"Mi Gente" un "Despacito" paveic ko tādu, kas nav redzēts pēdējo 59 gadu laikā

Publicēšanas datums : 12.10.2017

“Mi Gente” un “Despacito” ir pirmie svešvalodas hiti, kas vienlaicīgi atrodas ASV singlu topa labāko desmitniekā, pēdējo 59 gadu laikā. 

Jaunākie “Billboard Hot 100” dati liecina, ka jaunā J Balvin un Villija Viljama (Willy William) dziesmas “Mi Gente” versija ar Bejonsi (Beyonce Knowles) ir uzlēkusi no 21. uz 3. vietu pirmās nedēļas laikā. Papildus tam dziesma arī nocēlusi no troņa Luisa Fonsi (Luis Fonsi) un Daddy Yankee hitu “Despacito” ar Džastinu Bīberu (Justin Bieber) ASV latīņamerikāņu mūzikas singlu topā. 

Pateicoties tam, ka gan “Mi Gente”, gan “Despacito” lielākoties ir ierakstīti spāņu valodā, šīs nedēļas rezultāti atzīmē pirmo reizi, kad ASV singlu topa labāko desmitniekā vienlaicīgi atrodas divas svešvalodā izpildītas dziesmas. Pēdējo reizi šāda parādība bija novērojama 1958. gada augustā. 

Patiesību sakot, jau vienas svešvalodā izpildītas dziesmas iekļūšana ASV singlu top 10 ir reta parādība, nemaz nerunājot par divām dziesmām vienlaicīgi. Jāpiebilst gan, ka deviņdesmito gadu beigās dziesmas, kurās arī bija iekļauta spāņu valoda, figurēja topa līderpozīcijās arvien biežāk, pateicoties tādiem māksliniekiem kā Rikijs Mārtins (Ricky Martin), Dženifera Lopesa (Jennifer Lopez) un Enrike Iglesias (Enrique Iglesias). Vairākas no tām arī iekļuva top 10 vienlaicīgi, taču tieši “Mi Gente” un “Despacito” ieiet vēsturē, jo abas dziesmas ir galvenokārt spāniski. 

“Despacito” nupat ir sasniedzis jaunu rekordu, kļūstot par pirmo video pasaulē, kas vietnē YouTube pārsniedz četrus miljardus skatījumu. Vairāk par to lasi šeit

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white