10 dziedātāju, kuri it kā esot apzaguši savus kolēģus

Publicēšanas datums : 14.07.2017

Labad idejas ir zelta vērtē, protams, arī mūzikas biznesā.

Tāpēc laiku pa laikam masu medijos pavīd kāda ziņa par tā vai cita mūziķa citam māksliniekam „noceltu” dziesmu.

To mākslinieku vidū, kuri savus lielākos hitus it kā esot aizguvuši no saviem kolēģiem, ir tādas zvaigznes kā Eds Šīrans (Ed Sheeran), Ketija Perija (Katy Perry) un Sems Smits (Sam Smith).

Zemāk vari aplūkot tos māksliniekus, kuri savulaik ir apsūdzēti savu kolēģu radošā apzagšanā.


1. Robins Tiks (Robin Thicke) & Farels Viljamss (Pharrell Williams)
2013.gada augustā Tiks, Viljamss un Klifords „T.I.” Heriss (Clifford „T.I.” Harris) iesūdzēja tieša kompāniju „Bridgeport Music” un mūziķa Mārvina Geja (Marvin Gaye) ģimeni par nepatiesu apsūdzību plaģiātismā attiecībā uz Geja dziesmas „Got to Give It Up” un grupas Funkadelic dziesmas „Sexy Ways” motīvu izmantošanu viņu 2013.gada meha hitā „Blurred Lines”.Pēc gadiem ilgas cīņas zvērinātie par vainīgiem atzina Tiku un Viljamsu, bet T.I. dziesmas daļu atzina par pilnīgi neatkarīgu. Spriedumā Geja mantiniekiem tika piespriesta 7,4 miljonu ASV dolāru kompensācija.


2016.gada augustā „Blurred Lines” trio spriedumu pārsūdzēja.


2. Bruno Marss (Bruno Mars) & Marks Ronsons (Mark Ronson)
2016.gada oktobrī 80.gadu fanka grupa Collage apsūdzēja Ronsonu un Marsu apgalvojot, ka viņu 2014.gada hits „Uptown Funk” esot tieša kopija grupas 1983.gada singlam „Young Girls”.Šī gan nebija slavenā dueta pirmā saskaršanās ar apsūdzībām plaģiātismā. Tā paša gada februārī apvienība The Sequence tajā pašā dziesmā atpazina savas 1979.gada dziesmas „Funk You Up” elementus. Tomēr šajā gadījumā oficiāla apsūdzība netika celta.


3. Eds Šīrans
2016.gada jūnijā dziesmu autori Martins Haringtons (Martin Harrington) un Tomass Leonards (Thomas Leonard) iesniedza tiesā 20 miljonus dolāru vērtu prasību pret Šīranu, kurš it kā noti notī esot no viņiem nokopējis savu 2014.gada dziesmu „Photograph”.

2017.gada aprīlī abas puses vienojās ārpus tiesas, panākot, ka Haringtons un Leonards tiek norādīti kā dziesmas autori un saņem daļu no tās gūtās peļņas.


4. Ariana Grande
2016.gada augustā kanādiešu dziesmu autors Alekss Gregss (Alex Greggs) apgalvoja, ka Arianas „lipīgā” 2015.gada dziesmiņa „One Last Time” esot aizņēmusies piedziedājumu no viņa 2011.gada dziesmas „Takes All Night”, kuru viņš uzrakstījis popdziedātājam Skajam Stīvensam (Skye Stevens).Dziesmu autors iesniedza tiesā prasību 150 000 ASV dolāru apmērā.


5. Teilore Svifta (Taylor Swift)
2015.gada novembrī R&B dziedātājs Džese Brahams (Jesse Braham) iesūdzēja tiesā Telori Sviftu par 42 miljoniem ASV dolāru pēc tam, kad tika atteikts viņu norādīt kā vienu no Teilores 2014.gada dziesmas „Shake It Off” autoriem, kurā it kā esot izmantoti vārdi no Brahama 2013.gada dziesmas „Haters Gonna Hate”.Par nelaimi Džesem Kalifornijas štata tiesnesim nelikās, ka dziesmas būtu līdzīgas, un jau divas nedēļas vēlāk viņa prasība tika oficiāli noraidīta.


6. Coldplay
2008.gada decembrī ģitārists Džo Satriani (Joe Satriani) iesniedza prasību pret grupu Coldplay apgalvojot, ka viņu dziesma „Viva La Vida” ir izmantojusi labu daļu no viņa dziesmas „If I Could Fly”.2009.gada septembrī ģitārists tomēr savu prasību atsauca pēc tam, kad abas tiesas prāvā iesaistītās puses bija panākušas mierizlīgumu ārpus tiesas.


7. Avrila Laviņja (Avril Lavigne)
2007.gada maijā 70.gadu popgrupas Rubinoos dziesmu autori Džeimss Gangvers (James Gangwer) un Tomijs Danbārs (Tommy Dunbar) iesūdzēja tiesā Laviņju par viņas dziesmu „Girlfriend” sakot, ka tā kopējot viņu 1978.gadā sarakstīto dziesmu „I Wanna Be Your Boyfriend”.2008.gada janvārī Avrilas menedžeris Terijs Makbraids (Terry McBride) panāca, ka prasība tiek atsaukta, un abas puses vienojās ārpus tiesas.


8.Keitija Perija


Lai arī nekāda oficiāla tiesvedība par Perijas 2013.gada himnu „Roar” netika uzsākta, fani tomēr apsprieda, ka māksliniece savu dziesmu ir nokopējusi no Sāras Bareilesas (Sara Bareilles) dziesmas „Brave”, kas tika izdota mazliet agrāk tajā pašā gadā.Tomēr abas mākslinieces Tviterā viena otrai izrādīja tikai un vienīgi atbalstu, un Bareilesa vēlāk atklāja, ka par „Roar” esot zinājusi jau pirms tās nākšanas klajā.Arī „Roar” producents Dr. Luke apgalvoja, ka šī dziesma esot uzrakstīta un ierakstīta krietnu laiku pirms „Brave” klajā nākšanas.


9. Demī Lovato (Demi Lovato)
2015.gada novembrī indie roka duets Sleigh Bells Tviterā uzbruka dziesmas „Confident” izpildītājai apgalvojot, ka viņa savai dziesmai „Stars” bez atļaujas ir izmantojusi semplus no divām viņu dziesmām – „Infinity Guitars” un „Riot Rhythm”.Lai arī Lovato uz apsūdzībām neatbildēja, nākamā gada aprīlī atklājās, ka grupa ir iesniegusi arī oficiālu sūdzību.Šobrīd tiesā ir iesniegti visi nepieciešamie dokumenti un abas konfliktā iesaistītās puses apspriežot iespēju vienoties privāti.


10. Sems Smits
Brīdī, kad 2014.gada aprīlī klajā nāca Smita gospeļu balāde „Stay With Me”, Toma Petija (Tom Petty) and the Hearbreakers fani pamanīja tās pārsteidzošo līdzību ar grupas 1989.gada singlu „I Won’t Back Down”.Lai gan Petijs neapsūdzēja Smitu plaģiātismā pēc tam, kad tas bija notiekošo raksturojies ar „pilnīgu nejaušību”, 2015.gada janvārī Petijam un viņa dziesmu rakstīšanas partnerim Džefijam Linam (Jeffy Lynne) tika piešķirtas dziesmas autoru tiesības un 12.5% no tās ienākumiem.

Kādas ir tavas domas par šīm apsūdzībām? Vai, tavuprāt, spriedumi ir bijuši taisnīgi?

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white