"Despacito" ir pirmais video klips, kas sasniedz 4 miljardus skatījumu YouTube

Publicēšanas datums : 12.10.2017

Luisa Fonsi (Luis Fonsi) un Daddy Yankee “Despacito” video joprojām pārspēj katru video klipu, kas vien eksistē uz šīs planētas. 

Latīņamerikāņu mega hits nupat ir pārsniedzis četru miljardu skatījumu slieksni vietnē YouTube. Lieki piebilst, ka šis ir jauns, iepriekš vēl nekad neaizsniegts rādītājs video straumēšanas platformā. 

“Despacito” tulkojumā no spāņu valodas nozīmē “lēnām”, taču, kad runa ir par dziesmas panākumiem mūzikas tirgū vai straumēšanas platformās, nosaukums šķiet galīgi neatbilstošs. Video spāņu versijai (bez Džastina Bībera (Justin Bieber)) pirmo reizi tika publicēts šā gada 12. janvārī. Kopš tās dienas tas rekordlielā ātrumā ir kļuvis par visu laiku visskatītāko video YouTube, pārspējot līdzšinējos rekordu turētājus – Wiz Khalifa un Čārlija Puta (Charlie Puth) 2015. gada “See You Again” (šobrīd 3.15 miljardi skatījumu) un Psy 2012. gada “Gangnam Style” (šobrīd 2.97 miljardi skatījumu). 

“Paldies, ka atbalstāt ģimeni. Paldies Puertoriko,” uzzinājis par jaunumiem, Twitterī rakstīja Fonsi. 

 

Kopš savas debijas “Despacito” ir sastādījis garu sarakstu ar rekordiem, ieskaitot vienu, kas līdz šim netika skarts vairāk nekā divas desmitgades. Vispirms “Despacito” uzstādīja video platformas “Vevo” rekordu par visvairāk skatījumiem spāņu valodas video pirmo 24 stundu laikā ar 5.4 miljoniem skatījumu. Tāpat tas kļuva arī par video, kas visātrāk sasniedzis 200 miljonus skatījumu, 2 miljardus skatījumu un 3 miljardus (atzīmi, kuru iepriekš vēl nebija sasniedzis neviens video). Savukārt pati dziesma straumēšanas servisos pārsniedza 4.6 miljardus tikai pirmajos sešos mēnešos, kas ir vēl viens rekords. 

Pagājušajā mēnesī “Despacito” aizvadīja “Billboard Hot 100” (ASV singlu tops) 16. nedēļu Nr. 1 pozīcijā, kļūstot par pirmo dziesmu pēdējo vairāk nekā divdesmit gadu laikā, kam izdevies noturēties tik ilgu laiku. Iepriekš tieši tikpat ilgu laiku savu pozīciju topā spēja saglabāt Meraijas Kerijas (Mariah Carey) un Boys II Men singls “One Sweet Day” 1995/1996. gadā. 

Saistītie jaunumi

Layer 1 ic-down-white ic-refresh-white ic-star-white