāka, un kurā viss visu laiku notiek, jo kādā brīdī tā nenovēršami sāks iet uz leju,” viņš pastāstījis sava kolēģa, dziedātāja un dziesmu autora Džordza Ezras (George Ezra) jaunajā radio raidījumā.

image 3
George Ezra


„Nākošais albums, pie kura es pašlaik strādāju, nebūs popmūzikas albums,” Eds turpinājis. „Iemesls tam, ka tas nav popmūzikas albums, ir tas, ka cilvēki visu laiku no tevis gaida arvien jaunas popa melodijas un par nākamo albumu viņi teiks: „Tam ir jābūt lielākam par „Shape of You” un tas ir jāpārdod vairāk eksemplāros,” bet, ja es to kontrolēju un saku: „Lūk, jums zemākas kvalitātes ieraksts, ko es totāli mīlu, pie velna,” mani fani teiks: „Urā!”, un popa pasaule varēs sacīt: „Ak, nu varbūt nākamreiz.”

image 4
Ed Sheeran


Ja nākamajam albumam tiks pārdoti tikai divi vai viens miljons kopiju, vai pat tikai 500 000, tā nebūs neveiksme, jo es būšu radījis albumu, kura galvenais mērķis nav pārdošanas rādītāji, tāpēc es nejutīšos kā neveiksminieks. Neviens neteiks: „Tā ir izgāšanās.” Viņi sacīs: „Tas ir tas, ko viņš vēlas darīt.””

Par spīti savai apņēmībai Eds atzinis, ka viņa ierakstu kompānijas „Atlantic Records” bosi šo viņa lēmumu neesot uztvēruši ar sajūsmu.

image 5
Ed Sheeran


„Ierakstu kompānijai tas riebjas. Ierakstu kompānijai tas nudien sasodīti riebjas,” viņš atzinies. „Viņi atkal vēlas lielu popmūzikas albumu, bet es domāju, ka tas ir bīstami.”

Salīdzinot savus plānus izveidot eksperimentālu albumu, līdzīgu tam, ko rokmūziķi Coldplay paveica 2014.gadā ar savu albumu „Ghost Stories”, kurā ietilpa daudz vienkāršotākas melodijas, Šīrans piebildis: „Visu savu karjeru es esmu mācījies no Coldplay, un Coldplay ir vieni sasodīti ģēniji. Viņi to paveica ar „Ghost Stories”. „Ghost Stories” bija viņu mākslinieciskais brīdis.”

image 1Ko tu domā par Eda lēmumu? Vai būtu ar mieru ierastās popmūzikas vietā no viņa dzirdēt mākslinieciski augstvērtīgāku mūziku?Par ko vēl Šīrans runājis ar Ezru, vari izlasīt šeit.

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white